Victim Five

Velká Británie, 1964, 88 min

Robert Lynn

Nicolas Roeg

Skip Steloff

A víte, co? Dneska si zahrajeme na Jamese Bonda. Neohrožený superagent Steve bojuje se zloduchy, lvy, štíry, žraloky a pštrosy, šplhá po skalách a jezdí v superautech, to vše s blondýnkou po pravici, brunetkou po levici a lehkým úsměvem na tváři... jenže to nějak nefunguje. Dlouhé záběry na jihoafrickou zvířenu a výhledy z horských štítů jsou pěkné, Lexu Barkerovi to sluší, akce poctivě střídá konverzaci s romantikou - jen to je ne sais quoi, co dělá dobrý film dobrým filmem, tu schází.(9.5.2012)

Docela jsem se divil, že jsem se vydržel koukak bez přerušení. Líbilo se mi to, i když to bylo scénaristicky trochu zanedbané. Lex Barker v pořádku, ty dvě ženský trochu na palici(21.6.2020)

Old Shatterhand jako jamesbondovský geroj, vystavený útokům nájemných zabijáků a nadbíhání krásek v bikinách. Zapomenutelná záležitost, slabé 3*.(22.4.2012)

Dobrodružný příběh v nádherných přírodních kulisách mysu Dobré naděje a Krügerova národního parku. Lex Barker jako soukromý detektiv v tradičně romanticko-hrdinně zvládnuté roli.(4.6.2005)

Lex Barker ako James Bond :)(30.4.2020)