Blízká budoucnost. Bývalý kapitán Černých baretů John Brennick (Christopher Lambert) se pokouší se svou těhotnou ženou Karen překročit hranice. V totalitní společnosti je totiž povolen jen jeden porod a Karen je těhotná podruhé. Přechod přes hranice se nezdaří a manželé se dostávají do obrovského podzemního vězení - Pevnosti, kterou střeží počítače a roboti a z které se nedá uprchnout. John se o to ale musí pokusit za každou cenu. (oficiální text distributora)

Radyo

Nic víc než nepříliš nápadité béčko s tehdy ještě relativně slavným Lambertem v hlavní roli. Jeho hvězda však už tehdy začínala pohasínat a kariéra nabírala sestupnou tendenci, což se odráží i na jeho hereckém výkonu v tomhle dílku. Podobných filmů na podobné téma bylo natočeno více, tenhle jen zapadá do jejich řady a ani se příliš nesnaží z ní nějak vybočit. Takové filmy jsou poživatelné jen v malých dávkách. ()

whack

Ľudia s elektródami namiesto mozgu, ovládaní z riadiaceho centra, z toho ide hrôza. Ten pocit, že človek nemôže ovládať svoje telo, že chce niečo iné, no niekto má jeho mozog plne pod kontrolou. Tento film možno nemá od budúcnosti až tak ďaleko, čo sa týka ovládania mysle, kyborgov, umelej inteligencie a, samozrejme, politiky jedného dieťaťa. Jedna z najlepších hlášok: "Množia sa jak potkany." ()

Gemini

Filmařsky to nepochybně stojí za houby, ale leccos z toho, co jsem tady viděl někdy v deseti letech, si pamatuji dodnes. Třeba intestinátory fungující podobně jako mnohem zprofanovanější vybuchující obojky, kyborgy se skutečně big fucking guns, a ředitele vychovaného pro jeho úkol. Jojo, ty časy se už nikdy nevrátí...a dobře tomu tak:)) Ale protože i díky stravitelné stopáži se nedá říct, že by to bylo kdovíjaké utrpení, a dokonce bych se byl po těch letech ochotný podívat znovu, dám 50%. ()

iXtr3m3

Pozoruhodné, že tento béčkový snímok je rovnako pozerateľný aj po 27 rokoch, ako to bolo kedysi v čase jeho prvej projekcie. Moc tomu napomáha fakt, že sa to podobá skvostným osemsediatkám a nestálo to 5 korún. Príbeh je už samozrejme zhovadilosť, ale kvôli krátkej stopáži nestihne nudiť ani príliš iritovať. P.S. Potešila vedľajšia úloha Cliftona Collinsa Jr. v tej dobe ešte humorne používajúceho meno Clifton Gonzales Gonzales. No vážne, všimol som si to v titulkoch... :) ()

Astaroth12

No celkovo nič moc i ked som to mohol tušiť, kedže Christophera moc nemusím. Nieje toho tu moc vidieť, pocitač to tu riadi, ale ani ten sa nedokázal ubranit totálne hlupim scenam. Je tu celkom chaotický scenár, nevie či ma pomáhať alebo ešte viac deprimovať hlavnú postavu. Nieje tu ani moc toho ukazane a keď aj je, tak len konečne riešenie, čo od efektnosti ma riadne ďaleko. Pacili sa mi tí ľudský kiborgovia i keď moc vody tam nenamútili, boli aspoň zaujímavý. Tak slabé 3*. ()