• Itálie

• Československo

Podvodníci

Komedie

Itálie, 1977, 93 min

Čím dál víc si myslím, že když Spencer a Hill hrají odděleně, je to jen a jen ku prospěchu. Obrovská škoda, že si je svět pořád spojuje dohromady. V této jinak víceméně slušné komedii ovšem není největší hvězdou právě Spencer, ale Herbert Lom ve své roli dreyfussovských parametrů. Za normálních okolností dvě hvězdy, jednu ovšem přidám za vynikající retro hudbu, pro kterou mívám slabost (tohle na italských komediích se mi líbí asi nejvíc - hudební doprovod, bohužel to nejdůležitější jim vždy drhne) a excelentní dabing mého oblíbence Rudolfa Hrušínského v hlavní roli.(13.9.2009)

• Martin741

A zase slabota s Bud Spencerom. Scenar je oproti klasickym blaznivym komediam trochu prepracovanejsi, ide o bandu neskodnych podfukarov, ktori potrebuju okolo seba mozog celej operacie /Bud Spencer/. Rvacek dost malo a pomaly som si myslel, ze Spencer sa aj na tu jednu vyserie. Aj tak som si isty, ze toto je sklamanie : 30 %(27.1.2013)

Ztrácel jsem se v zápletce, protože to bylo tak promyšlené, až tomu chyběl silnější moment vychutnávání si úspěchu. Znáte to, všichni tyhle do detaily naplánované a vycházející podvody milujeme, a tady to Charleston Bud s hlasem Rudolfa Hrušinského rozjel prvotřídně, viz akce na zcizení obrazu. Mlátička mi trochu připomněla arénu smrti z Jestli se rozlobíme, budeme zlí, ale některé rekvizity ji možná i převýšily (klaun z krabice). Herbert Lom taky perfektní, ale mafián ve vaně mi lezl na nervy. A mraky výborných hlasů, Haničinec, Sklenčka, Novotný, Zahajský, Holý, Vicena, Langmiller.(16.10.2016)

Šikovní bratři si opět dali velmi záležet a výsledkem byla mimořádně chytlavá melodie. Samotný nosný nápad filmu je velmi vtipný a Bud Spencer ho realizuje s nádherně ironickým nadhledem. Škoda, že má pouze jednoho rovnocenného partnera v Herbertu Lomovi, ostatní se chovají jako retardovaní pacienti na vycházce.(19.10.2013)

• kingik

Ve filmech, ve kterých hrál Bud Spencer bez svého parťáka Terence Hilla, byl tak nějak větší prostor věnován nudě. To je případ i tohoto filmu, který se celou dobu nudně rozhoduje, jakou cestou se vybere. Film přešlapující na místě nahoru nevytáhl ani solidně hrající Bud Spencer a ani jeho dvorní režisér Marcello Fondato. Slabý film bez špetky energie funguje jako dokonalé uspávadlo.(9.12.2010)