Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ayla je mladá, krásná a sebevědomá. Ale jakožto Turkyně a v Německu žijící muslimka se musí postavit své konzervativně smýšlející rodině a bojovat za život, jaký chce žít. Pracuje jako oblíbená vychovatelka ve školce - kvůli její práci v nočním baru a odmítnutí domluveného sňatku se jí však zřekne vlastní otec. Jejich pochroumaný vztah se snaží napravit Aylanina sestra Hülya, která sama akceptuje pravidla turecko-muslimského světa. Když Ayla potká Ayhana, cítí, že by mohl být pro ní tím pravým - ale poté zjistí, že je sám zapleten do vražedného plánu na očištění rodinné cti. Jeho sestra Hatice opustila svého nenáviděného manžela v Turecku a snaží se sama s malou dcerkou protlouci v Německu. Ayla se s ní setká právě ve školce, kde pracuje - a brzy pozná, že Hatice je v opravdovém nebezpečí a nabídne jí přístřeší. Přitom zjistí, že Haticin bratr, který jí má pronásledovat, je Ayhan, do kterého se Ayla zamilovala. A ačkoliv se Ayhanovi samotnému protiví potrestat svou sestru, je nejstarším synem v rodině - a nelehký úkol tedy připadá na něj... Režie: Su Turhan; Hrají: Pegah Ferydoni, Mehdi Moinzadeh, Saskia Vester; Přístupnost: 16. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Recenze (2)

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Film Ayla má možná některé scénáristické nedostatky, nejrušivěji působí náhoda, že Aylin milý je bratr pronásledované matky dcerušky, o kterou Ayla pečuje v mateřské školce. Jinak je to ale film silný, jaké v poslední době německá kinematografie produkuje dost. Problém tureckého etnika v cizorodém německém prostředí vystupuje na povrch, když se emancipovaná Ayla odmítá podřídit příkazu otce, aby se odjela do Turecka provdat, a místo toho brigádničí jako opatrovnice v mateřských školách a po večerech dělá šatnářku v klubu ne zrovna dobré pověsti. A osudově se setkává s fotografem, jehož rodina nutí, aby smyl hanbu rodiny a donutil k návratu do Turecka a posléze zavraždil sestru, která z Turecka od manžela utekla. Rozhodná Ayla tomuto neštěstí zabrání a napomůže útěku nešťastné matky a dcery do Nizozemska. Čtyři hvězdičky si tento film rozhodně zaslouží. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Sillný téma, který upadlo na špatným zpracovaní a výkonu hlavní představitelky, která je sice krásná a sexy, ale herecky je někde na úrovni ochotníka na začatku svý kariéry. ()

Reklama

Galerie (16)

Reklama

Reklama