Blue Moon Rising

Sportovní

Velká Británie, 2010

Stewart Sugg

Theo Green

Pro me to je velká srdcovka. Velmi zajímavý dokument o Manchesteru City. TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=V8OzuirkYcw(6.2.2013)

Fotbal je třeba brát objektivně, ikdyž je to velmi těžké. Tento dokument provádí historii anglického klubu Manchester City. Bohužel časy se změnily a fotbal je nyní více méně o penězích. To potvrzuje i tento snímek. Klub má nového majítele a rázem se hraje o trofeje. Podobný model zažila Chelsea, RB Lipsko, RB Salzburg,QPR a mnoho dalších. Je ovšem podstatné se zamyslet nad tím, co bude až zámožného vlastníka přestane jeho hračka bavit?(22.1.2017)

A tenhle znáte?: V Manchesteru jsou dva výborné kluby- Manchester United a rezerva Manchesteru United ;-) ManCity od příchodu arabských majitelů (jmenovitě páně Mubaraka- ne, vážně, to jsem si nevymyslel, on se tak opravdu jmenuje) mi připomínají malýho ratlíka, co kolem vás pořád běhá, ňafá vám po kotnících a snaží se upoutat vaši pozornost. No ještě lépe je pojmenoval bývalý trenér ManUnited Alex Ferguson- Noisy neighbours. I tenhle pseudodokument ukazuje, jak se modrá část Manchesteru snaží vymanit ze stínu části červené, je to takové... úsměvné. Nejlepší momenty tohoto filmu? Pohárový zápas na Emptyhad Stadium, který fanoušci United zbarvili světlicemi do ruda. A pak samozřejmě gól Rooneyho v posledních minutách odvetného utkání, krásná odpověď na to šaškování Carlose Teveze ze City ("Who's that twat from Argentina? Who's that money-grabbing whore?"). Třetí hvězda je za všechny ty záběry United, kterých tu ("překvapivě") není málo, jinak (až na moment fanouška, co tam popisoval ten rituál s masovými koláčky) je tenhle Modrej měsíc celkem trapárna.(5.4.2016)