poster

Charleston

 • italský

  Charleston

 • slovenský

  Charleston

 • slovenský

  Podvodníci

Komedie

Itálie, 1977, 93 min

 • Snorlax
  ****

  Šikovní bratři si opět dali velmi záležet a výsledkem byla mimořádně chytlavá melodie. Samotný nosný nápad filmu je velmi vtipný a Bud Spencer ho realizuje s nádherně ironickým nadhledem. Škoda, že má pouze jednoho rovnocenného partnera v Herbertu Lomovi, ostatní se chovají jako retardovaní pacienti na vycházce.(19.10.2013)

 • Tosim
  ****

  Věčný to svár, propracovanější scénář versus bláznivé bitkaření. Nejdřív jsem si myslel, že se Bud Spencer do té jediné rvačky snad ani nezapojí, což by mi připadlo dost neortodoxní ;-) Tohle je taková ta klasická komedie o podfucích, okoreněná typickými postavičkami kolem jednoho vůdce. Pochvalu si zaslouží casting - James Coco v roli nervózního mafiána, který má neustálé "problémy s telefonem", či Herbert Lom, který trošku zparafrázoval svou postavu inspektora Dreyfusse z Růžových panterů. Pravdou je, že mi to připadlo méně srandovní, než když jsem to viděl před lety, ovšem ta finální, i když jediná mlátička má IMHO úžasnou choreografii :-) Stojí to za zhlédnutí, možná právě proto, že se to neřadí k typickým filmům toho italského tlouštíka, bývalého vodního pólisty s medailí z olympiády.(30.1.2007)

 • dopitak
  ****

  Ztrácel jsem se v zápletce, protože to bylo tak promyšlené, až tomu chyběl silnější moment vychutnávání si úspěchu. Znáte to, všichni tyhle do detaily naplánované a vycházející podvody milujeme, a tady to Charleston Bud s hlasem Rudolfa Hrušinského rozjel prvotřídně, viz akce na zcizení obrazu. Mlátička mi trochu připomněla arénu smrti z Jestli se rozlobíme, budeme zlí, ale některé rekvizity ji možná i převýšily (klaun z krabice). Herbert Lom taky perfektní, ale mafián ve vaně mi lezl na nervy. A mraky výborných hlasů, Haničinec, Sklenčka, Novotný, Zahajský, Holý, Vicena, Langmiller.(16.10.2016)

 • otík
  ***

  Poctivá komedie s Budem Spencere (v té době zřejmě nejlepší formě) v roli vynalézavého podvodníčka, který za přispění několika kamarádů přivede na buben proradného amerického podvodníka a ještě si navíc nakloní na svou stranu londýnského komisaře. Film sice neoplývá řadou fackovacích scén (je zde pouze jedna a i když choreografie je slušná, je to přeci jen málo), zato humorných scén je dost a film není vůbec nudný. Pro milovníky hillovek či spencerovek příjemné překvapení, pro ostatní další postarší film průměrné kvality.(31.1.2007)

 • Malarkey
  ****

  Příběh, ve kterém překvapivě Bud Spencer hraje na oko slušného a výstředního džentlmena, který se svojí vypečenou partou vymyslí opravdu originální plán, jak vydělat pár miliónů. Není film, kde by mi Terence Hill chyběl tolik jako v tomto a že je to znát. Naštěstí se Bud snaží a nakonec z toho vyjde příjemná zábava na konec završená parádní bitkou, na kterou jsem se těšil celý film a vyplatilo se to. --- Jméno? - Douglas - Příjmení? - Douglas - Ale my chceme Vaše příjmení - Vždyť jo mé jméno je Douglas D. Douglas(14.1.2007)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace