Into the Mind

Dokumentární / Sportovní

Kanada, 2013, 83 min

Jacob Yoffee

Joshua Pak

Artová oslava odvahy, rychlosti, pohybu člověka na sněhu - něco, co zdaleka přesahuje obvyklou trikovou sypačku z 'extrémně sportovních' videí. Neříkám, že jsem občas nebyl unešen, ale těch meditativních záběrů přírody a horských šamanů na mě příliš... Rozhodně ale zajímavá podívaná, plus ta jízda přes noční město - krása.(2.1.2014)

Recyklácia toho, čo sme už videli v All.I.Can, akurát s pokusom o mystifikáciu a artového zaradenia. Napoprvý krát to ešte čiste z vizuálnej stránky fungovalo v The Art of Flight, ale tu je to už naozaj len hra na efekt, bez akéhokoľvek podtextu. Od dokumentu čakám viac, nie len videoklip s krásnymi zábermi... 60%(1.5.2015)

Jakožto fanoušek outdoorových filmů a těch lyžařských zvlášť, smekám před tímto GoPro veledílem. Ještě teď mi kapou sliny z úst z toho naprosto adrenalinového a parádního zážitku. Internet či konkrétně "jůtubečko" vám nabídne hodně takových profi i amatérských filmečků, ale tenhle měl v sobě přímo dech beroucí kouzlo. Dávám 5 hvězdiček za audio-vizuální zážitek, adrenalinový stav, který jsem místy prožíval i za obrazovkou TV, naprosto skvěle vybranou hudbu ke všem scénám a amatérské výkony všech "típků", kteří byli i svým způsobem ve většině záběrů i kameramani.(6.11.2013)

Dechberoucí počin, místy až mrazivé momenty, parádní hudba a dokonalé prostředí bílých vrcholků hor. To můžu ! Jako rekreačně extrémně akční lyžař jsem se nestačil divit, jak člověk v pohodě dokáže překonávat svůj strach z těch sebevražedných sjezdů. Ale chápu, že za tím stojí právě ten adrenalin ! Osobní zkušenost jízdy na lyžích v rychlosti kolem 80 kilometrů a pak náhlý uměle vytvořený sráz (čti obří skokánek) a neskutečný let a tvrdý dopad. Naštěstí nic zlomeného takže můžu pokračovat v těchto adrenalinových srandách. Opravdu bych chtěl něco podobného zažit a sjet si takové svahy.(21.3.2014)

Zase trochu jiný pohled na dokument, je to úžasně napsané a části dokumentu jsou geniální, nejvíc mě zaujala část Death, škoda že byla tak krátká :( Ale je fajn, že sportovní dokumenty nenatáčí jen Redbull, ale že se na to zmůžou i jiní a dokonce bych řekl, že tohle bylo lepší než kde jakej Redbull film. Nádhernej soundrtack, záběry a jediná chyba byla možná to, že to chtělo být až moc geniální a části s točením tou blbostí jsou nudné. Střih je dokonalý, naprostá špička. 85%(3.4.2014)

• - Hlavní aktéri filmu spoločne s filmovým štábom navštívili okrem Kanady, kde prebiehala väčšina časť natáčania, aj exotické krajiny ako Bolívia, Kostarika, Nepál, India, Hong Kong, Švajčiarsko či severoamerická Aljaška. (MikaelSVK)

• - Ve filmu hrají jedni z nejlepších lyžařů, snowboardistů a horolezců sponzorovaní společností TNF, konkrétně například Xavier de Le Rue, Tom Wallisch, DCP, Angel Collinson, Benji Farrow, Ian Mcintosh, Ingrid Backtrom, Renan Öztürk, Jimmy Chin, Conrad Anker nebo Kris Erikson. (FFilipCZ)

• - Tvorcovia filmu sa o ňom vyjadrili slovami: „Rozostrenie hranice medzi snom a realitou, ako vnímame svet prostredníctvom mysle mnohých ľudí. Into the Mind predstavuje porovnanie odovzdaných skúsenosti medzi mentormi a ich žiakmi, ktoré vytvárajú filozofický portrét nového ľudského druhu. Čo nás poháňa k prekonaniu výziev?" (toscho)