Reklama

Reklama

Ze záhrobí

  • USA From Beyond (více)

Mladá psychiatrička Katherine McMichaels a její společník Crawford Tillinghast objeví šestou dimenzi. Při namáhavém výzkumu vyvinuli médium, které je schopné pohltit jinou lidskou mysl. Tzv. rezonátor je speciální zařízení, ovládající podle přání myšlenkovou zónu. Vědci ale netuší, že rezonátor disponuje i nevysvětlitelnou, temnou sílou. První jeho obětí je samotný Crawford, který se změní v tvora, závislého na lidských mozcích. Jeho mysl a vědomí jsou tak odsouzeny k zániku. Odkud pochází tato ničivá energie...? (Intersonic)

(více)

Recenze (131)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Průměr. Jeffrey Combs zde odvádí velmi dobrý výkon, ale jako Herbert West mi přišel ještě lepší. Scénář u těchto béčkových filmů moc neřeším, akorát to neustálé opakování experimentů (teď se to nepovedlo, tak to zkusíme znova, a když se zase něco pokazí, tak ještě aspoň jednou...) se mi přejedlo už v Re-Animatorovi. Nejvíc se mi líbilo závěrečných asi 15 minut, vysávání mozku očním důlkem bylo super. Kladně hodnotím také skvělé masky, s triky to už ale tak slavné nebylo. ()

Slartibarkfast 

všechny recenze uživatele

Tak trochu průměrné béčko, kdy celý štáb obstarají tři herci a pár "kolemjdoucích". Opravdu nejvíc se mi líbily masky, které mi připomněly starou dobrou školu a také horror The Thing. Jinak to byl tak trochu nesmysl, ale na zabití dvou hodin je to celkem v klidu, ač za horror se to v dnešní době už vydávat nemůže. 45% ()

Reklama

Flaxik 

všechny recenze uživatele

Tohle byl otřes. Trapácké dialogy, scénář veškerý nijaký, herci se zřejmě inspirovali v italské škole horroru, takže přehrávají jak o život, no prostě děs. Jeffrey Combs mě začal srát hned jak se objevil na scéně, podle mě neumí hrát a tímhle filmem to znova potvrdil. Když vezmu v potaz, jaké filmy už byly v roce 1986 natočené, tak už tehdy musela tahle věc působit trapně. Jedna hvězda za celkem slušné triky a monstra a druhá za poměrně slušnou první půlhodinu. Slušné béčko musí dohnat nedostatek peněz a kvalitních herců alespoň zajímavým scénářem, tady nebylo nic. Nesouhlasím se spoustů hodnotitelů, ten film je prostě špatný i na tu dobu, kdy byl natočen. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Cítíš tu energii Crawforde? Roztomile příjemná úchylárnička a výlet do neprobádaných částí lidského mozku a někdy když chcete vědět víc nezbývá než se doslova zakousnout do šedý kůry mozkový a... Je to výborný!!! přesně tak jak netušené chutě lze objevit! Jefrey Combs v druhé půlce plešatý zakusující se do mozku je neodolatelný a rezonátor je dílo satanovo. Co se stalo? Ono ho to snědlo! 85% ()

PKD 

všechny recenze uživatele

Ještě před přečtením povídky, mladistvá srdcovka. Po přečtení...naprostá srdcovka. Od dnes již zesnulého S.Gordona, který asi jako jediný (když nepočítám ony 2 vynikající čb HLPovky od Lemana a spol.) chápal, jak má býti HPL převedený do tehdejší současnosti (když už to musí býti) bez toho, aniž by došlo k devalvaci hodnot Lovecrafta a jeho díla. Yuzna/Gordonův matador Combs, v těsném závěsu s jako vždy sexy Barbarou Cramptonovou, která se ve 2.pol. promění z vědkyně, na parádní ´´dominu´´, se vším všudy, kteroužto scénu si jako jiní, dávám několikráte;) včetně dalšího H veterána Teda Sorela. Sice se zde upravovalo apod., ale ten HPL tam zůstal a to je ta největší přidaná hodnota vůbec. Nevstupujte do domu na Benevolent street. Bizarní, slizské, hororové s pěkně šíleným koncem. Doslova.;-) Special quest star...the Resonator, který se panu Nataluccimu opravdu povedl. Včetně těch tvorů, které jsou tak parádně ztvárněné v comicsovém špalku od mistra Moorea...Providence. Staré zlaté časy. ,,Edwarde...ono to běží samo!´´ ()

Galerie (63)

Zajímavosti (14)

  • Protože se film natáčel v Evropě, ale produkce byla americká, snažili se tvůrci film trochu více „poameričtit“. Vznikla tak scéna, v níž hrdinka řídí anglickou dodávku Bedford CF, ale filmaři z ní odstraněním prvních tři písmen názvu a přidáním falešných amerických značek udělali Ford. (Stejšn)
  • Charakter Dr. Pretoria je pojmenován po Dr. Septimus Pretoriovi, bývalém učiteli Henryho Frankensteina, který svedl Henryho na "temnou stranu". (PußyMagnet)

Související novinky

Zemřel režisér Stuart Gordon

Zemřel režisér Stuart Gordon

25.03.2020

Ve věku 72 let zemřel filmový a divadelní režisér, scenárista a producent Stuart Gordon. Zprávu včera ve večerních hodinách potvrdila jeho rodina. Rodák z Chicaga začínal na divadle, proslavil se… (více)

Reklama

Reklama