Dva machři mezi nebem a peklem

• český

Silněji, hoši

• italský

Più forte, ragazzi!

• slovenský

Dvaja machri medzi nebom a peklom

All the Way Boys

Akční / Dobrodružný / Komedie

Itálie, 1972, 103 min

• choze

V dětství patřili Funés, Richard či právě Spencer s Hillem k mým idolům a jejich filmy jsem zbožňoval, dnes k nim ale kupodivu necítím žádné nutkání se vracet. Tenhle film si nepamatuju, takže ho mohu posoudit bez nostalgie a verdikt zní - nic moc. Bitek mohlo být rozhodně víc a lepších, havárky letadel jsou natočené hezky levně mimo obraz (a výbuch letadla tak, že přikryli pár beden plachtou jako že je pod nimi letadlo a vyhodili to do povětří) a automobilová honička darmo mluvit. Dialogy a gagy jsou slabé, uchechtl jsem se všeho všudy jednou (Hillově hlášce nad jím uspaným gangsterem - "Není zvyklej ponocovat.") a film maximálně spoléhá na kouzlo ústřední dvojice, exotickou výpravu a rozvernou hudbu. Sice je tu záplava sympatických vedlejších postav, ale hlavní padouch je nevýrazný a ten rozvleklý konec? Dá se to ustát, ale žádná velká řachanda to není.(19.2.2007)

"Dva machři.........." si zaslouží vyznamenání. Potíž je ale v tom, že snímky s Terencem a Budem už nebaví tolik lidí jako dříve. Humor už je jiný a "nová" generace lidí na to není zvyklá. Je to škoda, že tyto filmy se známou dvojkou zůstanou zapomenuty a naše děti už nebudou vědět, kdo že to byli nějací pánové, kteří se jmenovali Terence a Bud.(24.2.2012)

• lennyd

Salud (Bud Spencer) a Plata (Terence Hill) dostanou od svého známého úkol, který jim nemůže dělat velké problémy. Mají fingovat pád jeho letadla, aby si potom společně rozdělil peníze z pojistky. Jenže nešťastnou náhodou havarují doopravdy uprostřed pralesa, kde jedinou možností obživy je pracovat jako hledači diamantů pro pana Earse. Jim se ale podaří pořídit si za pár šupů letadlo, a začnou panu Earsovi konkurovat a sami zásobovat hledače diamantů, jen levněji. To se Earsovi nelíbí, a rozhodne se bojovat... Před takovými deseti, patnácti lety jsem měl filmy se Spencerem a Hillem moc rád, a kterýkoliv z nich si bezmezně užíval. Teď už jsem starší (a určitě rozumnější), takže očekávám od filmů více než jen bezduchou zábavu skládající se z několika rádobyvtipných bitek (kde Spencer vítězí silou, a Terence mazaností), ale chtěl bych i trochu zábavnou zápletku, a toho jsem se bohužel v tomto filmu nedočkal. Respektive dočkal, ale byla natolik nezajímavá, že bych možná radši jen tu bezduchou zábavu. A nebo vlastně nevím co chci, ale tento film vidět znovu již ne...(4.11.2013)

Nenáročné příjemné odreagování v dobrodružném prostředí latinskoamerické džungle Kolumbie. Nadšené potírání nepravosti, nastolování spravedlnosti za pomoci pádných pěstních argumentů a odlehčeného jednání. Dva nebojácní a neohrožení piloti všelijakých letadel Plata (dobrý Terence Hill) a Salud (solidní Bud Spencer) vidí šanci na osamostatnění a prosperující vlastní živnost v podobě leteckých dodávek potřebného zboží hledačům drahokamů uprostřed panenské džungle. A nastává soupeření a boj se samozvaným vládcem oblasti a jeho gangu, který nehodlá tolerovat narušení své obchodně vyděračské hegemonie. Z dalších rolí: starý hledač drahokamů Matto (Cyril Cusack), žijící v dobrovolném odloučení od lidí, pan Ears (Reinhard Kolldehoff), vůdce gangsterů a vykořisťovatel oblasti hledačů drahokamů, a jeho pohůnci (Riccardo Pizzuti, Marcello Verziera a Antoine Saint-John). Nenáročné, přesto milé, nadšenecké při opravování starého letadla, dobrodružné v neohroženosti pilotů a optimistické při vítězství dobra a spravedlnosti pro prosté lidi a vytrestání darebáků.(26.9.2012)

Mí oblíbení kluci v jednom z nejvážnějších filmů, který natočili. Ten pot, ta dřina a hlavně to neskutečné přátelství bylo přes obrazovku cítit až ke mně. A bude tomu tak už napořád. Některé scénky jsou totiž absolutně nezničitelné. Opět ale koukám převládá většina. I když u tohoto filmu mi to příjde extra směšný. Film samotný má totiž 67 % a z těch rádoby "znalců filmu" to v první desítce hodnotili především dvěma hvězdami. Tady chlapci a děvčata vidíte, že s Vašemi názory si klasický fanoušek ledatak vytře prdel. Hlavně proto, že tenhle film je klasika která nezklame. U mě je to jasných pět hvězd. Jako malý jsem u té závěrečné scény dokonce párkrát zaslzel. Dneska na to ale koukám s respektem, co ti dva dokázali. Status dvou machrů mezi nebem a peklem jim nejspíš zůstane již na věky.(12.1.2010)

• - Osmá spolupráce Buda Spencera a Terence Hilla. (J.Trinity)

• - Úvodní scéna s přistáním letadla se natáčela na mezinárodním letišti El Dorado v Kolumbii. (NiaWolf)

• - Bud Spencer označil film Dva machři mezi nebem a peklem mezi svými filmy za nejoblíbenější. Důvodem je skutečnost, že se po jeho dokončení stal skutečným pilotem, protože dublující pilot, který ho ve filmu zaskakoval, jej přemluvil ke složení oficiální pilotní licence. (Jizni Tlapa)