Reklama

Reklama

Trumfové eso

  • Itálie I quattro dell'Ave Maria (více)

Obsahy(1)

Bud Spencer a Terence Hill v boji s nebezpečnými pistolníky a falešnými hráči... O velkých penězích a účinných intrikách, o dvou přátelích, kteří lehkovážně pozbyli a s velkou námahou nabyli zpět své bohatství, o mužích, kteří dokáží nebezpečně dobře zacházet s pistolí, a o jiných, kteří se vyznají ve falešných hrách. O tom všem a ještě o mnohém jiném vypráví s nadsázkou a trochou ironie film z Divokého západu, který v roce 1968 natočil režisér Giuseppe Colizzi. Role nerozlučných kamarádů, jež se snaží dostat ke svým penězům, Colizzi svěřil populární herecké dvojici Bud Spencer a Terence Hill. Jejich společníkem se v roli mazaného Cacopoulose stal Eli Wallach, představitel obávaného Calvery ze slavného filmu Sedm statečných. Dobrodružná cesta za zlodějem je provázená pro tento žánr typickými potyčkami a rvačkami, které vrcholí velkolepou bitkou v kasinu. Film patří do série populárních italských westernových komedií, nazývaných též spaghetti-westerny. (Česká televize)

(více)

Recenze (108)

šerminator 

všechny recenze uživatele

Důvodem mého nízkého hodnocení je především fakt, že westernovému žánru moc neholduji. Nicméně spaghetti-westerny jsou dle mého ještě horší odrůda tohoto žánru. Na tomto filmu mi nepřišlo opravdu nic zábavného, ani nic napínavého. Příběh je značně přehnaný a charaktery trapné. Jednoduše mě to nebavilo. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Pokracovanie filmu Buh Odpousti, ja ne! sa dockalo roku vzniku uz 1968. Dvojka BS/TH tu vydiera nepoctiveho banara, tematicky film nadvazuje na Leoneho Hodny, Zly a osklivy. Pochopitelne tu na kladnu postavu nenarazite, vsetci su zloduchovia a sleduju vlastne ciele. V zivote by BS/TH tymito filmami neprerazili, drsnych kovbojov bolo vtedy ako psenicnych klasov. Pokial taky Villaggio zacinal cistymi komediami hned, tito dvaja sa k nim - talianskym blaznivmy komediam - museli pekne prepracovat. A 132 min je prilis vela. 70 % ()

Reklama

anderson 

všechny recenze uživatele

ČESKOSLOVENSKÁ KINOPREMIÉRA: ÚPF = XII./ 1983+ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 23.8.1986, réžia českého znenia (ÚPF) = MARIE FRONKOVÁ+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 2 = 23.1.2015, v pôvodnom znení s titulkami - Amatéri z NOVY to predabovali, ale ČT chvalabohu v roku 2004 vytiahla z archívu pôvodný kinodabing, ktorý jediný mi poskytol neopakovateľný zážitok z filmu. (29.7.2009) ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

"Nejepičtější" z celé Colizziho trilogie. Duo Spencer a Hill už v mnohem komediálnějším pojetí, ale pořád ještě přímo nešaškaří.  Bitky už jsou sice řádně ztřeštěné, ale zbytek se pořád odehrává na vážnější notě. Velkou ozdobou je pak Eli Wallach, který se "špinavou elegancí" dodává  i špetku emocí a snesitelného patosu.  Pohodové pokoukání, tak akorát na nedělní odpoledne. Čtyři mezi oči. ()

AxelWers 

všechny recenze uživatele

Voľné pokračovanie filmu "Boh odpúšťa... ja nie!" sa nesie v podobnom duchu, teda dej má viac bližšie ku klasickému westernu ako ku komédii. Napriek tomu, že v tomto filme Spencer a Hill sa viac blížia k filmom, v akých ich väčšinou poznáme, ich typických a zábavných bitiek si užijeme len veľmi málo. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (2)

  • Československá kinopremiéra proběhla s velkým zpožděním až koncem roku 1983 a televizní teprve v létě 1986. (charles3)
  • Natáčení probíhalo ve Španělsku. (Terva)

Reklama

Reklama