Zámecká zrůda

Castle Freak

Stuart Gordon's Castle Freak

Horor

USA, 1995, 90 min (SE: 95 min)

Stuart Gordon

Scénografie:

Franco Vanorio

Kostýmy:

Tiziana Mancini

nizkorozpoctova variace dvou rozdilnych polocasu na zamek hruzy. rozjezd je velice pomaly, prvni pulku me neoslovovala atmosfera a prakticky se ani nic moc nedelo a celkove to bylo dost umrle. Ale ve chvili uprku slintajiciho fesaka ze sklepnich prostor zamku vas ovane atmosfera, nikoli ta pochmurne goticka (zprvu ocekavana), ale ona uhrancive brutalnich hratek z dob italskych horroru 70 a 80 let, hlavne ze skladist Fulciho a Deodata. myslim si ze to, co gordonuv tvurci tym v druhe tretine predvedl z hlediska nasili, muze bodovat v chartu nejostrejsich ol'skool horroru vubec... 8/10(29.9.2008)

Začátek filmu vypadá opravdu zajímavě a já se těšil na pořádnou jízdu, kterou slibovalo vysoké hodnocení na netu. První minuty, kdy se na scéně objevil Giorgio byly neskutečné jenže postupem času se tedy alespoň umě vytratilo veškeré napětí. Zlom nastal po kousání bradavek té prostitutky. Protože v tu chvíli byl viděl celý kostým monstra a tady nastal kámen úrazu. Jakmile totiž kamera přestala zabírat vynikající masku (obličej) a sjela níže tak byl vidět gumový kostým, který na herci jen vlál. Hlavně tedy při záběrech zezadu. Tím mě doslova znechutili. Jinak ale musím pochválit výkon Jeffreyho Combse. V celkovém hodnocení takových 65%.(29.12.2009)

Dalsi Gordonovka, snad inspirovana Lovecraftem, tentokrat z produkcni dilny bratri Bandu. V hlavni roli samozrejme Jeffrey Combs, ten chlap bude mit praci dokud budou Gordon a Yuzna tocit filmy. Film ma v prvni casti nabeh na to stat se trochu drsnejsi romantickou pohadkou, nastesti v polovine se vse v dobre obrati a uprchle monstrum zacne pomerne zabavnym zpusobem zabijet a znasilnovat. Brutalitou a otevrene zobrazovanou sexualitou si Gordon v nicem nezada s kolegou Yuznou, ktery se tentokrat na filmu nepodilel. Combs je v roli zniceneho otce alkoholika tradicne skvelej, ale Herberta Westa mam prece jen radeji. Skoda toho nudneho rozjezdu.(28.9.2004)

• Korbitch

Celkem schopný námět sráží na kolena dosti tupý scenář viz konec, kdy má jak matka tak otec možnost vzít si od policajtů zbraň, ale nakonec to ani jeden z nich neudělá, aby to mohlo mít tak děsnej, rádoby srdceryvnej konec. A to nebylo jen tohle. Jejich smůla a 2 hvězdy. Jedna za Combse a druhá za toho příšeráka.(8.11.2010)

• -bad-mad-wolf-

Filmu, který má natolik céčkový až amatérský look, lze asi odpustit stupiditu a ignoraci logiky. Ostatně Gordon si na natáčení neuvěřitelně lacině vypadajících filmů potrpí. Tím pádem je nutno přehlédnout i špatné herecké výkony, nezajímavé prostředí, debilní scénář a absenci atmosféry. Jako bonus navíc tvůrci nemají sebemenší smysl pro detail, což ve mně ke konci stále více probouzelo vzteklé hnidopišství. V momentě, kdy maminka s dceruškou prchají před Glumem, pardon, Giorgiem, ze sklepa, přičemž raněný netvor na ně vzápětí vyskočí z okna NAD nimi, jsem rezignoval na poslední snahu o vděčné diváctví. Úsměvně hloupé finále mi smutně dalo za pravdu. Shit. Jeden z těch filmů, který si lze užít jen v případě, že divák předem přijme jeho zetkovou kvalitu.(23.8.2009)

• - Hrad použitý ve filmu je skutečný italský hrad, který vlastní prezident společnosti Full Moon Pictures. (Chatterer)