Into the Mind

(festivalový název)

Dokumentární / Sportovní

Kanada, 2013, 83 min

Jacob Yoffee

Audiovizuální jízda. Místy magické, místy meditativní, místy velmi rychlé a někdy 'dlouhé'. Nejsem si jistý, nakolik blízký je mně osobně koncept 'poznávání sebe sama v adrenalinových situacích s rizikem zmrzačení/smrti' nebo co se tento dokumentární film snaží řici, ale mnoho záběrů (často i díky použité hudbě) mě tolik okouzlilo/zaujalo, že pod 8/10 nepůjdu.(16.11.2013)

Filmový workshop pro pokročilé, který odsouvá extrémní sporty až na druhou kolej. Kamera se vznáší, létá, uhání s lavinou o závod, slow motion potkává časosběr a po horských úbočích se divoce přelévají digitální roční období. Bonusem jsou nešikovně trikově dodaná zvířata a sjezdaři v surrealističtějších pasážích. Zajímavý pokus o zprostředkování pocitů a myšlenek, který mě ale zdlouhavými úvody důkladně znudil.(24.11.2013)

Vskutku fantastické shoty si pro nás duo kameramanů připravilo! Od Skalistých hor po vrcholky švýcarských velikánů se pseudo borci lopotí se skalními výběžky při sjíždění často netknutých černých sjezdovek (dokonce extrémnější, nežli slavný Hahnekamn!). Naneštěstí jste nuceni se dívat na jakéhosi šamana, jež si klohní něco k snědku a přitom se tváří jak vše vědoucí Dalajláma ve svém indickém exilu. Rétorikou mladých to bylo "epický" (jelikož dle mladých je to synonymum k slovu cool - jazykovědci zacpěte si uši!). No a honorář ve formě kanárkově žluté větrovky bohužel sráží um kameramanů! 83%(5.4.2014)

Zase trochu jiný pohled na dokument, je to úžasně napsané a části dokumentu jsou geniální, nejvíc mě zaujala část Death, škoda že byla tak krátká :( Ale je fajn, že sportovní dokumenty nenatáčí jen Redbull, ale že se na to zmůžou i jiní a dokonce bych řekl, že tohle bylo lepší než kde jakej Redbull film. Nádhernej soundrtack, záběry a jediná chyba byla možná to, že to chtělo být až moc geniální a části s točením tou blbostí jsou nudné. Střih je dokonalý, naprostá špička. 85%(3.4.2014)

Recyklácia toho, čo sme už videli v All.I.Can, akurát s pokusom o mystifikáciu a artového zaradenia. Napoprvý krát to ešte čiste z vizuálnej stránky fungovalo v The Art of Flight, ale tu je to už naozaj len hra na efekt, bez akéhokoľvek podtextu. Od dokumentu čakám viac, nie len videoklip s krásnymi zábermi... 60%(1.5.2015)

• - Tvorcovia filmu sa o ňom vyjadrili slovami: „Rozostrenie hranice medzi snom a realitou, ako vnímame svet prostredníctvom mysle mnohých ľudí. Into the Mind predstavuje porovnanie odovzdaných skúsenosti medzi mentormi a ich žiakmi, ktoré vytvárajú filozofický portrét nového ľudského druhu. Čo nás poháňa k prekonaniu výziev?" (toscho)

• - Hlavní aktéri filmu spoločne s filmovým štábom navštívili okrem Kanady, kde prebiehala väčšina časť natáčania, aj exotické krajiny ako Bolívia, Kostarika, Nepál, India, Hong Kong, Švajčiarsko či severoamerická Aljaška. (MikaelSVK)

• - Ve filmu hrají jedni z nejlepších lyžařů, snowboardistů a horolezců sponzorovaní společností TNF, konkrétně například Xavier de Le Rue, Tom Wallisch, DCP, Angel Collinson, Benji Farrow, Ian Mcintosh, Ingrid Backtrom, Renan Öztürk, Jimmy Chin, Conrad Anker nebo Kris Erikson. (FFilipCZ)