Reklama

Reklama

Trumfové eso

  • Itálie I quattro dell'Ave Maria (více)

Obsahy(1)

Bud Spencer a Terence Hill v boji s nebezpečnými pistolníky a falešnými hráči... O velkých penězích a účinných intrikách, o dvou přátelích, kteří lehkovážně pozbyli a s velkou námahou nabyli zpět své bohatství, o mužích, kteří dokáží nebezpečně dobře zacházet s pistolí, a o jiných, kteří se vyznají ve falešných hrách. O tom všem a ještě o mnohém jiném vypráví s nadsázkou a trochou ironie film z Divokého západu, který v roce 1968 natočil režisér Giuseppe Colizzi. Role nerozlučných kamarádů, jež se snaží dostat ke svým penězům, Colizzi svěřil populární herecké dvojici Bud Spencer a Terence Hill. Jejich společníkem se v roli mazaného Cacopoulose stal Eli Wallach, představitel obávaného Calvery ze slavného filmu Sedm statečných. Dobrodružná cesta za zlodějem je provázená pro tento žánr typickými potyčkami a rvačkami, které vrcholí velkolepou bitkou v kasinu. Film patří do série populárních italských westernových komedií, nazývaných též spaghetti-westerny. (Česká televize)

(více)

Recenze (107)

gogo76 

všechny recenze uživatele

"Môj dedo vždy hovoril..." Mnohé životné múdra od svojho deda takto prerozpráva E. Wallach, ktorý je v tomto filme skutočným tromfovým esom. Často pred sebou vidíte doslova postavu Tuca z hitu Dobrý, zlý a škaredý. B. Spencer a T. Hill to je proste klasika, ktorú som ako dieťa žral, ale z dnešného pohľadu by som bral radšej ten vážnejší tón. Predsa len tie fackovačky pôsobia dnes poriadne zastaralo, zaujímavé, že vtedy to nikomu neprekážalo. Hudba C. Rustichelliho je zjavne a nespochybniteľne inšpirovaná E. Morriconem a výborne sa do filmu hodí. Videl som to ešte za komunistov s dabingom, no teraz som mal šťastie na film v pôvodnom znení na STV2. Jediný prirodzený a skutočný hlas patril asi len E. Wallachovi a ich čiernemu parťákovi, zvyšok obsadenia bol predabovaný. Najviac to postihlo práve dvojku Spencer a Hill, ktorých hlasy pôsobili dosť umelo. Film slabšie štyri hviezdy 70%. Eli Wallach 100%. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

"Trumfové eso" - film, na který se vždy rád podívám. Druhý společný film T. Hilla a B. Spencera, kde ještě nerozdávají rány jak na běžícím pásu. Jasně, nezbytných rvaček se dočkáme i zde, ale zatím v menší míře, než je ve filmech s touto dvojicí obvyklé a to hlavně na začátku a pak až při "závěrečném účtování". Spíše tady jde o docela zajímavý příběh, kdy Eli Wallachovi, opět jako vždy neodolatelnému záporákovi, jde po patách ústřední dvojka. V příběhu je několik zajímavých zvratů a závěrečné scéna z kasína je vtipně vymyšlená. Tenhle snímek neurazí ani ty, kteří jinak ty dva ranaře nemusí. ()

Reklama

sud 

všechny recenze uživatele

V některých scénách již značně odlehčenější, než Bůh odpouští, já ne!, přesto stále čistokrevný spaghetti western, kde hrají prim přestřelky před pěstními souboji. Terence Hill je stále víc za drsňáka, než Bud Spencer jako jeho trošku jednodušší parťák - silák a Eli Wallach si svou polozápornou polokomediální roli očividně užívá. 85%. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Giuzeppe Collizi nenatočil se Spencerem a Hillem mnoho filmů, ale ty z konce šedesátých let (spaghetti-westerny), přesněji řečeno tento a hlavně tenhle se podle mě řadí ke špičkám žánru. Původně jsem si myslel, že jde o nějakou zpřízněnost s pravýma a levýma rukama rukama ďábla, ale byl jsem "příjemně zklamán." Netypické, drsnější a vtipné. Buda Spencera v některých starších filmech dabuje Rudolf Hrušínský II. (dále např. Charleston, Miliónový brouk) a není to vůbec špatné! Celé! Tedy všechno!!! ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Slabší komediální spaghetti western díky nenápadité Colizziho režii, která se snaží napodobit Leoneho filmy, ale nemá na ně ani náhodou. Je zde spousta hluchých míst díky nedostatečnému sestříhání - proč má proboha tenhle film s jednoduchým odpočinkovým scénářem 132 minut? Do průměru ho vytahují Terence Hill, Bud Spencer a především Eli Wallach. Ten se chce po úniku z vězení pomstít třem bývalým společníkům, kvůli jejichž zradě bručel 15 let v base. Cestou za pomstou však obere dva kamarády a ti se ženou za ním. Pěkná je ale muzika - Carlo Rustichelli. Trailer: http://www.imdb.com/title/tt0064860/combined ()

Galerie (39)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení probíhalo ve Španělsku. (Terva)
  • Československá kinopremiéra proběhla s velkým zpožděním až koncem roku 1983 a televizní teprve v létě 1986. (charles3)

Reklama

Reklama