Nejsmrtelnější kořist (festivalový název)

Deadliest Prey

Akční

USA, 2013, 80 min

Eric A. Wahl

Tara Kleinpeter

David A. Prior

No ty bláho až do včerejška jsem neměl ani tušení, že bylo natočeno pokračování Smrtelné kořisti – takže coby „milovník“ této staré „masakrozní“ podívané, jsem si ho samozřejmě nesměl nechat ujít. Jasně, počítal jsem s tím, že hlavní hrdina už nebude asi v tak skvělé formě jako kdysi, ale tohle byla teda vážně síla. Bohužel mě s tímto pokračováním nepojí už žádné nostalgické vzpomínky, jako tomu bylo u originálu, takže tady se moc slov chvály nedočkáte. Nebyl jsem vyloženě zklamán, ale očekávání bylo rozhodně větší. David A. Prior „kopíroval“ sám sebe v mnoha scénách, ale tentokrát to natočil o hodně slabším způsobem. Spíš mi to přišlo jako parodie na sebe samého. Ted Prior nám zestárl – s tím se nedalo bohužel nic dělat, ale pořád patřil k tomu lepšímu, co nám zde bylo nabídnuto. To David Campbell a Fritz Matthews vypadali vyloženě hrozně – co ale taky chtít po „skoro důchodcích“. Všechno ale vypadalo až moc amatérsky natočené a několikrát jsem se přistihl, že jsem měl prostě sto chutí to vypnout. Akční choreografie chabá, stejně jako atmosféra či herecké výkony – no byl jsem rozhodnutý tomu prostě hodit maximálně 2*. Nicméně konec mi spravil alespoň částečně náladu a tak za tuto krvavou tečku dám o jednu navíc – Ano, jsem nejspíš blázen a zbytečně nadhodnocuji, ale když já se na to tak těšil a ten záběr na „kraťásky z původního filmu“ ve skříni se zbraněmi – to mě úplně odbouralo, ach ta nostalgie…Hodně slabých a nadhodnocených 50%(26.3.2018)

• Alisa

Ach bože, to byl ale trapný nesmysl, jehož trapnost korunoval nejtrapnější simultánní dabing. Když jsem zavřela oči (což bylo dost často), měla jsem pocit, že jsem na projekci "Pár pařmenů". Musím se na to podívat jen v originále, to bych možná pak tu jednu hvězdu dala. Trailer navnadil, takže zklamání bylo obrovské.(7.3.2015)

[FOD 2015] Prior to dokázal! Natočil hybrid mezi remakem a pokračováním Smrtelné kořisti naprosto stejně blbě jako před 26 lety. Tentokrát schválně. A je to stejně zábavný i když film nedabuje Jirka Pomeje. Na projekci nám to ale víc než bohatě vynahradila šestice naživo dabující na pódiu.(7.3.2015)

Zčásti pokračování, zčásti „důchodcovský“ remake šíleného béčkového nářezu Deadly Prey, který se díky svým úžasně neohrabaným akčním scénám a křečovitému rádobytvďáctví stal trashovým kultem. Fanoušky potěší, že původní herci se i na stará kolena vracejí do svých původních rolí, aby si spolu s režisérem Davidem Priorem téměř po 30 letech znovu zablbli jako zamlada. Pohybově už nejsou nejzdatnější (před létajícími kulkami už se ani nesnaží uhýbat), ale pořád to mají na háku. Ted Prior sice už neběhá po lese jen v džínových šortkách, ale typické osmdesátkové homoerotické podtóny tu rozhodně nechybějí. Sexuální napětí mezi hlavním hrdinou a hlavním padouchem ostatně přímo zmiňuje padouchova sexy asistentka („Někdy mám pocit, že by sis to radši rozdal s ním než se mnou“ – „Možná máš pravdu“). David Prior si za ta léta udržel mladistvou živelnost a neznalost základních režijních technik, jako je např. pravidlo osy (takže postavy, které spolu mluví nebo po sobě střílejí, se občas dívají na opačnou stranu, než mají). Skalním fanouškům tedy stále dopřává to, co od něj čekají. Kouzlo originálu (prkenné herectví, stupidní dialogy a absurdní zvraty) je tu stále cítit. Prior se vedle toho snaží zapůsobit také na dnešní publikum, což je u rebootů zvykem. Ve filmu tak hrají velkou roli internet, hackeři a nerdi, kteří mluví dnešním teenagerským slangem. Ale kdo ví, kolik nových, osmdesátkami nepolíbených diváků si tím získá (a jestli současní milovníci špatných filmů nedají přednost spíš něčemu extrémně megaujetému jako je Sharknado). Film byl točený na digitál a je v něm spousta špatných CGI triků, díky čemuž působí ve srovnání s jedničkou poněkud sterilně. Pořád jde ale o čistou oldchoolovou akci, která se ničím nezdržuje, s ničím se nemaže a pobaví svojí přehnaností, svalnatými řečmi a suchými hláškami. Bavil jsem se u ní stokrát víc než u nového Kickboxera.(4.12.2016)

