Fei chang xing yun

• Čína 非常幸运 (více)

My Lucky Star je romantická krimikomédia, umožňujúca vžiť sa do dobrodružstva mladej ženy, ktorá sa stáva hrdinkou svojich vlastných príbehov. Sophie (Zhang Ziyi)  je mladá neúspešná autorka komiksov, ktorá si zarába predávaním leteniek. Jej vzťahy nikdy nevydržia, pretože si svojho vysnívaného muža si nakreslila a ona sama žije vo svete svojich komiksov. Sophie si v príbehoch predstavuje sama seba ako neohrozenú, sebaistú ženu, ale v skutočnosti je hanblivá a tichá. Všetko sa zmení, keď vyhrá päťdňový zájazd do Singapuru. Stretáva muža svojich snov, Davida (Wang Leehom), ktorý presne odzrkadľuje jej predstavy. Je tajomný gentleman, ktorý ešte k tomu vyzerá ako tajný agent. Sophie sa, mysliac si, že ide o súčasť výletu, zapletie do obchodov so zbraňami a prekazí Davidovu tajnú operáciu. Jediným kľúčom k zastaveniu zločincov sa stáva práve ona, a preto ju David poprosí o pomoc. Pravdaže, ako to už býva, Sophie sa do Davida zaľúbi, no otázkou je, či ľúbi aj on ju. (Eawy)

warrenur

Ziyi je stale riadna kocka a symposka. Ksichtiky struha paradne a kvoli jej roli som po tomto kusku siahol. Avsak tymi priehrstiami akoze "romantiky" to pan scenarista zbytocne presladil a nadavkoval to riadne chaoticky. Co je vsak najpodstatnejsie, iskrenie medzi nou a panom "dokonalym" som necitil. Ba co viac, napriek tomu, ze to malo byt cele uletene a mile, vnimal som skor preplacanost a naboj sa kamsi vytratil. Ked to dam do porovnania s tym mnozstvom dobrodruznych komedii z azie, ktore som mal tu cest vidiet, tak tato teda neobstoji. Romantickych komedii na tejto urovni ponuka aj hollywood riadne kopy. Tie, v ktorych to medzi hrdinami klape a vedia i chytit za divakovo srdce, je ako safranu. ()

sniper18

Je to celkom dobrá kriminálna romantická komédia, ktorá je nepriamym pokračovaním slušnej jednotky. Má dobrý príbeh o trochu bláznivej, ale v reále skôr hanblivej žene, ktorá sa kvôli svojej povahe nevie presadiť, má nudnú prácu v cestovnej agentúre, túži po životnej láske a tak sa venuje aspoň tvorbe komiksov, v ktorých prejavuje všetko to, po čom túži. No v jej nudnom živote sa konečne stane niečo zaujímavé, vyhrá dovolenku v Singapure a tu sa hneď zoznamuje s mužom svojich snov. On je ale tajným agentom, pričom sa snaží získať veľmi vzácny diamant, no ona si túto šancu už nechce nechať ujsť, urobí všetko preto, aby si ho získala a tak sa zapletie do tohto prípadu, kde hrozí nebezpečie na každom kroku. Spracovanie je ale iba priemerné, keďže sa to nesie v podobnom duchu, ako aj predchádzajúci diel, s ktorým to ale okrem toho už má spoločné prakticky len hlavnú hrdinku, už od začiatku sa mi podarilo naladiť na tú správnu vlnu. Rozhodne najväčším problémom je, že sa tu väčšinu času vlastne ani nič výraznejšie zaujímavé nedeje, prakticky až po hodine ma dej začal trochu baviť, no stále to nie je nič výnimočné, rovnako ani chémia medzi postavami vôbec nefunguje, ale našťastie to má skutočne príjemnú atmosféru a také sympatické prevedenie, rovnako poteší, že sa tu neustále striedajú rozmanité prostredia a tak som sa pri tom vôbec nudil a po celý čas sa na to pozerá celkom dobre. Jednotlivé žánre sú tiež skôr sklamaním, romantika tu absolútne nestojí za pozornosť, kriminálna línia ma tiež moc nebavila, pričom to dokonca trochu pripomína hlúpe bondovky a síce po stránke humoru to tiež nie je ničím výnimočné, ale aspoň to pôsobí celkom úsmevne a vďaka hlavnej hrdinke až tak roztomilo. A nájde sa aj nejaká tá akcia, či už pár krátkych súbojov, alebo originálna naháňačka na gondolách. Herecké obsadenie je celkom slušné, perfektná Ziyi Zhang v hlavnej úlohe, ale zároveň všetkých nechala ďaleko za sebou, hlavne jej nový partner Wang Lee-Hom tu na rozdiel od iných svojich úloh pôsobí úplne nevýrazne. Podobne sú na tom prakticky aj všetky zvyšné postavy, z nich ma už výraznejšie bavila len Terri Kwan. Čo sa týka réžie a technickej stránky, rozpočet bol viditeľne veľký, takže poteší vizuálna stránka, výprava a sadla mi aj atmosféra, ale celé mi to prišlo až moc západné a blockbusterové, preto by som nabudúce ocenil radšej domácich tvorcov. Takže celkovo som čakal predsa len viac, hlavne ten scenár by potreboval výrazne prepracovať, ale nie som ani moc sklamaný, My Lucky star je taká príjemná jednoduchá oddychovka so skvelou Ziyi Zhang, ale iba na jedno pozretie. 65% ()

Eawy

Zábavná prkotinka, ktorá vás neohromí, ale ani nesklame. Hlavná hrdinka vám prirastie k srdcu, a BO vás bude prinášať do šialenstva. Obaja herci sú príjemní, na bojových scénach cítiť účinky Jackieho Chana. Určite som sa nenudila. 60% ()

lord-artoo

Vše, co v jedničce fungovalo, je ve dvojce tak zvláštně pokroucené. Roztomilost se vytratila, ztřeštěnost je nahrazena hloupostí, scénář je roztříštěný a přihlouplý a nezachrání to ani krásná Zhang. ()