Dva machři mezi nebem a peklem

• Itálie Più forte, ragazzi! (více)
Trailer

Když už havárie letadel nevynáší, je čas otevřít si podnik uprostřed jihoamerické džungle... Salud (Bud Spencer) a Plata (Terence Hill) platí za nejlepší a zároveň nejhorší piloty na celém jihoamerickém kontinentu. Dokáží totiž doletět do cíle s jakoukoliv kraksnou a když je třeba, tak se i šikovně zřítit, aby mohl majitel stroje vyfasovat pojistné. Po bezpočtu leteckých havárií ale vykutálené dvojici štěstí přece jen dochází a tak bez varování spadnou uprostřed džungle kdesi za Andami. Po několika týdnech se oba domnělí nebožtíci vynoří u zapadlé osady hledačů smaragdů ovládanou panem Earsem a rázem se chopí podnikání. Jednoduché létání s proviantem pro odlehlá hornická městečka se ovšem ukáže skoro stejně životu nebezpečné jako řízený pád letadla. Pan Ears totiž nesnáší konkurenci a udělá cokoliv, aby se nové zásobovací linky Salud-Plata zbavil. (Česká televize)

Trailer

Malarkey

Mí oblíbení kluci v jednom z nejvážnějších filmů, který natočili. Ten pot, ta dřina a hlavně to neskutečné přátelství bylo přes obrazovku cítit až ke mně. A bude tomu tak už napořád. Některé scénky jsou totiž absolutně nezničitelné. Opět ale koukám převládá většina. I když u tohoto filmu mi to příjde extra směšný. Film samotný má totiž 67 % a z těch rádoby "znalců filmu" to v první desítce hodnotili především dvěma hvězdami. Tady chlapci a děvčata vidíte, že s Vašemi názory si klasický fanoušek ledatak vytře prdel. Hlavně proto, že tenhle film je klasika která nezklame. U mě je to jasných pět hvězd. Jako malý jsem u té závěrečné scény dokonce párkrát zaslzel. Dneska na to ale koukám s respektem, co ti dva dokázali. Status dvou machrů mezi nebem a peklem jim nejspíš zůstane již na věky. ()

B!shop

Tohle je krapet jinej film, nez je od techhle dvou zvykem. Az na vtipny zacatek a konec + asi tri bitky, to je v podstate dobrodruzny film s pohodovym dejem a docela dobrou hudbou. Dalsi vyjimecnost spociva v tom, ze jak Spencer, tak Hill parkrat dostanou tak, ze dou k zemi. Taky se odehrava v zajimavym prostredi. Trochu mi prisel divnej strih, sice se nekdy hodi, ale na druhou stranu, dost velka cast filmu obcas chybi. Slabsi 4*. ()

choze

V dětství patřili Funés, Richard či právě Spencer s Hillem k mým idolům a jejich filmy jsem zbožňoval, dnes k nim ale kupodivu necítím velké nutkání se vracet. Tenhle film si nepamatuju, takže ho můžu posoudit bez nostalgie a verdikt zní - nic moc. Bitek mohlo být rozhodně víc a lepších, havárky letadel jsou natočené levně mimo obraz (a výbuch letadla tak, že přikryli pár beden plachtou jako že je pod nimi letadlo a vyhodili to do povětří) a automobilová honička darmo mluvit. Dialogy a gagy jsou slabé, uchechtl jsem se všeho všudy jednou (Hillově hlášce nad jím uspaným gangsterem - "Není zvyklej ponocovat.") a film maximálně spoléhá na kouzlo ústřední dvojice, exotickou výpravu a rozvernou hudbu. Sice je tu záplava sympatických vedlejších postav, ale hlavní padouch je nevýrazný a ten rozvleklý konec? Dá se to ustát, ale žádná velká řachanda to není. ()

Enšpígl

Miluju pohodu, ve filmech i v životě a jestli si něčeho na tomhle filmu cením tak je to právě ta pohoda která z něj jde. Hrozně se mě líbil ten styl života co tam vedli Bud a Terence aneb jsme v průseru, no a co, tak z něj nějak vylezeme a přelezeme do jinýho. Nic neřešili, jen jedli, mlátili špatný lidi a existovali. Možná bych hodnotil i výš, protože se mě líbilo například i to exotický prostředí ve kterým se děj odehrával, ale jedna věc mě na filmu vadila a to střih. Kolikrát vůbec nebyla dohraná scéna a už se to střihlo a posunul se děj dál. Přerušovaná soulož hold nikdy nebude můj šálek kávy. ()

DaViD´82

Je to přeci jen trochu jiné než zbylé filmy téhle rváčské dvojky. Avšak právě tím, že je to mnohem více dobrodružné, o něco méně fackovací a v mírně vážnějším tónu (ale fakt jen mírně), tak je mi to sympatičtější než většina jejich mnohem známějších počinů. A to i navzdory scénáři, který tu snad ani není a tak sledujeme nahodilé pachtění těch dvou za snadným živobytím chvíli tady a chvíli zase tam. ()

• Původní verze filmu, promítaná v Itálii, měla 115 minut, pro americký trh byl film sestříhán na 90 minut. (NiaWolf)