Into the Mind

Kanada, 2013, 83 min

Jacob Yoffee

Joshua Pak
  • Dont

Úžasné záběry doprovázené neméně krásným hudebním doprovodem, ale mezitím zoufalá nuda, protože představování desítek účastníků téhle Freestyle show a reklama na zimní vybavení mě tolik neberou. Lyžování mám rád, adrenalin při svižné jízdě na hraně je úžasná věc, ale myslím, že vždycky je potřeba umět rozlišit tu hranici mezi výzvou a hazardem se zdravím.(27.12.2013)

Dechberoucí počin, místy až mrazivé momenty, parádní hudba a dokonalé prostředí bílých vrcholků hor. To můžu ! Jako rekreačně extrémně akční lyžař jsem se nestačil divit, jak člověk v pohodě dokáže překonávat svůj strach z těch sebevražedných sjezdů. Ale chápu, že za tím stojí právě ten adrenalin ! Osobní zkušenost jízdy na lyžích v rychlosti kolem 80 kilometrů a pak náhlý uměle vytvořený sráz (čti obří skokánek) a neskutečný let a tvrdý dopad. Naštěstí nic zlomeného takže můžu pokračovat v těchto adrenalinových srandách. Opravdu bych chtěl něco podobného zažit a sjet si takové svahy.(21.3.2014)

Naprostá bomba co se audio-vizuálního zpracování týče, s multikulturním nádechem a propracovanou režií, to vše určitě nadmíru potěší všechny fandy extrémních sportů, hlavně freestyle snowboardingu a freeskiingu. Tohle není film o nejlepších tricích nebo nejšílenějších skocích, tohle je příběh o pocitech z jízdy, příběh jezdce, krajiny a smyslů. 85 %(28.10.2013)

Nebavíme se o dokumentu, ale fetišistickém tripu adrenalinových závisláků...Scénerie jsou dechberoucí, sportovní výkony na hranici sebevražedných pokusů, hudební stopa strhující, ale modlitebních mlýnků, roztočených kamer a orlích pohledů, které z toho mají dělat artovku s výpovědí, je až příliš...Přesto nevšední audiovizuální jízda!!!(31.5.2014)

Recyklácia toho, čo sme už videli v All.I.Can, akurát s pokusom o mystifikáciu a artového zaradenia. Napoprvý krát to ešte čiste z vizuálnej stránky fungovalo v The Art of Flight, ale tu je to už naozaj len hra na efekt, bez akéhokoľvek podtextu. Od dokumentu čakám viac, nie len videoklip s krásnymi zábermi... 60%(1.5.2015)

• - Ve filmu hrají jedni z nejlepších lyžařů, snowboardistů a horolezců sponzorovaní společností TNF, konkrétně například Xavier de Le Rue, Tom Wallisch, DCP, Angel Collinson, Benji Farrow, Ian Mcintosh, Ingrid Backtrom, Renan Öztürk, Jimmy Chin, Conrad Anker nebo Kris Erikson. (FFilipCZ)

• - Tvorcovia filmu sa o ňom vyjadrili slovami: „Rozostrenie hranice medzi snom a realitou, ako vnímame svet prostredníctvom mysle mnohých ľudí. Into the Mind predstavuje porovnanie odovzdaných skúsenosti medzi mentormi a ich žiakmi, ktoré vytvárajú filozofický portrét nového ľudského druhu. Čo nás poháňa k prekonaniu výziev?" (toscho)

• - Hlavní aktéri filmu spoločne s filmovým štábom navštívili okrem Kanady, kde prebiehala väčšina časť natáčania, aj exotické krajiny ako Bolívia, Kostarika, Nepál, India, Hong Kong, Švajčiarsko či severoamerická Aljaška. (MikaelSVK)