Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Italský film „Vila Borghese" je filmové zpracování šesti drobných příběhů z římského života spojených navzájem místem děje. Vila Borghese se jmenuje římský palác, dříve sídlo šlechtického rodu Borghese, nyní umělecká galerie. Palác obklopuje velkolepý park, který je v současné době přístupný veřejnosti a stal se jedním z nejcharakterističtějších prostředí římského života. Film zachycuje lidi nejrůznějších vrstev, přicházející do parku za nejrůznějšími účely. Začíná ráno, kdy park charakterisují služky a vychovatelky se svými malými svěřenci, a končí pozdě v noci, kdy hlavní parkové cesty patří prostitutkám stihaným policií. Je to pestrý kaleidoskop nejrůznějších lidských osudů, proniknutý hlubokým pochopením a láskou k lidem. (FILMOVÝ PŘEHLED 38 / 1956) (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (3)

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Prototyp "povídkových" filmů italské provenience; delikátní a decentní drobné příběhy zarámované zahradami Vily Borghese - římské theatrum mundi, v němž hraje prim především hbitý jazyk a hbité nohy. Ostaně povídky jsou významnou součástí celé italské literatury - tedy nejen šest povídek (za 88 minut), ale také jedna povídka na jeden den v roce (Luigi Pirandello). Pro přehled a upamatování: 1 Serve e soldati (Služky a vojáci), 2. Pi-greco (Učitel řečtiny), 3. Incidente a Villa Borghese (Incident), 4. Il paraninfo (Dohazovač), 5. Gli amanti (Milenci) 6. Concorso di bellezza (Soutež krásy) ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Šesť mikropríbehov odohrávajúcich sa vo veľkom mestskom parku Villa Borghese v Ríme sa odohráva počas jedného dňa. Tento poviedkový štýl sa v Taliansku osvedčil a v ďalších rokoch vzniklo mnoho podobných filmov. Príbehy sú ozdobené mnohými vtedajšími hviezdami ( De Sica, Phillipe, Presle, Ralli, De Filippo ), ale pozorný divák postrehne aj Mária Girottiho neskor známeho ako Terence Hill. Osobne sa mi páčila poviedka o študentke a zrakovo postihnutom profesorovi, ďalej príbeh o klasickej žiarlivostnej scéne na verejnosti a príbeh dvoch prostitutok na súťaži. Prvý komentár. ()

Reklama

Galerie (4)

Reklama

Reklama