Dva machři mezi nebem a peklem

• Česko Dva nebeští psi na cestě do pekla (neoficiální název) (více)

Když už havárie letadel nevynáší, je čas otevřít si podnik uprostřed jihoamerické džungle... Salud (Bud Spencer) a Plata (Terence Hill) platí za nejlepší a zároveň nejhorší piloty na celém jihoamerickém kontinentu. Dokáží totiž doletět do cíle s jakoukoliv kraksnou a když je třeba, tak se i šikovně zřítit, aby mohl majitel stroje vyfasovat pojistné. Po bezpočtu leteckých havárií ale vykutálené dvojici štěstí přece jen dochází a tak bez varování spadnou uprostřed džungle kdesi za Andami. Po několika týdnech se oba domnělí nebožtíci vynoří u zapadlé osady hledačů smaragdů ovládanou panem Earsem a rázem se chopí podnikání. Jednoduché létání s proviantem pro odlehlá hornická městečka se ovšem ukáže skoro stejně životu nebezpečné jako řízený pád letadla. Pan Ears totiž nesnáší konkurenci a udělá cokoliv, aby se nové zásobovací linky Salud-Plata zbavil. (Česká televize)

RAFT

Tyhle dva borci nikdy neomrzí , stará dobrá klasika.Film je spíš dobrodružný než komediální jak jsme u jejich filmů zvyklí. Ty jejich hlášky ve filmu dobré. Průser za průserem ale, co nějak to bylo nějak bude. To je letiště jsme nesmrtelní .Každoročně v telvizi.Nikdy mě tyhle filmy neomrzí. Za mě 80% ()

lennyd

Salud (Bud Spencer) a Plata (Terence Hill) dostanou od svého známého úkol, který jim nemůže dělat velké problémy. Mají fingovat pád jeho letadla, aby si potom společně rozdělil peníze z pojistky. Jenže nešťastnou náhodou havarují doopravdy uprostřed pralesa, kde jedinou možností obživy je pracovat jako hledači diamantů pro pana Earse. Jim se ale podaří pořídit si za pár šupů letadlo, a začnou panu Earsovi konkurovat a sami zásobovat hledače diamantů, jen levněji. To se Earsovi nelíbí, a rozhodne se bojovat... Před takovými deseti, patnácti lety jsem měl filmy se Spencerem a Hillem moc rád, a kterýkoliv z nich si bezmezně užíval. Teď už jsem starší (a určitě rozumnější), takže očekávám od filmů více než jen bezduchou zábavu skládající se z několika rádobyvtipných bitek (kde Spencer vítězí silou, a Terence mazaností), ale chtěl bych i trochu zábavnou zápletku, a toho jsem se bohužel v tomto filmu nedočkal. Respektive dočkal, ale byla natolik nezajímavá, že bych možná radši jen tu bezduchou zábavu. A nebo vlastně nevím co chci, ale tento film vidět znovu již ne... ()

duklak2

"Dva machři.........." si zaslouží vyznamenání. Potíž je ale v tom, že snímky s Terencem a Budem už nebaví tolik lidí jako dříve. Humor už je jiný a "nová" generace lidí na to není zvyklá. Je to škoda, že tyto filmy se známou dvojkou zůstanou zapomenuty a naše děti už nebudou vědět, kdo že to byli nějací pánové, kteří se jmenovali Terence a Bud. ()

topi

Jeden z nejslabších kousků této kultovní dvojice. Příběh je v podstatě o ničem, scény se střídají v podivném rytmu a střih to totálně zadupává do země. Končí záběr a v dalším střihu je situace o měsíc dále. Ty epizodky nejsou dotažené a vše působí zmateně a nesmyslně. Ani humor tu nefunguje. Škoda, tenhle film není povedený. I ten český dabing je průměr, Trávníček jako Hill a Schánilec za Spencera. ()

subic

Tohle je přeci takový příjemný kousek dvojice Spencer+Hill. Jsou bratři a v kapse ani floka, jeden je mechanik a druhý pilot, ten pro kterého létají, zrovna moc neplatí. Takže hned ze začátku žuchnou kamsi do džungle, kde v řece hledá spousta týpků drahé kameny. Takže taky hned následuje první rvačka. A nakonec ten zlatý důl najdou, ale i tak stejně nemají nic, nic jiného. Akorát těch rvaček a fackovaček je trochu málo. Za to ta titulní melodie je neskutečná odrhovačka, co lehce vklouzne do hlavy. 7/10 ()

• Hlavní hrdinové létají v několika letounech: Ze začátku filmu přistávají v Douglasu DC-3 Dakota, do džungle se ztřítí s obojživelným letounem PBY Catalina a dělníkům vozí zásoby na dvouplošníku Boeing Stearman. (Foxhound#1)
  • Původní verze filmu, promítaná v Itálii, měla 115 minut, pro americký trh byl film sestříhán na 90 minut. (NiaWolf)