Ze záhrobí

Scénografie:

Giovanni Natalucci

Kostýmy:

Angee Beckett

Zpočátku zajímavý námět se v průběhu filmu zvrhne v přehlídku jedněch z nejšílenějších gore scén, jaké jsem kdy viděl. A zde tím nemyslím přímo krvavé, či násilné scény (jako třeba v Saw, nebo v zombie filmech), ale spíš takový ten styl z The Thing (fanatické transformace lidských těl v nezemské šílenosti). Jeffrey Combs boduje opět na plné čáře, jeho finální běsnění je skutečně něco. Dost mi ale vadilo, že celý film stojí pouze a jenom na těchto gore scénách, a nedostává se mu dobré a napínavé atmosféry.(24.9.2011)

Úžasná béčková podívaná z pera H. P. Lovecrafta a dílny Stuarta Gordona. Příběh je zajímavý, perverzní a nechutný, což je výborná kombinace. Jeffrey Combs už sice nepředvádí tak skvělý výkon, jako v Re-Animatorovi, ale stále hraje velmi dobře. Pak je tu můj oblíbenec, Ken Foree. Ovšem hvězdou filmu je zde Barbara Crampton, která má co ukázat. Ve finále tu máme slizkého Teda Sorela, který se předvedl ve všech možných monstrózních variacích. Za to přenádherné nechutné gore a scénu s červem ve sklepě jsem nadšen! Škoda toho finálního zpomalení, jinak by to bylo pět hvězd.(28.7.2011)

Cítíš tu energii Crawforde? Roztomile příjemná úchylárnička a výlet do neprobádaných částí lidského mozku a někdy když chcete vědět víc nezbývá než se doslova zakousnout do šedý kůry mozkový a... Je to výborný!!! přesně tak jak netušené chutě lze objevit! Jefrey Combs v druhé půlce plešatý zakusující se do mozku je neodolatelný a rezonátor je dílo satanovo. Co se stalo? Ono ho to snědlo! 85%(10.3.2016)

• Dexter1

Uvedomujem si podpísanie sa času a aj to, že vo svojej dobe to musela byť hnusná úchylačina, ale dnes sa na to nedá pozerať inak ako s pobavením. Hnusných nápadov a krvavých či slizkých výjavov je tam požehnane, ale chýba mi tam väčšia logická prepojenosť a samotný aktéri sa chovajú veľmi nelogicky, čo mi ničilo výsledný dojem a nejako som si nemohol vychutnať poriadne ten film. Avšak Barbara Crampton v latexe potešila...(2.4.2013)

Bride of Re-animator a Basket case byly pro mě velké zklamání, s From Beyond se ale vracím zpátky do kouzelného světa osmdesátých let, kde vládne původní Reanimátor a který mám moc rád. Úchylárna par excelance, snad ještě o chlup lepší a ujetější než Re-animator. Promakaný scénář plný rekvizit, o kterých sníme - šílení vědci, bizarní přístroje, stvoření z jiných dimenzí, mutanti, sexy psycholožky schované za velkými oldskool brýlemi, vysávání mozků a tročku sado masa. Prostě horor v mé nejmilejší formě.(14.9.2012)

• - MGM vydala DVD verzi, která obsahuje některé očekávané scény navíc. MPAA (Motion Picture Association of America) požadovala, aby byly vystříhány S&M a gore scény, aby mohla být verze označena jako R-rated. Odstraněné zaběry byly poté vydány s verzí publikovanou na Monsters HD Channel (kopie této verze byly distribuovány na internetu). (PußyMagnet)

• - Film je natočen podle románu "From Beyond" od amerického spisovatele H.P. Lovecrafta z roku 1920. (Chuppa)

• - Tričko Miskatonické univerzity, ve kterém spí Dr. Crawford (JeffreyCombs), odkazuje na tvorbu Howarda Phillipse Lovecrafta. Na Miskatonické univerzitě v Arkhamu má být totiž uložen legendární Necronomicon. (m.xFuck)