poster

Volný pád (festivalový název)

 • Německo

  Freier Fall

 • Velká Británie

  Free Fall

Drama

Německo, 2013, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LiborGondek
  ***

  Řeknu to hodně mírně. Je to něco úplně jiného, než v televizi běžně dávají... Ale pár věcí se Volnému pádu upřít nedá. a) Je to velmi dobře zahrané, b) Přesně vystihuje přísloví kdo chce víc, nemá nic (poučné pro všechny, kdo zahýbají a ne jenom takto), c) Ideální film pro festival, tam lidé čekají něco jiného, co není v kinech běžně k vidění, d) Zcela určitě si své fanoušky také najde... ;)(29.8.2014)

 • DwayneJohnson
  ****

  Rozhodně jeden z těch lepších filmů s gay tématikou. Jak již napovídá název, je to tak trošku o tom, jeden den mít všechno a druhý, skoro nic. Zdánlivě štastné, mladé manželství, které dostane těžký direkt, ze strany, jakou by asi neočekával nikdo. Výborná kamera, velmi příjemné, herecké výkony a také dost povedený, typicky (ne)americký konec. Pro mě vydařenené, filmové drama, se vším všudy.(5.10.2014)

 • Sevcik
  *****

  Volný pád mi udělal velkou radost. Film je to chladný, postavy v trablích nechává pořádně vymáchat, na emoce se tu příliš netlačí. Celkově je to výborný kousek a z gay tématiky snad i nejlepší vůbec. Ze scénaristického hlediska je hlavně hlavní charakter vytvořen skvěle, jak se v průběhu mění a uvědomuje si pravdu. A samozřejmě nesmíme zapomenout ani na herce, kterým jste věřili všechno. Filmařské složky je skoro zbytečné řešit, kamera, střih, atd. naprostá paráda. Takžr za mě dobrý film. Konečně nějaký gay snímek, který není jen o objevování sexuality, tady s tím ruku v ruce jdou další problémy...(1.10.2016)

 • IvcaSammet
  *****

  Na film jsem se už dlouho těšila a po premiéře mi ho všichni doporučovali. No a dnes jsem se k němu konečně dostala. Příběh je opravdu nádherný ... Smutný, ale nádherný. Vlastně se dalo čekat, jak se film bude vyvíjet, ale i tak jsem ho hltala až do závěrečných titulek. Herecké výkony byly úchvatné, obzvlášť mě potěšilo obsazení mých oblíbených Německých herců ... Prostě jeden z nejlepších filmů roku 2013 a zároveň jeden z nejlepších filmů s LGBT tématikou vůbec!(29.9.2014)

 • Aluska88
  ****

  Stejně tak jako ve Zkrocené hoře dostalo spojení "jít na ryby" zcela nový význam, ve Freier Fall to platí pro "jít si zaběhat":) Max Riemelt a Hanno Koffler se do toho opřeli obdivuhodným způsobem a já před nimi smekám. Zejména u Maxe jde vidět ta dlouhá cesta, kterou dokázal ujít. Od role v teenagerovské pitomosti Holky to chtěj taky, se dokázal vypracovat až na výborného herce charakterních a seriózních rolí. K tomu ta jeho pohledná tvář, krásné oči a rty:) Hanno Kofflera si pamatuji pouze z letní romance Sommersturm, a už tehdy na mě dokázala jeho jediná role, v níž jsem ho až do tohoto snímku viděla, zapůsobit. Pánové nám tu předvádějí tak neuvěřitelnou chemii, která mezi nimi jiskří již od prvního setkání, že by tou výbušnou směsí dokázali vyhazovat věci do vzduchu, podpalovat baráky a zakládat požáry:) Každá jejich společná scéna překypuje erotickým napětím a živočišností. Marc a Kay se tak téměř okamžitě stali mou další oblíbenou dvojkou chlapců, kteří to mezi sebou umí pořádně rozžhavit. Ano, příběh je sice možná až tuctový a neoriginální, scénář na nějaké obsáhlé rozhovory či hluboké myšlenky také není nikterak bohatý, ale když jsem viděla, co spolu Max a Hanno dokážou, bylo mi to docela jedno. Stačí se na ně jen dívat. A když k tomu přidám ještě krásnou skladbu ♫Who are you od Miss Kenichi♫, není už o čem...:)(6.7.2015)

 • - Film byl poprvé uveden 8. února 2013 na Mezinárodním filmovém festivale v Berlíně, na kterém byl mimojiné režisér nominován na cenu za nejlepší debut. (..Lucas..)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace