Reklama

Reklama

Into the Mind

  • Slovensko V mysli (festivalový název)
Dokumentární / Sportovní
Kanada, 2013, 83 min

Toto je příběh o stále rostoucí výzvě. O odvaze riskovat fatální procitnutí, o vytrvalosti a usíli k dosažení svých cílů. To vše nejsou jen fyzické výkony, ale i stav mysli, který je nezanedbatelnou částí našeho výkonu. Od tvůrců mnohokrát oceněného filmu " All.I.Can ", Sherpas Cinema hrdě představuje svůj nejnovější celovečerní film s tématikou extrémího lyžování v hlubokém prašanu - Into the Mind. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Recenze (52)

Dragoni 

všechny recenze uživatele

Naprostá bomba co se audio-vizuálního zpracování týče, s multikulturním nádechem a propracovanou režií, to vše určitě nadmíru potěší všechny fandy extrémních sportů, hlavně freestyle snowboardingu a freeskiingu. Tohle není film o nejlepších tricích nebo nejšílenějších skocích, tohle je příběh o pocitech z jízdy, příběh jezdce, krajiny a smyslů. 85 % ()

Marek1991 

všechny recenze uživatele

Oddychová inšpiratívna obrazovo-zvuková priam až orgazmická záležitosť. Prišlo mi to ako spojenie starého a nového sveta vo svete prírody. Zábava, nadšenie, rešpekt vo vlne v kruhu, ktorou sa chcete nechať unášať. Obdivujem ich, užil som si to, je to precítené, má to dušu napriek tým reklamám, čo im to zrejme zaplatili, no to nebola podstata filmu a vedel by som si predstaviť verziu, kde ich zostrihajú, lebo súčasný systém ničí mnohé diela ich využívaním. Doprial by som každému, aby mal tú možnosť si takto užiť tento svet. Niekedy nechápem, za čím sa stále ženieme, že si nevychutnávame tie panorámy, tie chvíle, zážitky, tú radosť a splynutie so svetom v radosti a šťastí. Svet extrémnych zimných športov v umeleckej podobe, čo viac si môžem od dokumentu z prírody a o športe priať počas zimného víkendu pred Vianocami? Nádhera. ()

Reklama

TeeAge 

všechny recenze uživatele

Recyklácia toho, čo sme už videli v All.I.Can, akurát s pokusom o mystifikáciu a artového zaradenia. Napoprvý krát to ešte čiste z vizuálnej stránky fungovalo v The Art of Flight, ale tu je to už naozaj len hra na efekt, bez akéhokoľvek podtextu. Od dokumentu čakám viac, nie len videoklip s krásnymi zábermi... 60% ()

FFilipCZ 

všechny recenze uživatele

Naprostý orgasmus pro nadšence extrémních sportů. Krásné přírodní scenérie točené z nejrůznějších možných i nemožných úhlů. Úžasný nevšední a místy hodně kreativní střih perfektně sedící k hudbě (resp. jejím tónům a beatům). NESKUTEČNÁ PASTVA PRO OČI! Nejde ani tak o těžké triky, jako spíše o užití si jízdy, volné přírody a metrů a metrů prašanu, na kterém před vámi ještě nikdo nebyl. Myslel jsem si, že Art of Flight už těžko něco překoná, ale po shlédnutí Into the Mind budu muset svůj názor přehodnotit. Můžete vidět záběry/šílence/umělce především z oblasti freeski a snb, ale mihnou si tam i záběry surfu a kajaku. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Artová oslava odvahy, rychlosti, pohybu člověka na sněhu - něco, co zdaleka přesahuje obvyklou trikovou sypačku z 'extrémně sportovních' videí. Neříkám, že jsem občas nebyl unešen, ale těch meditativních záběrů přírody a horských šamanů na mě příliš... Rozhodně ale zajímavá podívaná, plus ta jízda přes noční město - krása. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (3)

  • Tvorcovia filmu sa o ňom vyjadrili slovami: „Rozostrenie hranice medzi snom a realitou, ako vnímame svet prostredníctvom mysle mnohých ľudí. Into the Mind predstavuje porovnanie odovzdaných skúsenosti medzi mentormi a ich žiakmi, ktoré vytvárajú filozofický portrét nového ľudského druhu. Čo nás poháňa k prekonaniu výziev?" (toscho)
  • Hlavní aktéri filmu spoločne s filmovým štábom navštívili okrem Kanady, kde prebiehala väčšina časť natáčania, aj exotické krajiny ako Bolívia, Kostarika, Nepál, India, Hong Kong, Švajčiarsko či severoamerická Aljaška. (MikaelSVK)
  • Ve filmu hrají jedni z nejlepších lyžařů, snowboardistů a horolezců sponzorovaní společností TNF, konkrétně například Xavier de Le Rue, Tom Wallisch, DCP, Angel Collinson, Benji Farrow, Ian Mcintosh, Ingrid Backtrom, Renan Öztürk, Jimmy Chin, Conrad Anker nebo Kris Erikson. (FFilipCZ)

Reklama

Reklama