poster

Volný pád

 • Německo

  Freier Fall

 • Velká Británie

  Free Fall

Drama

Německo, 2013, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zette
  ****

  Takovy typicky festivalovy film z evropske produkce, tedy kvalitni a s uveritelnym dejem. Z meho vzdalenejsiho okoli jsem jiz slysel o dvou pripadech, kdy chlap kvuli druhemu opustil rodinu. Myslim, ze uz davno neplati to, ze homosexualu jsou jen 4%, podle vseho se vsak jejich blizke okoli jen malokdy s realitou umi vyrovnat a zvlast usmevne je, kdyz si rodice sexualni orientaci ditete berou za vinu v ramci nedostatecne vychovy. Vyborni herci a dobre vystizene emoce hlavniho hrdiny, ktery nevi kudy kam. Zcela urcite lepsi film nez proflaknuta Zkrocena hora, pokud ale opomenu fakt, ze mi je prijemnejsi koukat na dve libajici se holky, tak objektivne musim uznat, ze Zivot Adele je zanrove nejlepsi drama, ktere jsem o homosexualech kdy videl:-). Jinak si myslim, ze ti co dali 1-2 hvezdicky tomuto filmu ji dali spise ze strachu, nebot se boji, ze se v nich onen gay jeste probudi...(1.5.2014)

 • Disk
  *****

  Myslel jsem si, že Život Adele bude jediným letošním queer filmem o skutečném životě, ale jsem rád, že jsem se mýlil. Freier Fall je dalším milým překvapením. Jistě, námět zněl papírově obehraně, ale debutant Stephen Lacant překonal veškerá očekávání a natočil film, který se vzpírá žánrovému uchopení, jaké mívají obdobné snímky. Oba protagonisté Hanno Koffler (Sommersturm) a Max Riemelt (Napola, Die Welle) jsou nádherným párem a jejich společné scény - nejen ty milostné - jsou... nevím, jak to nazvat. Živočišnost se tu potkává s úžasnou chemií a interakcí. Jejich milostnému vztahu lze bez obav věřit. Filmu hodně pomáhá výtečná kamera, režisér se obratně vyhýbá přepjatému patosu a citovému vydírání, což hodně pomohlo k silnému diváckému zážitku. Jen je škoda, že se tento film vyhnul letošním Mezipatrům, určitě by nebyl bez divácké odezvy. 9/10___________Pořád je to výborný snímek, po letech ve mně dokonce dozrává mnohem více než v době své premiéry. Max Riemelt a Hanno Koffler tu předvádějí jedny ze svých životních hereckých výkonů a ta chemie mezi nimi, to překonala snad jen dvojice v dramatu V sedmnácti. Výborné. (15.3.2017)(8.12.2013)

 • Mikeel
  ***

  Takové standardní teplé drama s decentní atmosférou a gradací. Nic, co bychom už dávno neviděli - ani konec nebyl nikterak překvapivý, možná spíš naopak. Je to celé takové uhlazené a celkem sympatické, ale v rámci žánru byly už natočeny lepší filmy, a nemám na mysli zrovna zprofanovanou Zkrocenou horu.(18.10.2014)

 • A.L.E.S.
  ****

  Hanno Koffler od Letní bouře vyrostl a je z něj dospělý muž. V mé filmotéce je to druhý jeho film s homosexuální tématikou a tentokrát v hlavní roli. Film opět nabourává zásadní klišé, že gay nemusí být jen vykroucené tintítko s typicky ženskými gesty. Jakkoli se mi průběh filmu líbil, závěr zkazil, co mohl. Když jsem konečně očekával nějaké rozuzlení filmu, přišly na řadu závěrečné titulky, a proto mu nemůžu dát o hvězdičku víc. Skoro jako kdyby se tvůrci připravovali na pokračování, protože takhle otevřený konec jsem už dlouho neviděl. I kdyby ten příběh dopadl jakkoliv, tu pátou bych mu dal.(31.8.2014)

 • Lopezka1982
  ****

  Německé filmy moc nemusím, ale jsem ráda, že jsem si tento zkoukla, myslím, že oba herci předvedli super výkony na ožehavé téma. Přišlo mi to tedy něco jako německá Zkrocená hora. Ale film byl zajímavý, příběh reálný ze života, ani se nekonal happy end, vřele doporučuji, napínavé od začátku do konce.(8.12.2014)

 • - Film byl poprvé uveden 8. února 2013 na Mezinárodním filmovém festivale v Berlíně, na kterém byl mimojiné režisér nominován na cenu za nejlepší debut. (..Lucas..)

 • - Film má pár věcí společného s filmem také z německé produkce a točí se kolem homosexuality, Letní bouře (2004). Tento film začíná běžící dvojicí kluků, což je scéna, která se v tomto filmu mnohokrát opakuje a i v onom filmu si homosexuála zahrál Hanno Koffler. (vyfuk)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace