Pokracovanie filmu Pravá a ľavá ruka diabla ma bavilo ovela menej. Zapletka je menej zaujimava. Väcsinou sa sklada len z epizodiek, ktore su pospajane dost nezazivne. A aj tie epizodky nie su dvakrat zabavne. Oproti jednotke film postrada tu skvelu pohodovu atmosferu a aj hudba je ovela horsia. Uvodna pesnicka je doslova hnusna. Bitiek tu znova nie je vela a ked uz na ne dôjde, tak su iba priemerne. Tuctove fackovacky, ktore nenadchnu ani choreografiou ani humorom. Vysledkom je priemerny film, ktory sa oplati vidiet jedine ak mate radi tuto sympaticku dvojku, ktora to svojou charizmou cely cas drzi aspon na hrane pozeratelneho priemeru. 5/10.(20.11.2016)

Pistole, fazole, Spencer a Hill. Klasika, která stále neztratila tempo ani vtip, nemá jediné hluché místo a navíc získala ten příjemný, téměř sentimentálně laděný nostalgický nádech vzpomínek na dětství. Scéna s hodinami stejně jako Bambinova zpověď nebo pokerová scéna ani po letech neztratily vtip, závěrečná mela v klášteře švih a dvojice Hill-Spencer dokonale sladěnou souhru. Dokonalá oddechovka, ve všech ohledech lepší než první díl, Pravá a levá ruka ďábla.(14.7.2012)

toto je vrcholné dielko , ktoré ma rozosmeje asi aj po stý krát. Uvedná pesnička, ktorá je fantastická a vo svojej podstate posúva celý film dopredu od prvej sekundy. asi naoriginálnejší scenár komedialneho westernu a na tomto filme je vidiet ze skratka taliani vedeli natočit vtipny, svižný a oddychový film. na tomto som vyrastala a čert to zober davam 5* aj ked to povodne bolo na 4(6.9.2006)

Tady půjdu trochu proti proudu. Tohle volné pokračování se mi zas až tolik nelíbilo, jako Pravá a levá ruka ďábla. Bohužel byla citelně znát absence většího počtu humorných scén (tvůrci své esa vytáhli z rukávu již na samotném začátku) a konec filmu byl v mých očích již utopie. Přece jenom ti mniši neměli takové kouzlo, jako minule farmáři a navíc se mi tu nelíbili ani záporné postavy. Jedno se však musí nechat – Terence Hill měl vážně velké štěstí – skoro v každém filmu se na něj lepí samé „dvounohé kočky“, které by vskutku stály za hřích. Bud tu navíc tentokrát tahal za kratší konec, což mě mrzelo asi nejvíc. Takže ve finále jde sice o „lehce nadprůměrný“ kousek, ale víc jak 60% tomu prostě nedám.(1.12.2015)

Rána sem, rána tam, k tomu okouzlující modré oči Terence Hilla a máme tu hit 70.let....Ten se ale postupem času jen zhoršoval a nešlo už o nic jiného, než o tupý výraz Spencera při tom, když ho někdo bacil židlí po zádech a on ho potom s ledovým klidem odhodil. To jsem ale trošku odpočila od tohoto dílu nerozlučné dvojky, který patří k těm lepším odrhovačkám.(2.12.2012)

• - Matku Buda a Terence zde ztvárnila herečka Jessica Dublin. Ve skutečnosti by ale nikdy nemohla být jejich matkou, protože když se Jessica narodila, Budovi již bylo dvanáct let a Terencovi tři roky. (Stocki)

• - Původní německá verze uváděná do kin měla délku 127 minut a přístupnost od 16 let. (Stocki)

• - Natáčelo se v Itálii, v oblasti Abruzzo, konkrétně v okolí náhorní planiny Campo Imperatore v provincii L'Aquila. (Stocki)