Království kobry

• Kanada

Kingdom of the Cobra

Dokumentární

Kanada, 2009, 51 min

Nový televizní kanál Prima ZOOM plní svou funkci stanice plné strhujících a vymakaných dokumentů dokonale. Do svého vysílání, které je, alespoň prozatím, téměř úplně bez veškerých reklam (potlesk), zařadila i tento fantastický dokument o největším jedovatém hadu na světě, predátorovi a kanibalistickém požírači ostatních serpentů - kobře královské. Zdá se, že u dokumentů platí pravidlo, že čím novější, tím lepší. Výborná kamera, dramatické scény a objevování naprosto nových skutečností o tomto gigantickém plazu dělají z jinak jen nadprůměrného dokumentu z pralesů jižní Indie šťavnatou lahůdku. Věřím, že některé dokumentární snímky o jednotlivých tvorech obývajících naši zem ode mě mohou dostat takto vysoké hodnocení a jedním z nich je právě tento. 70%(10.2.2013)

Neuvěřitelné záběry ze života kobry královské. ( Hodnocení: 8/10 )(4.3.2013)

Musím souhlasit s komentářem uživatele K.I.N.G.Další z řady skvělých přírodopisných dokumentů na Prima ZOOM.Tenhle kanál se jim opravdu povedl.A co se týká samotného dokumentu o kobře-krásné záběry a spousta zajímavých informací.Myslím si,že o přírodě už mám leccos nakoukáno a nastudováno,ale přesto mě přírodopisné dokumenty vždy něčím překvapí a obohatí.A ani tenhle nebyl výjimkou.(24.2.2013)