Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Matěj a Anežka, dva obyčejní teenageři, dospívají v neobyčejných rodinách. Oba mají dvě matky a v rodných listech „otec neuveden". Narodili se s pomocí rodinné přítelkyně Katky, laborantky z centra asistované reprodukce. A jen ona ví, že děti mají jednoho otce. Jenže děti dospívají a najednou je důležité, že jsou vlastně biologičtí sourozenci. Navíc Matěj naléhavě pátrá po otci, který o všem nemá ani tušení. Jak teď zjevit pravdu a souvislosti početí dětí? A vyrovnat se se všemi důsledky, které přináší čas, běžný život, potřeby a zájmy všech zúčastněných? Jsme vůbec připraveni na nová rodinná schémata a na to, že lze být šťastný, i když nemáme úplně všechno? (Česká televize)

(více)

Recenze (18)

ostravak30 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Epizoda rozkrývá téma, které je teď aktuálnější než v době natočení. Lesbičky, potažmo do budoucna gayové, a děti. V příběhu sice lesbičky získaly děti tajně, ale adopce dětí anebo početí u homosexuálů se už dostává do popředí diskuzí. A jsem si jistý, že jednou to možné bude, i když asi nikdo z nás už nebude na světě. Líbí se mi ale právě zobrazení těch problémů, které se s tím pojí. Kdo bude matka a kdo otec? A i když lesbičky budou nejspíš zarytě tvrdit, že to není pravda, kluk potřebuje tátu - muže a holky také. Nedávné výzkumy ukázaly, že muž - otec u dívek je jejím nejdůležitějším článkem pro tvorbu budoucích vztahů. Podobně to budou muset řešit i gayové. A je na to vůbec připravena společnost? Dětem ve škole se nejspíš budou smát. A co zneužívání? Což hrozí hlavně u mužů. A problémů jsou desítky dalších. Nicméně se zmíněným chromozomem zacházela Tereza Brodská jako s pytlem mouky. Dám, nedám. Dám ho tadyhle, dám ho tomuhle, což nebylo zrovna věrohodné. Věřím, že vše prochází přísnou kontrolou. I tak ale díl je v mnohém, výše řečeném, velmi zamyšlení hodný. ()

subic 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V rodném listu se píše, otec neuveden. Hynek Čermák jako sperminátor, původně medik a anonymní dárce spermatu, který inseminátorka Tereza Brodská tak trochu víc zneužije pro svou lesbickou kamarádku. Díl se dotýká tématu, zda si mají homosexuální páry pořizovat děti, naštěstí vlastní děti a ne adopci. ()

Reklama

dr.fish 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ačkoli je ten příběh celkově trochu plochý, jednotlivé detaily jsou poměrně pěkně vystižené. Tereza Brodská má po dlouhé době zase co hrát. Obvykle hraje jen protivné manželky jako v Básnících, tady má mnohem větší prostor a docela jí to jde. Lesbické matky se docela povedly, zejména ten chaos po vpádu biologického otce. Docela dobré. 70% ()

petikacka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pro mě je to docela brutalní představa, že nešťastné neplodné nebo bez chlapa ženy, oplodní doktor stejným semenem. Nikdy jeden neví, které dítě se s kým seznámí a do koho se může zamilovat. Navíc si myslím, že každé dítě má nárok na oba rodiče respektive vědět kdo je jeho druhý rodič. Je to vysoce etická otázka a rozhodně bych nikdy nechtěla být v situaci Terezy Brodské v roli Katky. Za mě 85% ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ačkoli nastolené téma mi není nijak blízké, příběh mě silně zaujal. Lež tedy nebyla vůbec nevinná, spíše naopak. Tato problematika je dodnes živá, aktuální, zraňující - a notně kontroverzní Navíc po příchodu mužského elementu a hutných dialogů dvou lidí "z oboru", téma ještě více emočně zesílilo a prohloubilo se o další rozměr. Scénář rozehrál zajímavou partii, která měla několik neočekávatelných momentů, ale spěla víceméně k rozumnému konci. Brodská, Žáčková, Čermák i dětští herci byli výborní. ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama