Lucky Luke

• Československo

Šťastný Luke

Komedie / Western

Itálie / USA, 1991, 83 min

Dřív jsem tenhle film milovala, ale s postupem času, když člověk dospívá, vidí spoustu věcí jinak. Lucky Luke je fajn western, který v sobě skýtá prvky humoru, přesto je jasné, že o mistrovské kvalitě se mluvit nedá, a někdy jsou ty fóry dost vynucené. Aleee i tak bude T. Hill už asi na věky můj Luk s modrýma očima, výbornou melodií a se šílenými zvířaty =) 3,5 * Určitě.(8.3.2014)

• Martin741

Tak toto uz fakt nie. Ono uz posledne filmy Terence Hilla neboli kulty svetovej kinematografie /Supercops of Miami, Dvojnici/, ale budiz - napliaskal som im subjektivnych 5 hviezd a tusim 90 %. Co sa vsak porobilo tuna, na to nemam slov. Humor je samoucelny, Terence Hill po 50 -ke sa uz len trapil. Ne, ne, Lucky Luke, Extralarge a ani Big Many ma neoslovili. 10 %(4.6.2014)

Terence Hill byl mojí láskou hlavne v mých 8-9letech, dnes sem si z nostalgie pouštěla Šťastného Luka a jeho úžasného koně Jumpera a nostalgicky sem se dojímala. Muž, rychlejší než jeho vlastní stín a vymazleny kůň s vynikající španělskou školou a krví PURA RAZA ESPAŇOLA, hudba částečně Ennia Morriconeho, parádní openning a hlavně skvělá nadsázka.(29.6.2014)

Jako malý jsem byl ohromný fanda Terence Hilla a zároveň komiksů v čele s Asterixem tvůrců Uderzo a Goscinny, který je i autorem Lucky Lukea, takže moje očekávání ohledně filmu byla příliš přehnaná. Film je zábavný, vtipný, má nápad a spád, ale bohužel úplně nenaplnil moje očekávání, která byla příliš neskromná.(21.10.2018)

• ArdathBay

Lucky Luke je pravda sympaťák, ale ta nuda, ta nuda. Snahy o vtipnost vyšly z 90 procent spíše v úsměvnou trapnost. Kdo mě naopak dostal byl Luckův kůň. Bělouše sice moc nemusím, ale to co koník předváděl, bylo opravdu skvělé a děravý kloubouk dolů. Hill natočil pěkné exteriéry, ale scénář zůstal trestuhodně prázdný a scéna oči alá Leone to fakt nezachrání - jen vynikne propastný rozdíl. Z předchozího je "poměrně jasné, že volím radší animové Lucky Luky.(28.9.2009)

• - Ve filmu si měl zahrát i adoptivní syn Terence Hilla, Ross. Tehdy ani ne sedmnáctiletý mladík se vracel do školy, když jeho auto dostalo smyk na náledí a narazilo do stromu. Ross byl na místě mrtvý. (Stoka)

• - V scéne, keď Luke (Terence Hill) cvála späť do mesta, aby obyvateľov varoval pred Indiánmi, znie soundtrack z filmu Posledný súboj (1966). (rasistik)

• - V záběru, kde se plíží puma poblíž spícího Lucky Luka (Terence Hill), se jednalo o divokou pumu. Vedle Terence Hilla umístili flákotu masa a poradili mu, aby se nehýbal. Puma si ho díky tomu nevšímala, nicméně později zaútočila na kameru. (NiaWolf)