Into the Mind

Dokumentární / Sportovní

Kanada, 2013, 83 min

Jacob Yoffee

Joshua Pak

Naprostý orgasmus pro nadšence extrémních sportů. Krásné přírodní scenérie točené z nejrůznějších možných i nemožných úhlů. Úžasný nevšední a místy hodně kreativní střih perfektně sedící k hudbě (resp. jejím tónům a beatům). NESKUTEČNÁ PASTVA PRO OČI! Nejde ani tak o těžké triky, jako spíše o užití si jízdy, volné přírody a metrů a metrů prašanu, na kterém před vámi ještě nikdo nebyl. Myslel jsem si, že Art of Flight už těžko něco překoná, ale po shlédnutí Into the Mind budu muset svůj názor přehodnotit. Můžete vidět záběry/šílence/umělce především z oblasti freeski a snb, ale mihnou si tam i záběry surfu a kajaku.(22.11.2013)

Samozřejmě, vizuálně tomu nelze absolutně nic vytknout. Práce s kamerou a slow motion záběry jsou excelentní, horské masivy nádherné, soundtrack výborný, ale! Těšil jsem se, že dokument bude hlavně o extrémním lyžování, tedy o té skutečné akci, která zde samozřejmě také je, jen dostává poměrně málo prostoru. Více prostoru je zde věnováno pocitům jezdců, možným nebezpečím a dalším, což bych i kvitoval, kdyby to nebylo až příliš zdlouhavé. Navíc je to natočeno až moc poeticky, což já teda moc nemusím plus mi kolikrát připadalo, že i přesto, že je dílo rozděleno do poměrně dost kapitol, často tam tvůrci pletou páté přes deváté a některé scény i přes krátkou stopáž byly vyloženě zbytečné. Takže pro mě zklamání.(17.11.2013)

Recyklácia toho, čo sme už videli v All.I.Can, akurát s pokusom o mystifikáciu a artového zaradenia. Napoprvý krát to ešte čiste z vizuálnej stránky fungovalo v The Art of Flight, ale tu je to už naozaj len hra na efekt, bez akéhokoľvek podtextu. Od dokumentu čakám viac, nie len videoklip s krásnymi zábermi... 60%(1.5.2015)

Dechberoucí počin, místy až mrazivé momenty, parádní hudba a dokonalé prostředí bílých vrcholků hor. To můžu ! Jako rekreačně extrémně akční lyžař jsem se nestačil divit, jak člověk v pohodě dokáže překonávat svůj strach z těch sebevražedných sjezdů. Ale chápu, že za tím stojí právě ten adrenalin ! Osobní zkušenost jízdy na lyžích v rychlosti kolem 80 kilometrů a pak náhlý uměle vytvořený sráz (čti obří skokánek) a neskutečný let a tvrdý dopad. Naštěstí nic zlomeného takže můžu pokračovat v těchto adrenalinových srandách. Opravdu bych chtěl něco podobného zažit a sjet si takové svahy.(21.3.2014)

Nebavíme se o dokumentu, ale fetišistickém tripu adrenalinových závisláků...Scénerie jsou dechberoucí, sportovní výkony na hranici sebevražedných pokusů, hudební stopa strhující, ale modlitebních mlýnků, roztočených kamer a orlích pohledů, které z toho mají dělat artovku s výpovědí, je až příliš...Přesto nevšední audiovizuální jízda!!!(31.5.2014)

• - Ve filmu hrají jedni z nejlepších lyžařů, snowboardistů a horolezců sponzorovaní společností TNF, konkrétně například Xavier de Le Rue, Tom Wallisch, DCP, Angel Collinson, Benji Farrow, Ian Mcintosh, Ingrid Backtrom, Renan Öztürk, Jimmy Chin, Conrad Anker nebo Kris Erikson. (FFilipCZ)

• - Tvorcovia filmu sa o ňom vyjadrili slovami: „Rozostrenie hranice medzi snom a realitou, ako vnímame svet prostredníctvom mysle mnohých ľudí. Into the Mind predstavuje porovnanie odovzdaných skúsenosti medzi mentormi a ich žiakmi, ktoré vytvárajú filozofický portrét nového ľudského druhu. Čo nás poháňa k prekonaniu výziev?" (toscho)

• - Hlavní aktéri filmu spoločne s filmovým štábom navštívili okrem Kanady, kde prebiehala väčšina časť natáčania, aj exotické krajiny ako Bolívia, Kostarika, Nepál, India, Hong Kong, Švajčiarsko či severoamerická Aljaška. (MikaelSVK)