Zámecká zrůda

• USA Castle Freak (více)
USA, 1995, 90 min (Special Edition: 95 min)

Tento horror se odehrává ve starám italském hradu, do kterého se právě stěhuje Američan John Reilly se svojí rodinou. Jeho rodinu zasahla treagédie při níž zahynul jeho malý syn a dcera oslepla. John doufá že se v novém sídle urovná jeho rozvrácený vztah se svou ženou Susan. Ale jak to tak bývá, v hradu není něco v pořádku. (V-Ray)

666teen

"...Neboť i když mi zapomění dalo klid, vždy si budu pamatovat, že jsem vyděděnec, cizinec v tomto století a cizinec mezi těmi, kdo se dosud nazývají lidmi. To vím od chvíle, kdy jsem vztáhl prsty k nestvůře ve zlatém rámu, kdy jsem vztáhl prsty a dotkl se chladivého, pevného povrchu lesklého zrcadla." Tak tohle je všechno, co Gordon použil z Lovecraftovy povídky The Outsider. Jo, a ještě zámek jako kráva, kde straší. Což kupodivu vůbec nevadí. Bubák má fakt hnusnou tlamu a podivné stravovací návyky. Italští policisté mají IQ vysoké jako včerejší datum, takže taky v pořádku a Jeffrey Combs je jako nevyléčený alkoholik-zachránce vyloženě v pohodě. Dobrý kino. ()

Slasher

CASTLE FREAK jsem měl už delší dobu v povědomí, ale jen tak mezi stovkami dalších, čekal jsem nějaký levný béčkový průměr a nebýt Řitka video a následně dobrých ohlasů zde, dost možná bych se k tomu dostal až za XY let, nebo pokud brzo zhebnu tak vůbec. Takže dobře že tak, je to totiž jeden z takových těch raritních, neprávem zapomenutých kousků. Lehce rozvrácená tříčlenná americká rodina přijede do nějakého italského městečka navštívit hrad, který právě zdědila. Ten ovšem skrývá jedno nemilé překvapení. Giorgio - celý život trýzněný sklepní zohyzděnec, ona 'hradní zrůda', která je naprosto převýborná, šarmantní a okouzlující. Zvlášť když účinkuje napůl zabalená v prostěradle. Představte si člověka pomalu od narození zavřeného v jedné malé místnosti bez světla, mučeného a minimálně krmeného, s uřízlým penisem a vyřízlým jazykem. Prostě nechutně ubohá existence. K čemu mě to napadá přirovnat, je to individuum na konci [REC]. Prostě týpek, jakýho na ulici asi hned tak nepotkáte. Dojde tedy na s ním spojený kvalitně patologický výjevy, dobrou atmosféru a bonusem je obsazení RE-ANIMATORa Jeffrey Comse. Bohužel ale, ten film má i své mínus. Přišlo mi, že se to místy až moc točilo kolem rodinné krize a to na úkor té hlavní zápletky, kdy se ošklivec jen tak potácel po hradě a my byli mezitím svědky úplně jiných záležitostí. Z toho chtělo malinko ubrat. Jinak totiž super. ()

darkrobyk

Více než americký je tohle italský horor, který souzní s podobnými italskými snímky ze 70. a 80. let. Tajemný hrad s podzemními chodbami, kobkami, dlouhými schodišti, zavřenými dveřmi, vysokou věží a kreaturou připoutanou rezivými řetězy ke zdi studeného vězení. Rozpadající se rodina truchlící nad ztrátou syna musí čelit zlu, které nezná slitování. Bouře, hlasy, kočka a rozbité zrcadlo. Gore je méně, zato docela slušné - trhání těla lepé děvy zuby, účtování s kočičkou či výchovný výprask důtkami. Pěkná je rovněž maska, na níž se maskéři vyřádili. Jen herecké výkony jsou průměrné a Combs mě tentokráte nenadchnul. Přesto zvedám původní hodnocení o hvězdu, jelikož jsem byl spokojen. ()

PKD

Velké těšení=velké zklamání. Výrobní tým, který stojí za výborným From Beyond, tu zklamal na celé čáře. Protože toto není ani náhodou, horor. Je to jakási divná poudačka o jednom italském hradě. Chvílemi mi to připomínalo skvělou tv seriálovou Tetu, jen o dost slabší. Jediní, kdo opět nezklamali, je ústřední herecká dvojice Jeffrey Combs a krásná Barbara Crampton. Ta 3.hvězda je za ně. A nejen dle mého, velmi nevyrovnaný Gordon. Nu...i on má nárok někdy sleviti ze svých nároků. Není to ani geniální, ani na pytel. Je to něco mezi. ()

cariada

Průměrný horor o jednom dědictví či spíše o zámku, který má tajného obyvatele. Jedné rozhádané rodině co se tam nastěhuje. Tatík zaviní smrt syna a dcera přijde o zrak a žena ho neustále obvinuje. K tomu tajemný hrad a jedna zrůda ve sklepení co vylezá ven , aby se nasytila. Nevím proč musí do hororů cpát slepý lidi, holka sice je pěkná, ale dost nepraktická a je tam spíš naobtíž. Příběh je prostý a jednoduchý. Zrůda vypadá hrozivě a gore scény jsou taky pěkné. Jako celek je to průměr docela se to dost vleče. ()

• Hrad použitý ve filmu je skutečný italský hrad, který vlastní prezident společnosti Full Moon Pictures. (Chatterer)

Zemřel režisér Stuart Gordon

Zemřel režisér Stuart Gordon