Jdi na to

• slovenský

Choď na to!

Dobrodružný / Komedie / Akční

Itálie / USA, 1983, 107 min

Opět jeden z jejich nejlepších filmů, spousty humoru, a rvaček. Některé scény jsou opravdu nezapomenutelné, a i když to znám nazpaměť, tak se vždy zasměju. Třeba jak Bud vyřídí ty číňany, a objeví kachnu ... "Haha, to je svátek! JAHÁ!" to jsou prostě nazapomenutelné momentky. A hudba? Jako vždy perfektní!(6.3.2010)

Už ten úvodní záběr Terence Hilla na kolečkových bruslích mi nějákým způsobem dodal dobrou náladu a naznačil to že tahle dvojka opět nezklame. Nu, a opravdu nezklamala. Opět to mezi nimi na plátně jiskřilo a navíc jak už zde několikrát padlo v ostatních komentářích, Jdi na to neobsahuje vtipné situace pouze v podobě bitek a honiček (i když i zde samozdřejně nemůžou chybět a kdyby tady náhodou nebyli rozhodně bych je postrádal.) Ale scénář nabízí i spoustu dalších komických nápadů. břichomluvectví Terence Hilla, nástroje od důvtipného Sama kterými jsou vybaveny, výborně napsané dialogy (Co takový malý výlet na záchod) a i ta hlavní myšlenka: Jak by vypadal svět bez čísel? je zajímavá. Jeden z posledních filmů této dvojky se povedl, ale i tak mi ještě k té páté hvězdě zatím něco chybí. Každopádně všem jejich fandům doporočuji. P.S. Hlavní písnička z filmu, je geniální.(28.9.2016)

Dva týpci v cool-kabrioletu, zloduch s kočkou v klíně a velkým prstenem na ruce, výtah, co gangstery doveze na loď uprostřed moře, to jsou jedny z atributů tohoto zábavného filmu. Jako i ostatní filmy s dvojicí Spencer - Hill, je i tento velmi humorný, plný bitek a honiček, vše s pořádnou nadsázkou. 68% hvězdiček(27.5.2009)

Další z absolutní klasik mezi spencer-hillovkami. Tentokrát tu máme bondovku jak když vyšije. Nechybí bondovský záporák se zvířátkem, patřičně ulítlým šíleným plánem, zlou a krásnou pomocnicí, nechybí spousta bondovských udělátek včetně úžasného auta a celé to má dokonce i hlavu a patu. Zbytek tvoří tradiční fackovačky, kterých není tentokrát tolik, ale opět stojí za to a také smršť nezapomenutelných gagů - výroba hamburgru, záchod, satelitní tabule nebo číňani v hotelu (a já jsem co sekaná). A také nejlepší opakující se hláška filmu - budeš držet hubu? Neskutečná pohoda, jeden z nejlepších filmů této dvojice a je škoda, že dneš už se podobné filmy netočí. PS: Hudbení disko motiv použitý během rvaček nápadne připomíná základ Davidova Diskopříběhu.(28.9.2014)

Naprostá klasika. Osobně si myslím, že tento film je jedním z vůbec nejlepších filmů této známé dvojice. Kolikrát až lituji, že se film nedočkal pokračování (což ovšem v případě filmů s Hillem a Spencerem tak už chodí). Velice se mi líbí fakt, že film zachytil i prostředí Floridy v jejím "zlatém věku", což vytváří ve filmu specifickou atmosféru. Klasický dabing potěší, ikdyž překlad v některých místech trochu pokulhává (zejména "Co se svézt?"), což ovšem na filmu jako celku nehraje významnou roli. U tohoto filmu jsem se nikdy nenudil, dočkáte se i klasických bitek (které jsou v případě Hilla a Spencera naprostou a očekávanou samozřejmostí) a opakované sledování filmu mě vždy znovu potěší, scéna se vzdávajícími se policisty a našimi hrdiny zárověň je prostě nezapomenutelná.(13.2.2010)

• - Film se u nás dočkal tří dabingových verzí. Buda Spencera pokaždé nadaboval Jan Schánilec, zatímco Terence Hilla v jednom případě Ladislav Županič (VHS) a ve dvou Pavel Trávníček. VHS dabing pochází z roku 1991, dabing vyrobený Českou televizí je z roku 1995 a poslední verze vyrobená pro TV Nova je z roku 2006. (Stocki)

• - Zhruba v 35. minúte filmu chce šéf agentov Tiger (David Huddleston), aby sa spolu so Steinbergom (Terence Hill) a Masonom (Bud Spencer) previezli vrtuľníkom ponad Miami. Steinberg sa zdráha nastúpiť do vrtuľníka, pretože neverí, že Mason je pilot. V skutočnosti je Bud Spencer certifikovaný pilot. (AxelWers)

• - Patnáctá spolupráce dvojice Spencer a Hill. (J.Trinity)