Kantemir

John Rosario

Joe Homokay

Kostýmy:

Diane Collins

Partia hercov, na čele s hororovým veteránom sa dostaví na odľahlé sídlo, kde majú nacvičovať novú hru. Podivínsky režisér im však dáva iba útržkové informácie a oni sa z neznámeho dôvodu postupne začínajú reálne prevteľovať do svojich rolí. Nie všetkým je však písané dožiť sa finále... Trochu nevýrazný, ale pre mňa vcelku sympatický malý horor, ktorý z väčšej časti pôsobí skôr ako detektívna murder-mystery staršieho štýlu. Ťahá to hlavne Robert Englund v hlavnej (tento krát kladnej) úlohe, odohráva sa to v peknom prostredí a napriek občasnej zmätenosti a ťažkopádnosti sa mi to pozeralo celkom dobre.(3.9.2014)

• *CARNIFEX*

Tomuto snímku som dal šancu len preto, že sa režisér Ben Samuels podieľal na (z môjho pohľadu) slušne atmosférickom "Banshee Chapter". Už podľa vyjadrenia hodnotenia je však jasne vidieť, že "Kantemir" je totálny prepadák s nulovými hororovými prvkami, obohatený o toľko nudných pasáží, bez akejkoľvek štipky originality či snahy o budovanie atmosféry, že udelenie jednej ★, za výber prostredia, je darom ranou z milosti. Pokiaľ možno, úplne sa mu vyhnite - 15%.(7.11.2014)