poster

Panenky

 • USA

  Dolls

 • USA

  The Doll

Horor

USA, 1987, 74 min

Režie:

Stuart Gordon

Scénář:

Ed Naha

Kamera:

Mac Ahlberg

Hudba:

Fuzzbee Morse

Producenti:

Brian Yuzna

Střih:

Lee Percy

Scénografie:

Giovanni Natalucci

Kostýmy:

Angee Beckett
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • oli.G
  ****

  V DETSKEJ HRE majú čo robiť s jedným Chuckym, tu musia postavi čeliť desiatkam až stovkám ozbrojených a zlomyseľných bábok. Dobrá atmosféra, dostatok krvi a ani efekty nie sú (na taký nízky rozpočet) najhoršie. Pripadalo mi, že postavy sa v najvypätejšom momente správali mierne prehnane (označenie za pedofila), ale to je len malá vada na kráse. Od Gordona si asi zoženiem všetko, lebo zatiaľ ma nesklamal.(27.9.2008)

 • darkrobyk
  *****

  ,,Bojíš se tmy?" ,,Ne, ale toho, co je v ní..." Velmi příjemné překvapení, i když spojení Gordon-Yuzna nese šťavnaté ovoce, takže očekávání dobrého filmu bylo na místě. Dům jak vystřižený z gotického horroru, výborná výtvarná kamera - zejména v interiérech tajuplného domu - a temná hudba ( Fuzbee Morse) vytvářejí správnou atmosféru. Staroušci jakoby vypadli z Americké gotiky, byť jsou milí a laskaví. Hlavní postavy jsou vesměs výstřední a něčím zvláštní figurky. Už při prvním spatření stopařek zaujme věrná kopie Madony, i když obě dívky jsou punkerky. Přerostlý medvídek v úvodu pozbyde roztomilosti a zuřivě trhá, oživlé hračky (jejich tajemství odhalí závěr filmu) pak s chutí masakrují hlavní postavy. Detailní záběry na řezání rukou a nohou působí neobvykle mrazivě. Povedenější než Mistr loutkář i Chucky. ,,Hračky jsou věrné!"(23.1.2012)

 • Karamanlis
  ***

  Puppets horory nemám v obzvláštnej obľube (okrem pôvodnej trilógie Child's Play samozrejme...), nakoľko potenciál oživlých bábik ako hororových zabijakov je dosť chabý, ale u dvojice Gordon & Yuzna jeden nikdy nevie, preto som od Dolls očakával poriadne divoký úlet... Ten sa nakoniec bohužiaľ nekonal a chlapci sa na svoje pomery ešte držali vcelku pri zemi (aj keď nejaké známky ich rukopisu sa tu predsa len nájdu), napriek tomu však Dolls patria k tomu najlepšiemu, čo minisubžáner venujúci sa vraždiacim bábikám ponúka...(20.4.2011)

 • obitus
  ****

  Gordonův výlet do takřka výsadního hájemství Bandovic klanu nedopadl vůbec špatně. Krátkou stopáží i atmosférou působí Dolls jako kvalitní díl Tales, v rámci povídkového filmu by jim to určitě slušelo nejvíc. Kvalit Yuzno/Gordonovských "velkých" filmů Dolls sice nedosahují, ale zaručuju, že se budete bavit královsky. Loutky a panenky prostě zklamou málokdy.(23.7.2009)

 • Gilmour93
  ***

  Začne to jako lehce infantilní komedie plná amatérských hereckých výkonů, co si svou strašidelností nezadá s epizodou Kouzelné školky a v tomto duchu se de facto pokračuje až do konce s rodičovským ponaučením. Ale abych jen nehanil, když přijde na řadu vražedné rejdění hraček, mají některé scény svou obskurností něco do sebe (za všechny popravčí četa). Vsadím se, že sídlo Hartwickeových slouží Chuckiemu jako Night Club. Kapavka mu nehrozí, maximálně se dole natrhne o porcelánový střep..(23.3.2016)

 • - Film bol propagovaný plagátom, na ktorom si bábika drží v rukách svoje očné buľvy. Kým producent Charles Band nechal scenáristovi Ed Nahovi úplnú slobodu, druhý producent Brian Yuzna naňho naliehal, že plagát musí súvisieť so scénou z filmu. (beso74)

 • - Stuart Gordon natočil film v rovnakom období ako snímku Zo záhrobia (1986), kvôli práci na efektoch bábik v postprodukcii bol však uvedený až o rok neskôr. (NostraMovies)

 • - V traileri bola použitá hudba z filmu Oblečen na zabíjení (1980). (beso74)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace