Reklama

Reklama

Nejsmrtelnější kořist

(festivalový název)
  • USA Deadliest Prey

Plukovník Hogan je naživu a po osmadvaceti letech strávených ve vězení je propuštěn na čestné slovo. Jediné, na co teď myslí, je pomsta. Proto znovu dává dohromady skupinu žoldáků s cílem unést a zabít Mika Dantona. Za podpory internetové společnosti, která vysílá záběry z lovu po celém světě, se Hoganovi únos podaří a z Dantona se opět stává smrtelná kořist. Lov může začít. (POciSEM)

(více)

Videa (1)

Recenze (27)

LION-MR.T 

všechny recenze uživatele

Takže kde začít. Na tohle pokračování se čekalo tak dlouho,že si hodně lidí myslelo,že už nevznikne. K samotnému scénáři. Nic neřeší jako v prvním díle a jde mu jen o to,aby pobavil člověka. Opětovný únos při vynášení smetí a vypuštění do lesa. Jede to podle vzorce prvního dílu,ze začátku jich sejme několik,pak narazí na kámoše,který mu pomůže a je posléze zabit. Mikeovy unesou manželku,ale syna přitom ne,ale nevím kde v tu dobu byl,až tak anglicky neumím. Danton opět vystřílí mozek Hogenově ženské posile a vyzbrojí se,udělá pasti a znáte to. Že,jste nikdo nevěděl,že Thorton měl bratra,měl. A on je stejný parchant jako jeho bratr. Jenže se nejedná o žádnou sadistickou svini,ale v klidu mluvícího chlápka,který sem tam někoho sejme. Herec Matthews se vrátil k filmu víc než po dvaceti letech a je to znát a opět si zabojoval a to dost pořádně s Tedem Priorem. Byť tahle rvačka je velice krátká je fakt slušná,protože jí dělali borce,kteří mají ve filmu odmlaceno své a jejich souboj vypadá dost realisticky a ne třeba jak se perou áčkovští herci. Mike všechny likviduje v naprostém klidu. A tady to začíná. Souboje jsou ničeny přece jenom střihem. Kdy v prvním díle jste si do Mike mohli bušit jak chtěli nebo on dával silné rány kaskadérům zde je to uděláno,aby jste neviděli,že vše je jen jako,což spíš ukazuje na jeho věk,což je škoda. A jak to,že celá tahle věc s lovením je venku a jede po celém světe nyvřešuje policie a Dantona najdou tři lidi s noťasama? No? Pak je tu režisérovo vedení herců,které se mi zdá dost nízké. Film vskutku vypadá jako,kdyby ho dělali amatéři a ne někdo kdo je v téhle branži kolem 30 let. Přišli říct naučené dialogy bez špetky zájmu. To,že na to měli jen 150 tisíc je znát. Tady jednoduše nelze srovnávat Deadliest Prey za 150 tisíc a takové Expandables 2 za 100 miliónů,nelze. Film jednoduše trochu srazil rozpočet,omezený čas a možná technika,sice se natáčelo na redku,vypadalo to jako na obyčejnou kameru a titulky jako dělané někde v pinacle studiu k tomu hodně přidali a hudba vytažená z prvního dílu i se závěrečným songem se jakoby trochu nehodila. Ale!!! V rámci nových filmů tohle dokáže zaujmout hodně,pobavil a splnil vše co jsem od druhého dílu čekal. Režisér opět nezklamal vskutku překvapivým koncem jakým oplývají jeho filmy a i zde se dočkáme zajimavého závěru a jak titulky napovídají,je to začátek a já se těším na Mikeova skutečného syna jak bude ve trojce masakrovat žoldnéře jako jeho otec. Jedná se fakt o zábavičku,u které jsem se bavil a zavzpomínal na staré čas VHS. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Čekání na nejtrashovitější trash Nejsmrtelnější kořist bylo kurevsky dlouhý, ale vyplatilo se. Netrpělivě jsem očekával jak to dopadne a nyní můžu směle konstatovat, že Prior to dokázal! Ano už je tomu tak. Nikdy bych nevěřil, že se dočkáme pokračování tohoto kultu po téměř 30 letech, navíc je to celé pojaté naprosto geniálním způsobem a to sice, že film je v podstatě remake původního filmu a pokračování v jednom což znamená, že tu hrají stejní herci někdy postavy které se jmenují jinak nebo jsou někdo jiný, ale v podstatě hrají to samé co v originále. Režisér prostě spoléhá na to, že ať už to sleduje kdokoliv, tak je fanouškem původního filmu a ví přesně o čem to bude. Tohle je prostě ultimátní pocta se vším všudy a je třeba to ocenit o to víc, že v době vzniku prvního filmu (i když i ten už byl něco extra) prostě nebyla o podobné extrémně zábavné amatérské céčka nouze, zatím co dneska je něco podobného skutečný unikát a rarita. A svým způsobem to působí ještě amatérštějším dojmem než originál. Jinak Danton trochu zestárnul, ale je pořád stejně nekompromisním masakrátorem možná ještě o něco větším co tu má všechno těžce na háku a neschopné protivníky tu likviduje doslova z prstem v nose. No co bych dodával Prior prostě nadělil nehoráznej dárek všem hardcore fandům prvního filmu a já nevidím jinou možnost než tento unikát švihnout do své topky. Jo a taky musím konstatovat, že jsem se teda pravda se značným zpožděním dočkal filmu roku 2013! Třeba mě mějte za blázna, ale prostě je to tak a pro všechny co by se to odvážili zpochybnit mám jednoduchý vzkaz : MOC KECÁTE!!!!!100% ()

