Bianca (Graziella Granata), dcera vojenského guvernéra, se vrací ke svému otci na Rhodos. Netuší, že její loď zároveň přiváží i tajné plány útoku na středomořské přístavy, které ovládá sultán Selim. V San Luca padne do rukou krutého piráta Drakuta (Lex Barker). Dobrodruh Roberto Diego (Massimo Serato), guvernérův vězeň, který má s Drakutem nevyřízený účet, se nabídne, že výměnou za svobodu pronikne na jeho loď, osvobodí Biancu a ji i dokumenty dopraví na Rhodos. Situace se zkomplikuje, když se Diego do Biancy zamiluje, zatímco jeho miluje Drakutova vyvolená, arabská princezna Miriam (Chelo Alonso). (vesper001)

vesper001

Pirátská pohádka z doby, kdy byla počítačová grafika a digitální triky ještě v prenatálním stadiu, tudíž: na rok vzniku velmi dobré, z dnešního pohledu spíš úsměvná záležitost pro milovníky kombinace commedie dell´arte a italských historicky-romantických filmů s kolosální výpravou, dramatickými gesty a tradiční dějovou linií. Massimo Serato, hrdinný protagonista hlavního kladného partu sice dělá, co může, ale ve chvíli, kdy se objeví Lex Barker coby opravdu vážně hrozně strašlivý pirát :) a padouch numero uno, vypadá jako druhořadý statista. Výraznější ženské postavy jsou tu dvě, aby se pánové nehádali (i když oni se stejně hádají); jedna je sexy a druhá hysterka. Moc se mi líbila pirátská loď a moc mě zklamala závěrečná námořní bitva. Narodit se o 50 let dřív a nebýt zhýčkaná všemi těmi pixely a Piráty z Karibiku, asi bych hodnotila výš. ()