Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Banda neškodných podfukářů se vesele živí malými podvůdky na ctihodných spoluobčanech. Jednoho dne se však rozhodnou pro megapodfuk. Pro jeho uskutečnění potřebují mozek celé akce, a tím má být Charleston (Bud Spencer). Ten souhlasí a celý ten šílený podnik nazve dvojitým saltem mortale. Jde o to, vypálit rybník americkému mafiánovi (James Coco), který se snaží potopit svůj ztrátový parník (takové malé plovoucí Las Vegas), na který má uzavřenou vysokou pojistku. To se mu ale nedaří, a proto se svým právníkem vymyslí podfuk na potenciálního kupce, který by jim měl stoprocentně vyjít! To ale netuší, že tím šťastným zákazníkem je sám Charleston, který své dvojité salto mortale hodlá zvládnout s naprostou elegancí. Aby toho nebylo málo, tak se do všeho ještě zaplete okradený policejní inspektor Watkins (Herbert Lom), kterému banda podfukářů, v čele s Charlestonem, odcizila obraz Gauguina. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (64)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Příběh, ve kterém překvapivě Bud Spencer hraje na oko slušného a výstředního džentlmena, který se svojí vypečenou partou vymyslí opravdu originální plán, jak vydělat pár miliónů. Není film, kde by mi Terence Hill chyběl tolik jako v tomto a že je to znát. Naštěstí se Bud snaží a nakonec z toho vyjde příjemná zábava na konec završená parádní bitkou, na kterou jsem se těšil celý film a vyplatilo se to. --- Jméno? - Douglas - Příjmení? - Douglas - Ale my chceme Vaše příjmení - Vždyť jo mé jméno je Douglas D. Douglas ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Věčný to svár, propracovanější scénář versus bláznivé bitkaření. Nejdřív jsem si myslel, že se Bud Spencer do té jediné rvačky snad ani nezapojí, což by mi připadlo dost neortodoxní ;-) Tohle je taková ta klasická komedie o podfucích, okoreněná typickými postavičkami kolem jednoho vůdce. Pochvalu si zaslouží casting - James Coco v roli nervózního mafiána, který má neustálé "problémy s telefonem", či Herbert Lom, který trošku zparafrázoval svou postavu inspektora Dreyfusse z Růžových panterů. Pravdou je, že mi to připadlo méně srandovní, než když jsem to viděl před lety, ovšem ta finální, i když jediná mlátička má IMHO úžasnou choreografii :-) Stojí to za zhlédnutí, možná právě proto, že se to neřadí k typickým filmům toho italského tlouštíka, bývalého vodního pólisty s medailí z olympiády. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tenhle film je zajimavej, mnohem vic, nez klasicky filmy Spencera a Hilla, mi pripominal nejake anglicke komedie. Protoze ackoliv se jedna o komedii, je skvele napsana a inteligentni. Coz uz se neda napsat o postavach, krome Spencera, kterej se tu chova celou dobu jako nejakej mafianskej sef a trochu se porve jen jednou, vsichni pusobily jako banda idiotu a z nich nejvic James Coco, kdyz se pokazdy snazil telefonovat a telefon mu nekam padal. Jeste zminim Herberta Loma, kterej by nebyl spatnej, kdyby si svou postavu misty neplet s Dreyfusem. Celkove se mi film docela libil, ale moh bejt urcite krapet kratsi, 105 minut je zbytecnejch. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Velice příjemná, v Anglii se odehrávající italská variace na americký Podraz. Co příjemná, ona je i inteligentní a místy opravdu, opravdu vtipná. Charlestona ovšem není radno podcenit - chvíli nedáváte pozor, unikne vám pár vteřin... A už nemusíte vědět, co se právě děje, kdo je kdo a co právě chystá. Ani jsem nečekal, že by se mi tenhle film tak moc zalíbil. Jistojistě vím, že ho brzy uvidím znovu. A že to bude zase s dabingem. Rudolf Hrušínský tady Buda Spencera mluvil vůbec poprvé a hned na výbornou, no a co se týče ostatních československých hlasů, vyzdvihl bych hlavně Ilju Prachaře, díky němuž je ten neskonale blbý a nepřetržitě cholerický americký majitel plovoucího kasina zároveň tak kouzelný. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Ve filmech, ve kterých hrál Bud Spencer bez svého parťáka Terence Hilla, byl tak nějak větší prostor věnován nudě. To je případ i tohoto filmu, který se celou dobu nudně rozhoduje, jakou cestou se vybere. Film přešlapující na místě nahoru nevytáhl ani solidně hrající Bud Spencer a ani jeho dvorní režisér Marcello Fondato. Slabý film bez špetky energie funguje jako dokonalé uspávadlo. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama