Into the Mind

(festivalový název)

Dokumentární / Sportovní

Kanada, 2013, 83 min

Jacob Yoffee

Samozřejmě, vizuálně tomu nelze absolutně nic vytknout. Práce s kamerou a slow motion záběry jsou excelentní, horské masivy nádherné, soundtrack výborný, ale! Těšil jsem se, že dokument bude hlavně o extrémním lyžování, tedy o té skutečné akci, která zde samozřejmě také je, jen dostává poměrně málo prostoru. Více prostoru je zde věnováno pocitům jezdců, možným nebezpečím a dalším, což bych i kvitoval, kdyby to nebylo až příliš zdlouhavé. Navíc je to natočeno až moc poeticky, což já teda moc nemusím plus mi kolikrát připadalo, že i přesto, že je dílo rozděleno do poměrně dost kapitol, často tam tvůrci pletou páté přes deváté a některé scény i přes krátkou stopáž byly vyloženě zbytečné. Takže pro mě zklamání.(17.11.2013)

Zase trochu jiný pohled na dokument, je to úžasně napsané a části dokumentu jsou geniální, nejvíc mě zaujala část Death, škoda že byla tak krátká :( Ale je fajn, že sportovní dokumenty nenatáčí jen Redbull, ale že se na to zmůžou i jiní a dokonce bych řekl, že tohle bylo lepší než kde jakej Redbull film. Nádhernej soundrtack, záběry a jediná chyba byla možná to, že to chtělo být až moc geniální a části s točením tou blbostí jsou nudné. Střih je dokonalý, naprostá špička. 85%(3.4.2014)

Recyklácia toho, čo sme už videli v All.I.Can, akurát s pokusom o mystifikáciu a artového zaradenia. Napoprvý krát to ešte čiste z vizuálnej stránky fungovalo v The Art of Flight, ale tu je to už naozaj len hra na efekt, bez akéhokoľvek podtextu. Od dokumentu čakám viac, nie len videoklip s krásnymi zábermi... 60%(1.5.2015)

Jakožto fanoušek outdoorových filmů a těch lyžařských zvlášť, smekám před tímto GoPro veledílem. Ještě teď mi kapou sliny z úst z toho naprosto adrenalinového a parádního zážitku. Internet či konkrétně "jůtubečko" vám nabídne hodně takových profi i amatérských filmečků, ale tenhle měl v sobě přímo dech beroucí kouzlo. Dávám 5 hvězdiček za audio-vizuální zážitek, adrenalinový stav, který jsem místy prožíval i za obrazovkou TV, naprosto skvěle vybranou hudbu ke všem scénám a amatérské výkony všech "típků", kteří byli i svým způsobem ve většině záběrů i kameramani.(6.11.2013)

• Charlie84

Zpočátku pěkné obrázky, pak už jen více téhož a po většinu stopáže docela bordel. Z letargie mě probrala pouze kapitola „death“, ono členění na kapitoly je stejně jen na efekt (jako ostatně celý „film“), protože lidi jezdí, padají, skáčou, lítají, surfují(?) naprosto pořád, prostřih stříhá prostřih a ten zase další prostřih, občas se pokusí o měně či více přímočarou metaforu (teď se probouzím z bezvědomí a je to jako bych se vynořoval z vody…hmmmm, coool…asi), hlavní plus vidím v tom, že mnich z úvodu pravděpodobně během natáčení sešel stářím a tudíž se v dalších částech neobjevuje. Zaplať Pánbůh. Orla v závěru vystřídá sova. Z louže pod okap, řekl bych. Nevim, co vidíte na té hudbě, k takovým záběrům ať pustíce cokoliv, nějak to fungovat bude. A to tak nějak vystihuje celý „film“. Ať to sestříháte jakkoli, hezké to bude pořád. Ale vydržet na ten mišmaš koukat 82 minut…před usínáním snad, jinak spíše ne.(13.7.2014)

• - Hlavní aktéri filmu spoločne s filmovým štábom navštívili okrem Kanady, kde prebiehala väčšina časť natáčania, aj exotické krajiny ako Bolívia, Kostarika, Nepál, India, Hong Kong, Švajčiarsko či severoamerická Aljaška. (MikaelSVK)

• - Ve filmu hrají jedni z nejlepších lyžařů, snowboardistů a horolezců sponzorovaní společností TNF, konkrétně například Xavier de Le Rue, Tom Wallisch, DCP, Angel Collinson, Benji Farrow, Ian Mcintosh, Ingrid Backtrom, Renan Öztürk, Jimmy Chin, Conrad Anker nebo Kris Erikson. (FFilipCZ)

• - Tvorcovia filmu sa o ňom vyjadrili slovami: „Rozostrenie hranice medzi snom a realitou, ako vnímame svet prostredníctvom mysle mnohých ľudí. Into the Mind predstavuje porovnanie odovzdaných skúsenosti medzi mentormi a ich žiakmi, ktoré vytvárajú filozofický portrét nového ľudského druhu. Čo nás poháňa k prekonaniu výziev?" (toscho)