Reklama

Reklama

Dva machři mezi nebem a peklem

  • Česko Dva nebeští psi na cestě do pekla (neoficiální název) (více)
Trailer

Obsahy(1)

Když už havárie letadel nevynáší, je čas otevřít si podnik uprostřed jihoamerické džungle... Salud (Bud Spencer) a Plata (Terence Hill) platí za nejlepší a zároveň nejhorší piloty na celém jihoamerickém kontinentu. Dokáží totiž doletět do cíle s jakoukoliv kraksnou a když je třeba, tak se i šikovně zřítit, aby mohl majitel stroje vyfasovat pojistné. Po bezpočtu leteckých havárií ale vykutálené dvojici štěstí přece jen dochází a tak bez varování spadnou uprostřed džungle kdesi za Andami. Po několika týdnech se oba domnělí nebožtíci vynoří u zapadlé osady hledačů smaragdů ovládanou panem Earsem a rázem se chopí podnikání. Jednoduché létání s proviantem pro odlehlá hornická městečka se ovšem ukáže skoro stejně životu nebezpečné jako řízený pád letadla. Pan Ears totiž nesnáší konkurenci a udělá cokoliv, aby se nové zásobovací linky Salud-Plata zbavil. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (132)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tohle je krapet jinej film, nez je od techhle dvou zvykem. Az na vtipny zacatek a konec + asi tri bitky, to je v podstate dobrodruzny film s pohodovym dejem a docela dobrou hudbou. Dalsi vyjimecnost spociva v tom, ze jak Spencer, tak Hill parkrat dostanou tak, ze dou k zemi. Taky se odehrava v zajimavym prostredi. Trochu mi prisel divnej strih, sice se nekdy hodi, ale na druhou stranu, dost velka cast filmu obcas chybi. Slabsi 4*. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Miluju pohodu, ve filmech i v životě a jestli si něčeho na tomhle filmu cením tak je to právě ta pohoda která z něj jde. Hrozně se mě líbil ten styl života co tam vedli Bud a Terence aneb jsme v průseru, no a co, tak z něj nějak vylezeme a přelezeme do jinýho. Nic neřešili, jen jedli, mlátili špatný lidi a existovali. Možná bych hodnotil i výš, protože se mě líbilo například i to exotický prostředí ve kterým se děj odehrával, ale jedna věc mě na filmu vadila a to střih. Kolikrát vůbec nebyla dohraná scéna a už se to střihlo a posunul se děj dál. Přerušovaná soulož hold nikdy nebude můj šálek kávy. ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

V dětství patřili Funés, Richard či právě Spencer s Hillem k mým idolům a jejich filmy jsem zbožňoval, dnes k nim ale kupodivu necítím velké nutkání se vracet. Tenhle film si nepamatuju, takže ho můžu posoudit bez nostalgie a verdikt zní - nic moc. Bitek mohlo být rozhodně víc a lepších, havárky letadel jsou natočené levně mimo obraz (a výbuch letadla tak, že přikryli pár beden plachtou jako že je pod nimi letadlo a vyhodili to do povětří) a automobilová honička darmo mluvit. Dialogy a gagy jsou slabé, uchechtl jsem se všeho všudy jednou (Hillově hlášce nad jím uspaným gangsterem - "Není zvyklej ponocovat.") a film maximálně spoléhá na kouzlo ústřední dvojice, exotickou výpravu a rozvernou hudbu. Sice je tu záplava sympatických vedlejších postav, ale hlavní padouch je nevýrazný a ten rozvleklý konec? Dá se to ustát, ale žádná velká řachanda to není. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Je to přeci jen trochu jiné než zbylé filmy téhle rváčské dvojky. Avšak právě tím, že je to mnohem více dobrodružné, o něco méně fackovací a v mírně vážnějším tónu (ale fakt jen mírně), tak je mi to sympatičtější než většina jejich mnohem známějších počinů. A to i navzdory scénáři, který tu snad ani není a tak sledujeme nahodilé pachtění těch dvou za snadným živobytím chvíli tady a chvíli zase tam. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Mí oblíbení kluci v jednom z nejvážnějších filmů, který natočili. Ten pot, ta dřina a hlavně to neskutečné přátelství bylo přes obrazovku cítit až ke mně. A bude tomu tak už napořád. Některé scénky jsou totiž absolutně nezničitelné. Opět ale koukám převládá většina. I když u tohoto filmu mi to příjde extra směšný. Film samotný má totiž 67 % a z těch rádoby "znalců filmu" to v první desítce hodnotili především dvěma hvězdami. Tady chlapci a děvčata vidíte, že s Vašemi názory si klasický fanoušek ledatak vytře prdel. Hlavně proto, že tenhle film je klasika která nezklame. U mě je to jasných pět hvězd. Jako malý jsem u té závěrečné scény dokonce párkrát zaslzel. Dneska na to ale koukám s respektem, co ti dva dokázali. Status dvou machrů mezi nebem a peklem jim nejspíš zůstane již na věky. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (9)

  • Bud Spencer označil film Dva machři mezi nebem a peklem mezi svými filmy za nejoblíbenější. Důvodem je skutečnost, že se po jeho dokončení stal skutečným pilotem, protože dublující pilot, který ho ve filmu zaskakoval, jej přemluvil ke složení oficiální pilotní licence. (Jizni Tlapa)
  • Původní verze filmu, promítaná v Itálii, měla 115 minut, pro americký trh byl film sestříhán na 90 minut. (NiaWolf)
  • Věrný psí přítel Arthur, který se ve filmu nejednou objevuje, je rasou Bernský salašnický pes. (Posheidon)

Reklama

Reklama