Segreto dello sparviero nero, Il

Dobrodružný

Itálie, 1961, 100 min

• vesper001

Tahle dobrodružství „pláště a pěsti“ ze slunného jihu se mi pořádně pletou. Piráti, zbojníci, šlechtici, námořníci a všichni jsou si podobní jako vejce slepici. Lex (pro změnu) v roli neohroženého urozeného námořníka, který v hojnosti rozdává bohatství své ušlechtilé povahy a melouchaří jako hledač papírů. Místo kordování a mordování si hrdinové s padouchy dávají po držce, potkáte tu Waltera Barnese z Vinnetua (to je ten blbec, co chtěl vyjednávat se Santerem s rukama hore), sem tam se i zasmějete, ale dvakrát mě to nenadchlo. Na námořnický film hanebně málo lodí a Lex se při západu slunce na malebné pláži pere, místo aby se třeba opaloval nahoře bez. A tak, v šlechetném duchu kompromisu, tedy týrání a trpění, Italové to natočili a my přežili.(24.3.2017)

• MacGuffin

O: Il secreto dello sparviero nero, I 1961; R: Domenico Paolella H: Lex Barker (Capitano Carlos Herrera); Livio Lorenzon (Rodriguez); Walter Barnes (Calico Jack); Germano Longo (kočičí packa); Dina de Santis (Ines); Loris Gizzi (Don Pedro Ordigaso); Nadja Marlowa (Leonore)(6.3.2015)