Reklama

Xeelee 

všechny recenze uživatele

[FOD 2015] Prior to dokázal! Natočil hybrid mezi remakem a pokračováním Smrtelné kořisti naprosto stejně blbě jako před 26 lety. Tentokrát schválně. A je to stejně zábavný i když film nedabuje Jirka Pomeje. Na projekci nám to ale víc než bohatě vynahradila šestice naživo dabující na pódiu. ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Spíše než regulérní pokračování představuje "Nejsmtelnější kořist" remake a současně i adorační poctu legendárního trashe "Smrtelná kořist". Po více jak dvou desetiletích od prvního uvedení se klasický patlalský opus nesoudného samouka Davida A. Priora a jeho steroidy hltajícího bratra Teda Priora dnes platí za kultovní artikl. Navíc generace jeho adorátorů, kteří ho jako dospívající objevili na VHS, dorostla do produktivního věku, takže může své adolescenční obsese plně financovat. Priorovi se právě díky nim ochotně vrátili ke svému největšímu, ale přiznejme si, že v zásadě jedinému slavnému titulu a v duchu Stalloneho "Expendables" se jali na stará kolena vytěžit nově nabytou slávu. Už původní "Smrtelná kořist" vznikala jako v zásadě nadšenecký projekt party kamarádů, který mimochodem zaštítila braková továrna Action International Pictures, a i nový snímek je ryze komunitním dílem natočeným původní partou ve spolupráci s jejich obdivovateli pro všechny nadšené fandy "Smrtelné kořisti". Když ponecháme stranou pasáže s čestnými party pro nadšenecké producenty (A. Wade Miller a Fabio Soldani) a skupinku filmových nerdů, kteří se zasloužili za obnovení, potažmo ustanovení kultu Priorů (Dimitri Simakis z Everything is Terrible a Zack Carlson z kina Alamo) se film skládá výhradně z pasáží, které kopírují, parafrázují či odkazují na totožné sekvence v původním filmu. V jádru tak "Nejsmrtelnější kořist" představuje pokus podruhé vstoupit do stejné řeky, který na jedné straně prostě fandům dává přesně to, co chtějí, ale současně ho můžeme jízlivě spatřovat jako doklad faktu, že se David A. Prior za svou tvůrčí dráhu vůbec nikam neposunul. Nadále točí odzbrojující formou absolutního rámu, kde postavy nevidí nic, co je mimo hranu záběru kamery, a opět si vychutnáme řadu záběrů, které měly končit o jednu dvě vteřiny dříve a ne jen nechat aktéry po vyřčení repliky prázdně čumět. Hlavní atrakcí je samozřejmě návrat starého ansámblu, konkrétně Teda Priora, který už sice nemá svůj ikonický mullet, ale aspoň na svůj věk vypadá relativně dobře, ale bohužel i viditelně vychlastaného Davida Campbella, jenž má velké problémy s motorikou, a dokonce se v roli o dvě stě kilo tlustšího baratra zabijáka Thorntona objevuje Fritz Matthews. Vedle velkolepé zábavy na úkor tvůrců co se týče ochotnických hereckých výkonů, tristní řemeslné stránky, okatých naklíčovaných efektů, rádoby siláckých hlášek a samozřejmě kupy vděčných aluzí na ikonické momenty "Smrtelné kořisti", ale Priorovic comeback překvapí několika momenty nezamýšlené sebereflexe. Nejvýmluvnějším je scéna, kde Danton svému synovi říká, že je mu líto, že ho zatáhl do svých problémů, přičemž to v reálu říká vyžilý Ted Prior svému reálnému synovi, kterého spolu se strejdou Davidem donutili participovat na další kapitole v prokletí rodu Priorů coby milosrdně vysmívaných fušerů, kteří jsou odsouzeni věčně pobíhat s replikami pušek po lesíku a hrát si na vojáky. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

