Trumfové eso

Ace High

Have Gun Will Travel

Komedie / Western

Itálie, 1968, 132 min

Pokračování filmu Bůh odpouští, já ne! Tentokrát se Terence Hill a Bud Spencer vydávají hledat hned ze začátku Billova spolupracovníka, od kterého dostával tipy. Najdou ho a ten na ně pošle toho nejsympatičtějšího záporňáka jakého kdy western viděl, Eli Wallacha. Vtipné, zábavné, ale pořád docela hutný western(10.10.2009)

Westernová podívaná z toho trošku vážněšího soudku, kde se všechno netočí jen kolem bláznivých rvaček( nic proti nim), ale naopak režisér slušně pracuje i se samotným příběhem a ten bitkařský potenciál dvojice Hill-Spencer je využíván jen v přesně odměřené míře. Společně se skvělým Wallachem pak mohlo vzniknout seskupení, které táhne celý film bez zbytečných řečí, ale zato s ostře nabitým kvérem a nezvladatelnou touhou po penězích. A to je přesně to, co dělalo western westernem...(20.7.2012)

5/10 Tak nebyt Eliho, tak je to hodne spatne - anglickym dabingem pocinaje, zapletkou pokracujic a zbyvajici trojici konce. Snad jenom ty spanelske exteriery jsou fajnove. Spousta typanu, co se snazi vypadat jako ze soudobeho emerickeho filmu, jen aby tam dostali prilezitost. Mno zadna parada ale videt se to da.(16.1.2012)

• šerminator

Důvodem mého nízkého hodnocení je především fakt, že westernovému žánru moc neholduji. Nicméně spaghetti-westerny jsou dle mého ještě horší odrůda tohoto žánru. Na tomto filmu mi nepřišlo opravdu nic zábavného, ani nic napínavého. Příběh je značně přehnaný a charaktery trapné. Jednoduše mě to nebavilo.(13.3.2013)

Příjemný western italské dvojice, ke které se přidali ještě Eli Wallach a Brock Peters a společně tak vytvořili čtveřici, která se rozhodne pomstít Eliho, jenž si zažil příkoří. Westernový námět jako dělaný a naštěstí jsou ty komické prvky spíše upozaděny a Terence Hill je za klasického drsňáka, což je role, která mu seděla.(12.5.2016)

• - Československá kinopremiéra proběhla s velkým zpožděním až koncem roku 1983 a televizní teprve v létě 1986. (charles3)

• - Natáčení probíhalo ve Španělsku. (Terva)