Takže kde začít. Na tohle pokračování se čekalo tak dlouho,že si hodně lidí myslelo,že už nevznikne. K samotnému scénáři. Nic neřeší jako v prvním díle a jde mu jen o to,aby pobavil člověka. Opětovný únos při vynášení smetí a vypuštění do lesa. Jede to podle vzorce prvního dílu,ze začátku jich sejme několik,pak narazí na kámoše,který mu pomůže a je posléze zabit. Mikeovy unesou manželku,ale syna přitom ne,ale nevím kde v tu dobu byl,až tak anglicky neumím. Danton opět vystřílí mozek Hogenově ženské posile a vyzbrojí se,udělá pasti a znáte to. Že,jste nikdo nevěděl,že Thorton měl bratra,měl. A on je stejný parchant jako jeho bratr. Jenže se nejedná o žádnou sadistickou svini,ale v klidu mluvícího chlápka,který sem tam někoho sejme. Herec Matthews se vrátil k filmu víc než po dvaceti letech a je to znát a opět si zabojoval a to dost pořádně s Tedem Priorem. Byť tahle rvačka je velice krátká je fakt slušná,protože jí dělali borce,kteří mají ve filmu odmlaceno své a jejich souboj vypadá dost realisticky a ne třeba jak se perou áčkovští herci. Mike všechny likviduje v naprostém klidu. A tady to začíná. Souboje jsou ničeny přece jenom střihem. Kdy v prvním díle jste si do Mike mohli bušit jak chtěli nebo on dával silné rány kaskadérům zde je to uděláno,aby jste neviděli,že vše je jen jako,což spíš ukazuje na jeho věk,což je škoda. A jak to,že celá tahle věc s lovením je venku a jede po celém světe nyvřešuje policie a Dantona najdou tři lidi s noťasama? No? Pak je tu režisérovo vedení herců,které se mi zdá dost nízké. Film vskutku vypadá jako,kdyby ho dělali amatéři a ne někdo kdo je v téhle branži kolem 30 let. Přišli říct naučené dialogy bez špetky zájmu. To,že na to měli jen 150 tisíc je znát. Tady jednoduše nelze srovnávat Deadliest Prey za 150 tisíc a takové Expandables 2 za 100 miliónů,nelze. Film jednoduše trochu srazil rozpočet,omezený čas a možná technika,sice se natáčelo na redku,vypadalo to jako na obyčejnou kameru a titulky jako dělané někde v pinacle studiu k tomu hodně přidali a hudba vytažená z prvního dílu i se závěrečným songem se jakoby trochu nehodila. Ale!!! V rámci nových filmů tohle dokáže zaujmout hodně,pobavil a splnil vše co jsem od druhého dílu čekal. Režisér opět nezklamal vskutku překvapivým koncem jakým oplývají jeho filmy a i zde se dočkáme zajimavého závěru a jak titulky napovídají,je to začátek a já se těším na Mikeova skutečného syna jak bude ve trojce masakrovat žoldnéře jako jeho otec. Jedná se fakt o zábavičku,u které jsem se bavil a zavzpomínal na staré čas VHS.(4.3.2014)

• - Režisér prvního a druhého dílu David A. Prior si ve snímku zahrál malou roli muže v autě. (LION-MR.T)

• - Herec Fritz Matthews si zahrál již v původním filmu o 23 let dříve. Spjaty jsou i jednolivé postavy, které si zahrál - tentokrát hraje Thornton, bratra postavy, kterou ztvárnil ve starším snímku. (LION-MR.T)

• - Ve filmu si zahrál i syn Teda Priora. (LION-MR.T)