Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Lex Barker ve svém prvním z celkem pěti příběhů o neohroženém vládci džungle Tarzanovi.
Opicemi nalezený deník někdejší slavné letkyně Glorie James, jež před dvaceti lety havarovala v divočině a její tělo se nikdy nenašlo, rozpoutává zájem o její osobu. Jen Tarzan by mohl vysvětlit záhadu skrytého údolí, v němž Glorie už tolik let, bez jediné známky stárnutí, žije. Toto tajemství je však třeba střežit nejenom před zvídavou Jane, ale hlavně před ziskuchtivými obchodníky Traskem a Doddem. (dopitak)

(více)

Recenze (9)

kaylin 

všechny recenze uživatele

První Tarzan s Lexem Barkerem má jednu devizu - je docela zábavný. Není to nic skvělého, ale máte většinu filmu pocit, že se stále něco děje. I když není příběh nijak extra originální, docela to funguje a navíc to má i vtipnou pointu, ač logicky nefunguje. Docela dobrý nástup nového herce, který nahradil Weissmullera, jenž už přece jen strnul. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Prvý Tarzan s Lexom Barkerom je kvalitou porovnateľný z tými predchádzajúcimi. Povedal by som, že Lex je o dosť prirodzenejší ako Weissmuller a aj jeho svalovitejšia figúra sa na Tarzana viac hodí, a to nehovorím to, že je stopro sympatickejší. Tento Tarzan sa od tých predošlých odlišuje už aj tým, že ide o fantasy, resp. využíva fantasy a mystery prvky. Koniec je aj dost napínavý. Humor v nom taktiež, podobne ako v iných tarzankách, nechýba. Hodnotenie: 60% ()

Reklama

liquido26 

všechny recenze uživatele

Série výměnou hlavního představitele nijak neutrpěla, sice to byl trochu nezvyk po 12 filmech s Weissmüllerem, ale na druhou stranu Lex je sympaťák a všichni ho dobře známe z mayovek, takže no problem. Brenda Joyce coby Jane zůstala ještě v tomto díle, jejím posledním. No a jinak je tu skutečně přeopičeno, Cheeta se tentokrát setká s bublinama ze zvejkaček a s přepepřeným masem a ta závěrečná scéna s jejím "omládnutím" to byl samozřejmě jenom vtip, žádná chyba. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Příběh je sice předvídatelný - ačkoliv mne potěšilo, že tentokrát údolí neskončilo zničené jako v nedávno viděném Tarzan a údolí zlata -, ale je to alespoň podané zábavně a nebýt tam ta cvičená opice Chita, která zachraňuje, co se dá, tak je to prostě patetické a zapomenutelné. Ale takhle se mi to líbilo - nebere se to až tak vážně, Tarzan "školí" Jane v divočině, ten nadhled tomu hodně prospívá a ta stopáž je tak přesně akorát. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Jakž takž. Milovníci opic zajásají, filmaři si v "Magickém pramenu" doslova vyhráli s opičími záběry. Jinak se jedná o takovou "uaáááááuaááááááá" klasiku, trocha té omáčky navíc a už zmíněné záběry šimpanzů natahují seriálový námět na celovečerní film. Lex je samozřejmě výborný Tarzan. Na konci trochu zarazí, že v tak vypiplaných scénách z přírody se tvůrci dopustili zřejmého vtípku (anebo chyby), když Cheeta po vypití elixíru mládí změní rovnou svou čeleď a ze šimpanze se stane (snad) gibonem. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama