Ze záhrobí

Giovanni Natalucci

Kostýmy:

Angee Beckett
  • Spinosaurus

Spojení nechutnosti s naprosto dementním scénářem. Po schlédnutí tohoto filmu se mi chtělo(a teď nekecám) zvracet. Slizoun,který se rozpouští,červ vylézající z hlavy a další potvůrky z jiného rozměru-tohle všechno opravdu hýbe žaludkem a to jsem na tyhle věci docela tvrďák,ale tohle se vážně nedalo. Tvůrci by se měli smažit v pekle a nechat si vysát hlavu od samotného slizouna z tohoto dílka.(7.1.2007)

Všetko, čo mám rád na 80-ties béčkových hororoch tu je v plnej miere a vrcholovej kvalite! Krásna Barbara Crampton, ktorá ukáže cicky a navlečie sa do sado-maso oblečku tu má skoro všetky možné polohy: nevinná kráska v nočnej košeli versus zvodná chlípna dračica v latexe, okuliarnatá ambiciózna vedkyňa versus psychopatická narušená pacientka... Vrcholom sú však ako to už v takýchto prípadoch býva geniálne masky a efekty, ktoré sú tu vskutku pôsobivé a megalomanské a dokonca oveľa lepšie, ako o tri roky neskôr producent Yuzna so Screaming Mad Georgeom urobili v Society (aj keď tam to nabralo status kultovosti kvôli kontestu a úchylnosti). Skrátka, táto na pohľad komorná a nenápadná "Lovecraftovko-gordonovko-Yuznovka" ma prekvapila a plnohodnotne potešila.(27.9.2013)

Na Barbaru Crampton v sado maso oblečku se prostě nedá zapomenout. Místy roztomilé (potvůrky from beyond, změněný dr. Pretorius), místy očekávaně nechutné (střeva, vysávání očí, ukusování hlav), přesně takové, aby to splnilo svůj účel. Tomuhle týmu (Yuzna, Gordin, Combs) prostě horory jdou, možná nevystraší a nevyděsí, ale i přesto je to dobře odvedená práce.(18.1.2009)

Slabota, čekal sem daleko víc, nejenže to neni moc drsný, ale hlavně je dost zdlouhavá záležitost, než se to opravdu rozjede a i když to nakonec nabere jakž takž nějaký obrátky, tak si to rozhodně třeba s takovým Re-animátorem nemůže vůbec měřit. Alespoň že si Gordon ke konec uvědomil, že takhle by to už dál nešlo a těch pár zbývajících minut natočil jako docela pěknou chuťovku, kde se saje mozek a vydloubávaj oči.(3.10.2007)

S.Gordon a B.Yuzna se zatím asi nejlépe chopili díla H.P.Lovecrafta.Tenhle film patří mezi mé oblíbené díky stupňující se bizarní atmosféře plné nádherných slizkých mechanických efektů. Dnes by to zřejmě odbyly počítače, což by silně ubralo na onom zvláštním kouzlu. Nespoutaná fantazie, vynikající hudba a jiskřící erotika končící u svůdných s/m oblečků a důtek. Vtípky z Re-Animátora připomenou různé prostřihy, např. záběr na zvracejícího strážníka se promění v táhnoucí se rozklepnuté vajíčko dopadající na pánev. Doktor Pretorius se během rozličných mutací proměňuje v monstra připomínající Carpenterovu Věc. Oživlá střeva pak dají vzpomenout Jacksonův Braindead. A Barbara Cramptonová v roli doktorky je naprosto k sežrání ( stejný pocit mají i některé postavy filmu...)!(8.9.2011)

• - Dům má číslo popisné 666. (PußyMagnet)

• - Dr. Bloch je pojmenován po příteli H.P. Lovecrafta, Robertu Blochovi, autoru románu, podle kterého bylo natočeno Psycho (1960). (PußyMagnet)

• - Film je natočen podle románu "From Beyond" od amerického spisovatele H.P. Lovecrafta z roku 1920. (Chuppa)