Ze záhrobí

Scénografie:

Giovanni Natalucci

Kostýmy:

Angee Beckett

Prvá tretina je dosť vernou adaptáciou kratučkej Lovecraftovej poviedky. Odkedy sa dej presunie na psychiatriu a začne sa rozohrávať následný gore-fest, ide o solídnu 80s zábavu s komicky dobovo tendenčnými postavami - ženu posadne chorobná nadržanosť a producíruje sa v sexy S/M prádielku, černoch je zase "more nigga than a nigga". Len jedno je škoda a to, že vďaka týmto adaptáciám Yuznu a Gordona panuje u menej znalých akási predstava, že Lovecraft je o gore a nechutnostiach, pričom to absolútne nie je pravda. Stále čakám na vernú atmosferickú lovecraftovku...(12.6.2015)

Hneď na začiatku sa priznám, že nie som znalcom ani obdivovateľom tvorby spisovateľa Howarda Phillipsa Lovecrafta. Tiež ma nijak zvlášť neoslovil svojimi projektami ani Filipínčan Brian Yuzna, ktorý sa v tomto prípade ujal produkcie. No a herca Jeffreyho Combsa nemusím vôbec. Je mi silne nesympatický. Avšak napriek tomu všetkému sa mi americký bizarný horror "From Beyond" celkom páčil. Tri hviezdičky si iste zaslúži. ***(1.9.2016)

• Dexter1

Uvedomujem si podpísanie sa času a aj to, že vo svojej dobe to musela byť hnusná úchylačina, ale dnes sa na to nedá pozerať inak ako s pobavením. Hnusných nápadov a krvavých či slizkých výjavov je tam požehnane, ale chýba mi tam väčšia logická prepojenosť a samotný aktéri sa chovajú veľmi nelogicky, čo mi ničilo výsledný dojem a nejako som si nemohol vychutnať poriadne ten film. Avšak Barbara Crampton v latexe potešila...(2.4.2013)

Ako lovecraftovský superfanúšik vnímam toto dielko ako rozptýlenie počas čakania na nejakú skutočne hodnotnú lovecraftovskú adaptáciu. Nebyť odvekej nešťastnej americkej ignorancie koherentnosti a vnútornej integrity hororového žánru a snahy o entertainment za každú cenu (implikácia humoru a erotiky iba preto, že "je škoda" vyhodiť náhodne vymyslenú srandu či "skrytú" krásu herečiek), mohlo ísť o mimoriadne dielo. Pre upresnenie povahy lovecraftovského hororového subžánru pripomínam, že Lovecraft a nahotinky sú veličiny, ktoré sa navzájom vylučujú.(21.3.2013)

• Spinosaurus

Spojení nechutnosti s naprosto dementním scénářem. Po schlédnutí tohoto filmu se mi chtělo(a teď nekecám) zvracet. Slizoun,který se rozpouští,červ vylézající z hlavy a další potvůrky z jiného rozměru-tohle všechno opravdu hýbe žaludkem a to jsem na tyhle věci docela tvrďák,ale tohle se vážně nedalo. Tvůrci by se měli smažit v pekle a nechat si vysát hlavu od samotného slizouna z tohoto dílka.(7.1.2007)

• - MGM vydala DVD verzi, která obsahuje některé očekávané scény navíc. MPAA (Motion Picture Association of America) požadovala, aby byly vystříhány S&M a gore scény, aby mohla být verze označena jako R-rated. Odstraněné zaběry byly poté vydány s verzí publikovanou na Monsters HD Channel (kopie této verze byly distribuovány na internetu). (PußyMagnet)

• - Charakter Dr. Pretoria je pojmenován po Dr. Septimus Pretoriovi, bývalém učiteli Henryho Frankensteina, který svedl Henryho na "temnou stranu". (PußyMagnet)

• - Tričko Miskatonické univerzity, ve kterém spí Dr. Crawford (JeffreyCombs), odkazuje na tvorbu Howarda Phillipse Lovecrafta. Na Miskatonické univerzitě v Arkhamu má být totiž uložen legendární Necronomicon. (m.xFuck)