• italský

• slovenský

Podvodníci

Komedie

Itálie, 1977, 93 min

Zajímavé, že jsem se při tom tolik nesmála jako v r. 1980. Pravděpodobně tehdy tento styl byl neokoukaný, zatím co nyní takových fackovacích scén je všude plno a mnohdy lepších. No, ale musím uznat, že muzika je tam senzační. Miluji retro hudbu stylu těch 20-30 let. Jinak ale oddechový film, který lze 1x za 5 let vidět znovu.(13.2.2008)

• kingik

Ve filmech ve kterých hrál Bud Spencer bez svého partáka Terence Hilla byl tak nějak větší prostor věnován nudě. To je případ i tohoto filmu, který se celou dobu nudně rozhoduje jakou cestou se vybere. Film přešlapující na místě nahoru nevytáhl ani solidně hrající Bud Spencer a ani jeho dvorní režisér Marcello Fondato. Slabý film bez špetky energie funguje jako dokonalé uspávadlo.(9.12.2010)

Věčný to svár, propracovanější scénář versus bláznivé bitkaření. Nejdřív jsem si myslel, že se Bud Spencer do té jediné rvačky snad ani nezapojí, což by mi připadlo dost neortodoxní ;-) Tohle je taková ta klasická komedie o podfucích, okoreněná typickými postavičkami kolem jednoho vůdce. Pochvalu si zaslouží casting - James Coco v roli nervózního mafiána, který má neustálé "problémy s telefonem", či Herbert Lom, který trošku zparafrázoval svou postavu inspektora Dreyfusse z Růžových panterů. Pravdou je, že mi to připadlo méně srandovní, než když jsem to viděl před lety, ovšem ta finální, i když jediná mlátička má IMHO úžasnou choreografii :-) Stojí to za zhlédnutí, možná právě proto, že se to neřadí k typickým filmům toho italského tlouštíka, bývalého vodního pólisty s medailí z olympiády.(30.1.2007)

Tenhle film je zajimavej, mnohem vic, nez klasicky filmy Spencera a Hilla, mi pripominal nejake anglicke komedie. Protoze ackoliv se jedna o komedii, je skvele napsana a inteligentni. Coz uz se neda napsat o postavach, krome Spencera, kterej se tu chova celou dobu jako nejakej mafianskej sef a trochu se porve jen jednou, vsichni pusobily jako banda idiotu a z nich nejvic James Coco, kdyz se pokazdy snazil telefonovat a telefon mu nekam padal. Jeste zminim Herberta Loma, kterej by nebyl spatnej, kdyby si svou postavu misty neplet s Dreyfusem. Celkove se mi film docela libil, ale moh bejt urcite krapet kratsi, 105 minut je zbytecnejch.(26.2.2007)

Čím dál víc si myslím, že když Spencer a Hill hrají odděleně, je to jen a jen ku prospěchu. Obrovská škoda, že si je svět pořád spojuje dohromady. V této jinak víceméně slušné komedii ovšem není největší hvězdou právě Spencer, ale Herbert Lom ve své roli dreyfussovských parametrů. Za normálních okolností dvě hvězdy, jednu ovšem přidám za vynikající retro hudbu, pro kterou mívám slabost (tohle na italských komediích se mi líbí asi nejvíc - hudební doprovod, bohužel to nejdůležitější jim vždy drhne) a excelentní dabing mého oblíbence Rudolfa Hrušínského v hlavní roli.(13.9.2009)