• italský

• slovenský

Podvodníci

Komedie

Itálie, 1977, 93 min

Šikovní bratři si opět dali velmi záležet a výsledkem byla mimořádně chytlavá melodie. Samotný nosný nápad filmu je velmi vtipný a Bud Spencer ho realizuje s nádherně ironickým nadhledem. Škoda, že má pouze jednoho rovnocenného partnera v Herbertu Lomovi, ostatní se chovají jako retardovaní pacienti na vycházce.(19.10.2013)

Věčný to svár, propracovanější scénář versus bláznivé bitkaření. Nejdřív jsem si myslel, že se Bud Spencer do té jediné rvačky snad ani nezapojí, což by mi připadlo dost neortodoxní ;-) Tohle je taková ta klasická komedie o podfucích, okoreněná typickými postavičkami kolem jednoho vůdce. Pochvalu si zaslouží casting - James Coco v roli nervózního mafiána, který má neustálé "problémy s telefonem", či Herbert Lom, který trošku zparafrázoval svou postavu inspektora Dreyfusse z Růžových panterů. Pravdou je, že mi to připadlo méně srandovní, než když jsem to viděl před lety, ovšem ta finální, i když jediná mlátička má IMHO úžasnou choreografii :-) Stojí to za zhlédnutí, možná právě proto, že se to neřadí k typickým filmům toho italského tlouštíka, bývalého vodního pólisty s medailí z olympiády.(30.1.2007)

Ztrácel jsem se v zápletce, protože to bylo tak promyšlené, až tomu chyběl silnější moment vychutnávání si úspěchu. Znáte to, všichni tyhle do detaily naplánované a vycházející podvody milujeme, a tady to Charleston Bud s hlasem Rudolfa Hrušinského rozjel prvotřídně, viz akce na zcizení obrazu. Mlátička mi trochu připomněla arénu smrti z Jestli se rozlobíme, budeme zlí, ale některé rekvizity ji možná i převýšily (klaun z krabice). Herbert Lom taky perfektní, ale mafián ve vaně mi lezl na nervy. A mraky výborných hlasů, Haničinec, Sklenčka, Novotný, Zahajský, Holý, Vicena, Langmiller.(16.10.2016)

Poctivá komedie s Budem Spencere (v té době zřejmě nejlepší formě) v roli vynalézavého podvodníčka, který za přispění několika kamarádů přivede na buben proradného amerického podvodníka a ještě si navíc nakloní na svou stranu londýnského komisaře. Film sice neoplývá řadou fackovacích scén (je zde pouze jedna a i když choreografie je slušná, je to přeci jen málo), zato humorných scén je dost a film není vůbec nudný. Pro milovníky hillovek či spencerovek příjemné překvapení, pro ostatní další postarší film průměrné kvality.(31.1.2007)

Příběh, ve kterém překvapivě Bud Spencer hraje na oko slušného a výstředního džentlmena, který se svojí vypečenou partou vymyslí opravdu originální plán, jak vydělat pár miliónů. Není film, kde by mi Terence Hill chyběl tolik jako v tomto a že je to znát. Naštěstí se Bud snaží a nakonec z toho vyjde příjemná zábava na konec završená parádní bitkou, na kterou jsem se těšil celý film a vyplatilo se to. --- Jméno? - Douglas - Příjmení? - Douglas - Ale my chceme Vaše příjmení - Vždyť jo mé jméno je Douglas D. Douglas(14.1.2007)