Ze záhrobí

Scénografie:

Giovanni Natalucci

Kostýmy:

Angee Beckett

Skvělé béčko, které v sobě mělo všechno co mám rád. Tahle banda tvůrců a herců patřila ve své době k nejlepším z nejlepších a jejich společné výtvory mluví za vše. Škoda že spolu nevydrželi déle. Úžasné masky mutantů, herecké výkony hlavní trojice hrdinů a samozřejmě i záporáka jsou pro mě tím nejlepším co si z tohoto filmu odnáším. „Nesmím zapomenout ani na Barbaru v kožených hadříkách“. Scénář měl sice několik slabších míst a některé triky taky nebyli moc povedené, ale ani to mi nezabrání dát nadprůměrné hodnocení. 7/10(19.6.2011)

Zní to jako dokonalý film pro mě=Lovecraftovská předloha, old school triky, zrůdy prapodivných tvarů, sexuální submotiv, zápletka o "bráně vnímání" a kultovní herecké obsazení....Ale-to by se všichni nesměli chovat jako kreténi po otřesu mozku. Nemám na horory obecně moc vysoké nároky co se logiky a chování postav týkče, ale tohle byl fakt docela extrém. Když je potřeba někde utéct, najednou postavy postihne jakási obrna a i pár schodů je náhle děsivá překážka. Když je potřeba něco udělat, nebo naopak nedělat, postavy vždy(z naprosto absurdních příčin) udělají pravý opak. Doprdele-dva špičkoví vědci a nejlogičtěji se tam chová ten velkej černej cop, co si omlátil mozek o lebku při americkém fotballování?-ostuda. Občasný dotek parodie je věřím nechtěný a tady vůbec nesedí. Podtrženo sečteno-je to zábavné a některé scénky jsou "roztomilé" ale jako celek je to nezvládnuté.(27.6.2013)

Jeffrey Combs ako doktor Crawford a Pretorius zostroja rezonátor, ktorý slúži k stimulacii epifízi. Pretorius pri rezonátoru zomrie, a Crawforda zavrú do blázinca. O Crawforda sa začne zaujímať doktorka Mcmichaelosová, ktorá ho dostane z blázinca a s pomocou policajta Brownlea Ken Foree pokusili overit jeho teoriu. Lenže po otvorení začina oživovať Pretorius a začína sa boj o život. Ten parchant vyzeral fakt slizko. Celkovo dosť dobrý dojem z filmu ako takého ani to nenudí a má to zaujímavý dej.(7.12.2008)

Cítíš tu energii Crawforde? Roztomile příjemná úchylárnička a výlet do neprobádaných částí lidského mozku a někdy když chcete vědět víc nezbývá než se doslova zakousnout do šedý kůry mozkový a... Je to výborný!!! přesně tak jak netušené chutě lze objevit! Jefrey Combs v druhé půlce plešatý zakusující se do mozku je neodolatelný a rezonátor je dílo satanovo. Co se stalo? Ono ho to snědlo! 85%(10.3.2016)

Reziser Stuart Gordon /Panenky 1987, Re- Animator/ natocil len priemerny horor, ktory ani nema poriadne cim vystrasit. Krvou sa setri - a to je dobre, nejsem upir a vlastne krv neznasam aj v reali, ale nechutnosti zase dostali priestor. No nic, po reziserskej stranke je to priemerne a Jeffrey Combs sa snazi, aj ken Foree /Dawn of the Dead 1978/. Holt, ale Gordon je tu len za zrucneho rutinera : 56 %(17.12.2016)

• - Film je natočen podle románu "From Beyond" od amerického spisovatele H.P. Lovecrafta z roku 1920. (Chuppa)

• - Tričko Miskatonické univerzity, ve kterém spí Dr. Crawford (JeffreyCombs), odkazuje na tvorbu Howarda Phillipse Lovecrafta. Na Miskatonické univerzitě v Arkhamu má být totiž uložen legendární Necronomicon. (m.xFuck)

• - Dr. Bloch je pojmenován po příteli H.P. Lovecrafta, Robertu Blochovi, autoru románu, podle kterého bylo natočeno Psycho (1960). (PußyMagnet)