Ze záhrobí

Scénografie:

Giovanni Natalucci

Kostýmy:

Angee Beckett

Slabota, čekal sem daleko víc, nejenže to neni moc drsný, ale hlavně je dost zdlouhavá záležitost, než se to opravdu rozjede a i když to nakonec nabere jakž takž nějaký obrátky, tak si to rozhodně třeba s takovým Re-animátorem nemůže vůbec měřit. Alespoň že si Gordon ke konec uvědomil, že takhle by to už dál nešlo a těch pár zbývajících minut natočil jako docela pěknou chuťovku, kde se saje mozek a vydloubávaj oči.(3.10.2007)

• Slartibarkfast

Tak trochu průměrné béčko, kdy celý štáb obstarají tři herci a pár "kolemjdoucích". Opravdu nejvíc se mi líbily masky, které mi připomněly starou dobrou školu a také horror The Thing. Jinak to byl tak trochu nesmysl, ale na zabití dvou hodin je to celkem v klidu, ač za horror se to v dnešní době už vydávat nemůže. 45%(21.12.2012)

Tvůrci slavného Re-animátora se rok poté opět společně setkali, aby natočili další výborný horor přesně v jejich sleazy stylu. Krví tu tentokrát trošku šetří, ale bohatě to vynahrazují množstvím roztodivných monster, které před očima diváků neustále mění svou podobu a překvapují tak maskérskou kreativitou. Scénář si vystačí s několika málo postavami, obraz se hemží pestrými barvami a především díky pěkné Bandovo hudbě se daří vytvořit napjatou atmosféru s lehkým erotickým nábojem. Snímek ráda vysílala v pátečních večerech i tv nova. To bylo ale v době, kdy ještě za něco stála.(12.10.2011)

V osmdesatemsestem se vratilo osvedcene kvarteto Gordon, Yuzna, Band a Combs a pokusili se navazat na uspech dokonaleho Re-Animatora. Vpodstate se jim to povedlo, neni to samozrejmne takova vypalovacka, ale pobavi spolehlive. Nejzajimavejsi je Jeffrey Combs, ktery, ac hral zase vedce, vytvoril totalne odlisnou postavu, nez je Herbert West. Jeho Crawford Tillinghast je neustale vystrasenej a zmatenej a naprosto mu to verite. No a kdyz pak zacne vysvat mozky ocnim dulkem...nadhera. Jinak atmosfera, hudba, triky - vse je presne takove, jake od techto tvurcu ma byt.(31.5.2005)

Z Lovecraftovej predlohy mám obyčajne zmiešané pocity. Nápad je skoro vždy zaujímavý, ale rozvedenie do príbehu často upadne len do priemeru. Je to aj tento prípad. Dejová linka sa tu miestami ťahá ako chrípkový sopeľ, jednotlivé scénky sa zbytočne naťahujú a zachádzajú do zbytočností, čo logicky uberá na atmosfére aj napätí. Na druhú stranu chválim na tú dobu celkom dobre zvládnuté trikové efekty, pričom sa tu našlo aj kopec slizu a hnusu. Ani gore nebolo zlé, ale zase ho nebolo veľa. Koniec našťastie svojou akciou niečo málo ohľadom celkového dojmu vylepšil. Len priemer. 60/100(4.10.2014)

• - MGM vydala DVD verzi, která obsahuje některé očekávané scény navíc. MPAA (Motion Picture Association of America) požadovala, aby byly vystříhány S&M a gore scény, aby mohla být verze označena jako R-rated. Odstraněné zaběry byly poté vydány s verzí publikovanou na Monsters HD Channel (kopie této verze byly distribuovány na internetu). (PußyMagnet)

• - Dr. Bloch je pojmenován po příteli H.P. Lovecrafta, Robertu Blochovi, autoru románu, podle kterého bylo natočeno Psycho (1960). (PußyMagnet)

• - Charakter Dr. Pretoria je pojmenován po Dr. Septimus Pretoriovi, bývalém učiteli Henryho Frankensteina, který svedl Henryho na "temnou stranu". (PußyMagnet)