Reklama

Reklama

O Červené Karkulce

(TV film)
  • Německo Rotkäppchen (více)

Obsahy(1)

Červená Karkulka pravidelně chodí navštěvovat svou babičku, která žije ve starém mlýně. Jenže cesta k němu vede přes hustý les. Právě ve chvíli, kdy se ve vsi rozšíří zpráva, že v lese řádí vlk, babička onemocní. Maminka za babičkou zajít nemůže, proto se neohrožená Karkulka rozhodne vypravit na cestu sama... (oficiální text distributora)

Recenze (20)

Drunk_Queen odpad!

všechny recenze uživatele

Zase jedna německá hovadina... Vlk je spíš ožrala, co se nejspíš každou chvíli bude chtít pozvracet, babička je jak zhulená trhlá bezdomovkyně. Za květinovou louku by se nemuseli stydět ani v OBI nebo v květinářství. Nešlo mi do hlavy, kam sakra vlk tu babičku s Karkulkou nacpal, jelikož jeho břicho lidské přítomnosti nenasvědčovalo :D. Jako vždy německý standard natočen divným hodně německým a NEpohádkovým způsobem. 5% ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Udělat z příběhu o Karkulce sociální drama o zlých dětech a nemanželském dítěti, které je zároveň postiženo tím, že je vnučkou místní podivínky, jež pěstuje houpačky na stromech a vynalézá hlučné přístroje k ničemu, kde vlka navíc nehraje vlk (či aspoň pes, jako ve stařičké české černobílé verzi), ale jakýsi uslintaný pedofil, byl jeden z typicky německých filmařsky pohádkových nápadů. Přesně z těchto důvodů jsou německé pohádky plné kouzla a brutality (vím co píšu, četli jste někdy Sněhurku? Vážně? Co ty žhavé boty, do kterých nazuli královnu? A co Locika a oslepený princ? Málo násilí? Skutečně? Nejste trochu krvelační?) pouze v literární podobě a jako filmy to stojí za vyližkapsu. ()

Reklama

bloodcountes 

všechny recenze uživatele

Tohle pojetí se mic líbilo, Karkulka byla milá a člověk jí to otevřené srdíčko věřil, vlk byl sice na pohled vysloužilý trouba, ale milé děti, i tací na pohled neškodní luzři vás ve finále nakonec mohou sežrat, nenechte se napálit. Paralelní motiv se starostkou a love story matky s myslivcem sedla, nevím, co byste všichni po německé pohádce ještě mohli chtít? ()

MBob odpad!

všechny recenze uživatele

Hledal jsem neco pozitivniho v teto pohadce, mozna byt na tripu nebo v lihu tak by se dala tato holucionogeni pohadka ospravedlnit, ale kde neni najit co pozitvniho je neco spatne a pohadky od Asylum jsou 100 nasobne zabavnejsi nez tento paskvil. Nejsem proti modernizaci ci upravam (Spolecenstvo vlku), ale co tohle melo byt?) Sorry, bratri Grimmove, hrob je mozna maly pro vas pri takovemhle zpracovani vasi skvele pohadky. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Predpokladám, že sa tu nenajde nikto taký, čo by nepoznal rozprávku o malom, milom dievčatku zvanom Karkulka. Tento veľmi známy príbeh bol už mnoho krát prevedený do filmovej podoby. V roku 2012 sa tejto témy chopili nemeckí filmári. Z hodinového snímku, čo natočili mám však divný pocit. Najmä z toho ako stvárnili zákerného, starého vlka. Jednoducho hercovi Edgarovi Selgemu prilepili ušiská, na ruky dali chlpaté rukavice, obliekli ho do veľkého sivého kabátu a nasadili akési groteskné tesáky. To mal byť akože hrozný, ukrutný vlk. Lenže on pôsobí skôr dojmom pomäteného, pedofilného bezdomovca. * ()

Galerie (22)

Reklama

Reklama