Dva machři mezi nebem a peklem

• Česko

Silněji, hoši

• Itálie

Più forte, ragazzi!

All the Way Boys

Dvaja machri medzi nebom a peklom

Akční / Dobrodružný / Komedie

Itálie, 1972, 103 min

Mí oblíbení kluci v jednom z nejvážnějších filmů, který natočili. Ten pot, ta dřina a hlavně to neskutečné přátelství bylo přes obrazovku cítit až ke mně. A bude tomu tak už napořád. Některé scénky jsou totiž absolutně nezničitelné. Opět ale koukám převládá většina. I když u tohoto filmu mi to příjde extra směšný. Film samotný má totiž 67 % a z těch rádoby "znalců filmu" to v první desítce hodnotili především dvěma hvězdami. Tady chlapci a děvčata vidíte, že s Vašemi názory si klasický fanoušek ledatak vytře prdel. Hlavně proto, že tenhle film je klasika která nezklame. U mě je to jasných pět hvězd. Jako malý jsem u té závěrečné scény dokonce párkrát zaslzel. Dneska na to ale koukám s respektem, co ti dva dokázali. Status dvou machrů mezi nebem a peklem jim nejspíš zůstane již na věky.(12.1.2010)

Jak už zde bylo několikrát zmíněno ostatními, Dva machři nejsou nějákou bláznivou komedií která je plná rvaček typu Jestli se rozzlobíme budeme zlí. Je to dobrodružný film, který bych za komedii moc nepovažova.l Humor je zde pouze v případě bitek (které ale příjdou pomalu až ke konci a ani mě tentokrát tolik nepobavili.) Ještě je zde typické pošťuchovaní Buda s Terrencem. Jinak mi to připadá jako čistě dobrodružný film, dalo by se říct že i trošku taková pohádka o tom jak nic není neřešitelné a ze všeho se dá vždycky nějákým způsobem vyklouznout, i když to občas může stát dost úsilí, dřiny, práce a nervů. Celé je to moc příjemné a mezi Budem a Terrencem na plátně panuje velká magie. Zde tvoří místy až dojemný pár (Pozor Spoiler! Tedy až do té doby než se dostanou do vežení Konec Spoileru!) Ano, občas je to dost nelogické a naivní, jenomže se nad tím dá v klidu povznést. Vždyť to k filmům s touhle dvojkou trošku patří a jak jsem již napsal výše, je to taková krasná pohádka ve které potřebujete k záchraně jenom svou vlastní vytrvalost a svou vlastní ruku, kterou se nebojíte použít při jakkékoliv ravačce. Žít životem těhle dvou bych si přál hned.Proto není potřeba přemýšlet nad tím, jestli by se to co zrovna ve filmu vidíte mohlo stát a jednoduše si užíjte dobrodružství ve světe ve kterém nic neřešitelné. Mě se teda tadyten film moc líbil a myslím, si že mohl být i o pár minutek delší a i krapet vážnější, protože se někdy docela schyluje k velkému dojáku, ale nakonec zůstane spíše jenom tou pohádkou. Kdyby tvůrci ještě víc využili potenciál. šel bych klidně na plný počet bodů (hvězdiček) .:-)(24.8.2016)

Tentokrát nečekejte třeskutou komedii. I když ántré, kdy zjistíte, čím se ústřední dvojice živí, hodně pobaví, tak vtip jde v dalším průběhu stranou a film se stává spíše dobrodružným s dávkou naivity, exotiky, výchovného působení a místy spencerovsko - hillovským odlehčením. Nicméně i tady padají facky na úrodnou půdu, tedy na Riccarda Pizzutiho a další lumpy.(18.1.2014)

"Dva machři.........." si zaslouží vyznamenání. Potíž je ale v tom, že snímky s Terencem a Budem už nebaví tolik lidí jako dříve. Humor už je jiný a "nová" generace lidí na to není zvyklá. Je to škoda, že tyto filmy se známou dvojkou zůstanou zapomenuty a naše děti už nebudou vědět, kdo že to byli nějací pánové, kteří se jmenovali Terence a Bud.(24.2.2012)

Zábavná dobrodružná komedie, byť trochu odlišná od jejich pozdějších kousků. Do průměru ji bohužel sráží závěrečná třetina, která je nepochopitelně uspěchaná. Když si ale pořádně prohlédnete stránku s filmem na IMDb, narazíte na zmínku o verzi, která trvá 120 minut! Jestli je to pravda, a k nám se tudíž dostala jenom nehezky osekaná verze, nevím, ale dost by to vysvětlovalo...(2.9.2006)

• - Hlavní hrdinové létají v několika letounech: Ze začátku filmu přistávají v Douglasu DC-3 Dakota, do džungle se ztřítí s obojživelným letounem PBY Catalina a dělníkům vozí zásoby na dvouplošníku Boeing Stearman. (Foxhound#1)

• - Úvodní scéna s přistáním letadla se natáčela na mezinárodním letišti El Dorado v Kolumbii. (NiaWolf)

• - Bud Spencer označil film Dva machři mezi nebem a peklem mezi svými filmy za nejoblíbenější. Důvodem je skutečnost, že se po jeho dokončení stal skutečným pilotem, protože dublující pilot, který ho ve filmu zaskakoval, jej přemluvil ke složení oficiální pilotní licence. (Jizni Tlapa)