Divocí tvorové s Dominicem Monaghanem

• Kanada Wild Things with Dominic Monaghan
Ukázka z filmu 1
Kanada / Velká Británie, 2012, 60 min

S hercem a nadšencem do přírody Dominicem Monaghanem se vydáte do vzdálených koutů naší planety, kde bude pátrat po největších, nejděsivějších a nejvzácnějších zástupcích říše hmyzu. Hvězda filmů Ztraceni a Pán prstenů je už od dětství vášnivým obdivovatelem divokých zvířat. Doma v Los Angeles chová nepřeberné množství brouků, hadů a plazů a prohlubuje si encyklopedické znalosti o všech možných lezoucích a jedovatých tvorech. V jednotlivých dílech seriálu se Dominic ocitne tváří v tvář nejnebezpečnějším a nejzáhadnějším zvířatům. Na výpravě se setká s barvitými místními obyvateli, svéráznými odborníky, chutnou kuchyní a řadou tvorů, kteří tyto podivná a krásná prostředí nazývají domovem. Dominic putuje s batohem na zádech ekvádorskými deštnými pralesy, kde pátrá po několika milionové armádě agresivních mravenců, a pročesává vyprahlé pouště Namibie, kde si změří síly s nebezpečným štírem. Vyvrací tak pověry o těchto nepochopených tvorech a ukazuje jejich důležitost pro náš ekosystém. (oficiální text distributora)

Joker7

Musím říct, že mě Dominic trochu zklamal. Vše působí tak nějak nepřirozeně, občas manipuluje s usmrcenými zvířaty, pořád mluví takovým tím zastřeným hlasem, aby všemu dodal dramatičnosti. Neustále se holedbá, jak ho všechno kolem něj může zabít. Přitom by se to bez toho všeho úplně v pohodě obešlo a pořád bylo zajímavé. Je prostě vidět, že Dominic je víc herec než zoolog (což ale nijak neodsuzuji). S Bryanem Fryem nebo Donaldem Schultzem se moc rovnat nemůže. To ale nic nemění na tom, že neskutečně toužim dělat to, co on :) Za pěkné záběry a zajímavá zvířata dávám 4 hvězdy. ()

lopez36

Jeden z mích nejlepších seriálu. Tenhle serial ukazuje ze i hollywoodské hvězdy mohou natočit dokument s nebezpečnými zvířaty. Dle mého názoru dominik nezklamal ba dokonce potěšil. Samozřejmě se nedokáže rovna s profesionalit, ale každá snaha potěší. Fascinující zvířata a i mimo zoologické aktivity potěší. Doufám, že bude i druhá serie. 100% ()

Majrek

Názorná ukázka toho, jak dokumentární film nemá vypadat. Pořad se snaží "mít koule", ale výsledkem je spíš trapný pokus dodat všemu nadměrnou dávku adrenalinu frajerským hláškováním typu: "Wow, úžasné" "Věděli jste, že tohle zvíře je smrtelně jedovaté?", nebo úžasnými moudry typu: "Je úžasné si uvědomit, že slonovina je součástí slona!". Ne, díky,radši zvolím Davida Attenborougha... ()