Ze záhrobí

Scénografie:

Giovanni Natalucci

Kostýmy:

Angee Beckett

Tvůrci slavného Re-animátora se rok poté opět společně setkali, aby natočili další výborný horor přesně v jejich sleazy stylu. Krví tu tentokrát trošku šetří, ale bohatě to vynahrazují množstvím roztodivných monster, které před očima diváků neustále mění svou podobu a překvapují tak maskérskou kreativitou. Scénář si vystačí s několika málo postavami, obraz se hemží pestrými barvami a především díky pěkné Bandovo hudbě se daří vytvořit napjatou atmosféru s lehkým erotickým nábojem. Snímek ráda vysílala v pátečních večerech i tv nova. To bylo ale v době, kdy ještě za něco stála.(12.10.2011)

• Mol

YEAH, BUT HE WASN'T DOWN THERE WITH THE AMOEBAS! Ty vole, to bych chtěl vidět člověka co to napsal a člověka co tohle financoval. Neříkám, že bych si v takovým filmu nezahrál, kdybych měl tu možnost, ale je to fakt síla. Doktorka s brýlemi vypadá ze začátku tak nevině a když je potom převlečená v koženým oblečku, tak jsem valil bulvy. Nice. Bubba je nejlepší postava a škoda, že ho epifýzový termiti sežrali tak brzy. Závěrečné finále v domě je něco a závěrečný skok z okna v poslední vteřině byl hodně cool. A co teprve ta otevřená zlomenina po tomhle skoku z druhého patra.(18.12.2018)

Zpočátku zajímavý námět se v průběhu filmu zvrhne v přehlídku jedněch z nejšílenějších gore scén, jaké jsem kdy viděl. A zde tím nemyslím přímo krvavé, či násilné scény (jako třeba v Saw, nebo v zombie filmech), ale spíš takový ten styl z The Thing (fanatické transformace lidských těl v nezemské šílenosti). Jeffrey Combs boduje opět na plné čáře, jeho finální běsnění je skutečně něco. Dost mi ale vadilo, že celý film stojí pouze a jenom na těchto gore scénách, a nedostává se mu dobré a napínavé atmosféry.(24.9.2011)

Cítíš tu energii Crawforde? Roztomile příjemná úchylárnička a výlet do neprobádaných částí lidského mozku a někdy když chcete vědět víc nezbývá než se doslova zakousnout do šedý kůry mozkový a... Je to výborný!!! přesně tak jak netušené chutě lze objevit! Jefrey Combs v druhé půlce plešatý zakusující se do mozku je neodolatelný a rezonátor je dílo satanovo. Co se stalo? Ono ho to snědlo! 85%(10.3.2016)

Vydarená, humorne podaná adaptácia Lovecraftovho románu, v béčkovej sci-fi hororovej podobe šikovne dejovo prenesená do obdobia druhej polovice osemdesiatych rokov. Mená Stuart Gordon/Brian Yuzna bývajú zárukou dobrej hororovej zábavy, čo sa v tomto prípade na 100% potvrdilo. Škoda len, že Gordon si tak povediac „vystrieľal všetky patróny už na začiatku bitky“ a najvydarenejšie kúsky (Re-Animator, Zo záhrobia, Dolls) natočil hneď v rannom období svojej režisérskej kariéry...(27.5.2010)

• - Dr. Bloch je pojmenován po příteli H.P. Lovecrafta, Robertu Blochovi, autoru románu, podle kterého bylo natočeno Psycho (1960). (PußyMagnet)

• - Dům má číslo popisné 666. (PußyMagnet)

• - Film je natočen podle románu "From Beyond" od amerického spisovatele H.P. Lovecrafta z roku 1920. (Chuppa)