La Vengeance du Sarrasin

Scimitarra del Saraceno, La

Pirate and the Slave Girl, The

Dobrodružný

Francie / Itálie, 1959, 92 min

Pirátská pohádka z doby, kdy byla počítačová grafika a digitální triky ještě v prenatálním stadiu, tudíž: na rok vzniku velmi dobré, z dnešního pohledu spíš úsměvná záležitost pro milovníky kombinace commedie dell´arte a italských historicky-romantických filmů s kolosální výpravou, dramatickými gesty a tradiční dějovou linií. Massimo Serato, hrdinný protagonista hlavního kladného partu sice dělá, co může, ale ve chvíli, kdy se objeví Lex Barker coby opravdu vážně hrozně strašlivý pirát :) a padouch numero uno, vypadá jako druhořadý statista. Výraznější ženské postavy jsou tu dvě, aby se pánové nehádali (i když oni se stejně hádají); jedna je sexy a druhá hysterka. Moc se mi líbila pirátská loď a moc mě zklamala závěrečná námořní bitva. Narodit se o 50 let dřív a nebýt zhýčkaná všemi těmi pixely a Piráty z Karibiku, asi bych hodnotila výš.(7.10.2011)