No ty bláho až do včerejška jsem neměl ani tušení, že bylo natočeno pokračování Smrtelné kořisti – takže coby „milovník“ této staré „masakrozní“ podívané, jsem si ho samozřejmě nesměl nechat ujít. Jasně, počítal jsem s tím, že hlavní hrdina už nebude asi v tak skvělé formě jako kdysi, ale tohle byla teda vážně síla. Bohužel mě s tímto pokračováním nepojí už žádné nostalgické vzpomínky, jako tomu bylo u originálu, takže tady se moc slov chvály nedočkáte. Nebyl jsem vyloženě zklamán, ale očekávání bylo rozhodně větší. David A. Prior „kopíroval“ sám sebe v mnoha scénách, ale tentokrát to natočil o hodně slabším způsobem. Spíš mi to přišlo jako parodie na sebe samého. Ted Prior nám zestárl – s tím se nedalo bohužel nic dělat, ale pořád patřil k tomu lepšímu, co nám zde bylo nabídnuto. To David Campbell a Fritz Matthews vypadali vyloženě hrozně – co ale taky chtít po „skoro důchodcích“. Všechno ale vypadalo až moc amatérsky natočené a několikrát jsem se přistihl, že jsem měl prostě sto chutí to vypnout. Akční choreografie chabá, stejně jako atmosféra či herecké výkony – no byl jsem rozhodnutý tomu prostě hodit maximálně 2*. Nicméně konec mi spravil alespoň částečně náladu a tak za tuto krvavou tečku dám o jednu navíc – Ano, jsem nejspíš blázen a zbytečně nadhodnocuji, ale když já se na to tak těšil a ten záběr na „kraťásky z původního filmu“ ve skříni se zbraněmi – to mě úplně odbouralo, ach ta nostalgie…Hodně slabých a nadhodnocených 50% ()

Galerie (69)

Zajímavosti (5)

  • Herec Fritz Matthews si zahrál již v původním filmu o 23 let dříve. Spjaty jsou i jednolivé postavy, které si zahrál - tentokrát hraje Thornton, bratra postavy, kterou ztvárnil ve starším snímku. (LION-MR.T)
  • Ve filmu byla použita z prvního dílu, shoduje se i závěrečná píseň. Proto jsou u filmu uvedení i původní tři hudební skladatelé, přestože se na tomto pokračování nijak nepodíleli. (LION-MR.T)

Reklama

Reklama