Tarzan's Magic Fountain

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Romantický

USA, 1949, 73 min

Jakž takž. Milovníci opic zajásají, filmaři si v "Magickém pramenu" doslova vyhráli s opičími záběry. Jinak se jedná o takovou "uaáááááuaááááááá" klasiku, trocha té omáčky navíc a už zmíněné záběry šimpanzů natahují seriálový námět na celovečerní film. Lex je samozřejmě výborný Tarzan. Na konci trochu zarazí, že v tak vypiplaných scénách z přírody se tvůrci dopustili zřejmého vtípku (anebo chyby), když Cheeta po vypití elixíru mládí změní rovnou svou čeleď a ze šimpanze se stane (snad) gibonem.(17.8.2010)

Série výměnou hlavního představitele nijak neutrpěla, sice to byl trochu nezvyk po 12 filmech s Weissmüllerem, ale na druhou stranu Lex je sympaťák a všichni ho dobře známe z mayovek, takže no problem. Brenda Joyce coby Jane zůstala ještě v tomto díle, jejím posledním. No a jinak je tu skutečně přeopičeno, Cheeta se tentokrát setká s bublinama ze zvejkaček a s přepepřeným masem a ta závěrečná scéna s jejím "omládnutím" to byl samozřejmě jenom vtip, žádná chyba.(24.9.2012)

První Tarzan s Lexem Barkerem má jednu devizu - je docela zábavný. Není to nic skvělého, ale máte většinu filmu pocit, že se stále něco děje. I když není příběh nijak extra originální, docela to funguje a navíc to má i vtipnou pointu, ač logicky nefunguje. Docela dobrý nástup nového herce, který nahradil Weissmullera, jenž už přece jen strnul.(10.3.2017)

Prvý Tarzan s Lexom Barkerom je kvalitou porovnateľný z tými predchádzajúcimi. Povedal by som, že Lex je o dosť prirodzenejší ako Weissmuller a aj jeho svalovitejšia figúra sa na Tarzana viac hodí, a to nehovorím to, že je stopro sympatickejší. Tento Tarzan sa od tých predošlých odlišuje už aj tým, že ide o fantasy, resp. využíva fantasy a mystery prvky. Koniec je aj dost napínavý. Humor v nom taktiež, podobne ako v iných tarzankách, nechýba. Hodnotenie: 60%(26.10.2013)

I když jsem ten film viděla pouze v angličtině bez titulků, dávám pět hvězdiček úžasnému Lexu Barkerovi, který je ten nejkouzelnější Tarzan, jakého jsem kdy viděla. Ale kdyby někdo náhodou vědl,kde bych sehnala dabovanou nebo otitulkovanou verzi, předem děkuji.(22.5.2016)