Panenky

Scénografie:

Giovanni Natalucci

Kostýmy:

Angee Beckett

Gordonův výlet do takřka výsadního hájemství Bandovic klanu nedopadl vůbec špatně. Krátkou stopáží i atmosférou působí Dolls jako kvalitní díl Tales, v rámci povídkového filmu by jim to určitě slušelo nejvíc. Kvalit Yuzno/Gordonovských "velkých" filmů Dolls sice nedosahují, ale zaručuju, že se budete bavit královsky. Loutky a panenky prostě zklamou málokdy.(23.7.2009)

,,Bojíš se tmy?" ,,Ne, ale toho, co je v ní..." Velmi příjemné překvapení, i když spojení Gordon-Yuzna nese šťavnaté ovoce, takže očekávání dobrého filmu bylo na místě. Dům jak vystřižený z gotického horroru, výborná výtvarná kamera - zejména v interiérech tajuplného domu - a temná hudba ( Fuzbee Morse) vytvářejí správnou atmosféru. Staroušci jakoby vypadli z Americké gotiky, byť jsou milí a laskaví. Hlavní postavy jsou vesměs výstřední a něčím zvláštní figurky. Už při prvním spatření stopařek zaujme věrná kopie Madony, i když obě dívky jsou punkerky. Přerostlý medvídek v úvodu pozbyde roztomilosti a zuřivě trhá, oživlé hračky (jejich tajemství odhalí závěr filmu) pak s chutí masakrují hlavní postavy. Detailní záběry na řezání rukou a nohou působí neobvykle mrazivě. Povedenější než Mistr loutkář i Chucky. ,,Hračky jsou věrné!"(23.1.2012)

Jeden z Band Brothers, Gordon a Yuzna. To asi nemůže zklamat. Ani v hájemství panenek. Výborná Carolyn Purdy-Gordon. Výborná ta malá holka, po dlouhé době zase netrapné, nekýčovité a snesitelné dítě ve filmu. Tragické punkerky. Skvělá osmdesátková práce. Moderní milci digitálních krváků se tomu asi vysmějí, ale pro mě to má mnohem lepší grády, tohle je můj šálek horroru.(27.1.2013)

Puppets horory nemám v obzvláštnej obľube (okrem pôvodnej trilógie Child's Play samozrejme...), nakoľko potenciál oživlých bábik ako hororových zabijakov je dosť chabý, ale u dvojice Gordon & Yuzna jeden nikdy nevie, preto som od Dolls očakával poriadne divoký úlet... Ten sa nakoniec bohužiaľ nekonal a chlapci sa na svoje pomery ešte držali vcelku pri zemi (aj keď nejaké známky ich rukopisu sa tu predsa len nájdu), napriek tomu však Dolls patria k tomu najlepšiemu, čo minisubžáner venujúci sa vraždiacim bábikám ponúka...(20.4.2011)

Dlouhá léta předtím, než James Wan přivedl na svět své děsivé, démonické loutky, natočil Stuart Gordon tuto hororově-zábavnou naháněčku po starém baráku plném vraždících panenek. Líbilo se mi, že panenky nevraždily jen tak bez důvodu, ale měly smysl pro spravedlnost. Každému, co si zaslouží. Jako upomínka na staré časy působí speciální efekty samotných panenek. To bylo moc hezké:) Párkrát jsem si během sledování vzpomněla na Toy Story. A myslím, že s Chuckym by se Dolls vůbec nijak nemazlily. Ten je totiž až příliš zlý a brutální. A určitě nemá duši dítěte:)(29.5.2016)

• - Stuart Gordon mal veľký záujem režírovať pokračovanie. Dej mal pokračovať tak, že Judy (Carrie Lorraine) a Ralph (Stephen Lee) by sa spolu vrátili do Bostonu, kde by si Ralph zobral Judyinu mamu a bola by z nich rodina. Jedného dňa mala potom Judy dostať krabicu z Anglicka, kde by boli bábiky Gabriela (Guy Rolfe) a Hilary (Hilary Mason). (NostraMovies)

• - Šepot bábik nahrali priatelia Stuarta Gordona spolu s jeho rodinou, vrátane jeho detí a manželky Carolyn Purdy-Gordon. (NostraMovies)

• - Stuart Gordon natočil film v rovnakom období ako snímku Zo záhrobia (1986), kvôli práci na efektoch bábik v postprodukcii bol však uvedený až o rok neskôr. (NostraMovies)