Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Joe a Bambini patří na Divokém západě k pěkným výlupkům, málokdo ale tuší, že oba psanci jsou ve skutečnosti bratři. Když se pak po letech konečně sejdou v domě své máti, musejí odpřisáhnout, že se o sebe navzájem postarají. Bambini dostane za úkol naučit lenivého karbaníka Joa pořádnému řemeslu jako je přepadání dostavníků nebo krádeže koní a Joe má zas tahat své prchlivého bratra z problémů. A protože každý přistupuje ke svěřenému úkolu po svém, zamotá se sourozenecká dvojice do složitého plánu s převleky za vládní agenty a podivnou misií, kde mniši místo rozhřešení rozdávají monokly... Ve volném pokračování bláznivého westernu Pravá a levá ruka ďábla (1970) se opět sešlo herecké duo Bud Spencer a Terence Hill pod režijní taktovkou Enza Barboniho. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (191)

RHK 

všechny recenze uživatele

Docela dobrý špagetti western s dvojicí Spencer - Hill. Kdysi se mi to líbilo více, ale nyní mi to přišlo unavenější a lacinější. Dva nevychovaní bratři s dobrým srdcem - zloděj koní Bambino a karetní hráč Joe - se zpočátku dost nesnášejí, ale po slibu otci spolu musejí spolupracovat. Nejlepší je začátek - scény obou přepadení na poušti vrcholící snězením fazolí a dojemné setkání rodinky u krůty ("Co máme? Vlasně ani nevím, lítalo to kolem.") a pak až konec - bitka v klášteře ve stylu rugby a zapojení mnichů do rvačky podle biblického hesla Kdo po Tobě kamenem, ty po něm chlebem. Z prostřední části mne zaujalo Joeovo školení protihráče karbaníka v míchání karet a pak v míchání facek a pistole. Trailer je zde: http://www.youtube.com/watch?v=U_A0VbpxjXA ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Trošku slabší pokračování úspěšnýho snímku Pravá a levá ruka ďábla. Není tu tolik rvaček ani střeleckejch soubojů a celý mi to přišlo takový utahanějí, než první díl. A taky míň kostýmně propracovaný. I když to není ztráta času a je to zábavnej film, to horko a smrad a tvrdost lidí na mě tolik z tohohle filmu netáhla, jako z jeho staršího brášky. I zápletka mi přijde trošku opakovaná. A hlavní záporák mnohem nemastnější. A humoru ubylo taky hodně. Takže to teď vlastně vypadá, že je to ztráta času. Jenže není. ()

Reklama

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Trošičku slabší než Pravá a Levá Ruka Ďábla... především po dějové stránce... spousta místa ve filmu zabírá pasáž, kdy hrdinové žerou počestným pocestným fazole, nebo dělaj ostudu v luxusní restauraci. Ale scéna s Pokerem je naprosto skvělá, a následní konflikt dvou mužů u baru taky... takže takovejch 4 a 3/4 ()

BadoXXII 

všechny recenze uživatele

Otec povedal, že keď bol mladý, toto patrilo k najakčnejším a najvtipnejším filmom. Teraz to už však pôsobí ako spomalený film... Tempo je síce pomalšie a zábery na jedno miesto možno dlhšie, ale je to stále veľmi vtipné. Chcem aby sa točili takéto filmy aj teraz, chcem znovu podobne ladené komediálne westerny. Pre Terence Hilla a Buda Spencera mám slabosť a na ich filmoch som vyrastal. 8/10 ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Jo tak tohle je uz 100% komedie, ne jako prvni dil. Pribeh mi prisel hodne propracovanej, hodne zabavnej a sviznej. Scenky s rodinkou dostavajici se neustale do problemu nemaj chybu a Bud Spencer a Terence Hill jsou jako vzdy vyborni. Ale i par dalsich scen si budu dlouho pamatovat, napriklad zpoved, to byl masakr. A na zaver je originalni, ale ne nejak zvlast vynalezava bitka. Na 5* to ale nebude. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (12)

  • Ve východním Německu byl film uveden pod názvem “Der Kleine und der müde Joe“ a v západním Německu pod názvem “Vier Fäuste für ein Halleluja“. V Americe potom jako “Trinity Is Still My Name“. (Stocki)
  • Film měl mimořádný komerční úspěch především v Itálii a Německu, kde se dostal na první příčky v návštěvnosti kin (v obou zemích je dohromady vidělo v kinech přes 26 miliónů diváků). Překvapivý je výrazně menší zájem ve Španělsku, kde přitom podobné filmy patřily k oblíbeným.Tady, stejně jako ve Francii, vidělo film něco málo přes tři milióny diváků. (argenson)
  • Matku Buda a Terence zde ztvárnila herečka Jessica Dublin. Ve skutečnosti by ale nikdy nemohla být jejich matkou, protože když se Jessica narodila, Budovi již bylo dvanáct let a Terencovi tři roky. (Stocki)

Související novinky

Zemřel Bud Spencer

Zemřel Bud Spencer

28.06.2016

V 86 letech nás v pondělí opustil legendární italský herec Bud Spencer. Parťák Terence Hilla se zamlada věnoval plavání a vodnímu pólu (dotáhl to až na dvě olympiády), v roce 1951 se ale dostal před…

Reklama

Reklama