Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hella je velmi milá a pracovitá žena, která usiluje o povýšení na pozici hlavní pokojské. Když Hella zjistí, že je její kolegyně Shirin obtěžována ředitelem hotelu, nenechá si toto zjištění pro sebe. Brzy je ale sama napadena... Hella Wiegandová žije se svým synem Mathisem v Hamburku, kde pracuje jako hlavní pokojská, a její kolegyně ji mají rády. Vera Langnerová, která je nadřízenou pokojských, tedy i Helly, tak přívětivá není a Hellu velmi prohání. Když mají pokojské moc práce, Hella se zapojuje i do úklidu, což musí tajit před Langnerovou, a navíc si zažádala o povýšení, které chce i Langnerová. Hella zjistí, že mladou pokojskou Shirin obtěžuje ředitel hotelu Braunstein, a hned jde za personálním vedoucím Axelem Rückertem. O pár hodin později Rückert zavolá Hellu do své kanceláře s tím, že s Braunsteinem je vše v pořádku, a navíc se Hella dozvídá o svém povýšení. Hella druhý den nastupuje na patro pro VIP zákazníky, z čehož je nadšená, jenže také zjistí, že Shirin je ředitelem stále obtěžována, a tak ji přiměje k podání trestního oznámení. Hella je záhy sama napadena v garážích Braunsteinem, jede za Shirin domů, od níž se dozví, že ona své trestní oznámení stáhla.

Hella jde na policii, nemá však žádné důkazy a policistka jí vysvětlí, že nemá šanci uspět. Hella dostane hodinovou výpověď a je natolik zlomená, že se pohádá i se svou sestrou Simonou. Hella najde znovu svou hrdost, se Simonou se usmíří a společně se vydají na večírek uspořádaný pro zaměstnance hotelu. Hella přeruší proslov ředitele Braunsteina oznámením o tom, že byla Braunsteinem přepadena a sexuálně obtěžována. Po jejím veřejném oznámení o obtěžování vstane i Vera Langnerová, která přizná roční obtěžování ze strany ředitele, a nakonec sebere odvahu i Shirin, aby veřejně řekla to, o čem si všichni šeptali. Braunstein je donucen opustit post ředitele. U soudu se sexuální obtěžování neprokázalo, ale Hella získala zpět svou práci a je spokojená... (TV Prima)

(více)

Recenze (2)

Potjoc 

všechny recenze uživatele

Kdysi by mě nezajímaly kauzy zneužití žen v pracovišti, protože jsem to bral za často vyprávěné, tudíž pro mně asi plošně odsuzované, za mě už to kritizují a já tedy sám nemusím aktivně. Ale potom, co lidi v souvislosti s kampaní #meetoo pořád popírají tyto zneužívání a melou o presumpce neviny (i když u ztracených dětí či menšinových pachatelů naopak neuznávají presumpce neviny chtějí dělat čistky proti celé společnosti, natož menšin, viz. diskuze obecně) a nadávají a dnešní liberálnost společnosti, tak už to považuji za snahu o ututlání těch případů (i když samotná kritika široké definice útoku jako třeba samotná flirtování či NE-fyzická akce, je už asi ještě v pořádku, ale jenom ta samotná !) a tudíž to řeším v duchu intenzivně a teď jsem se na tento film kouknul. ()

chrispe 

všechny recenze uživatele

Když to začalo, tak jsem si myslela, že jde o další Rosamundu a pak byla překvapená, že se to bere jiným, než romantickým směrem. Je to televizní film, je to na něm znát a má taky svoje oslí můstky. Ale možná právě pro to překvapení jsem se na to podívala a nebylo to zase tak špatný. ()

Reklama

Galerie (15)

Reklama

Reklama