Vic+Flo viděly medvěda (festivalový název)

• Kanada

Vic et Flo ont vu un ours

• slovenský

Colombe Raby

Kostýmy:

Patricia McNeil
  • Enid

Celni srazka s UMELCEM a jeho egem. Zaver inspirujici do te miry, ze obsahuje fajn tip na to, jak nalozit s autorem anotace filmu obsazene v pruvodci karlovarskym filmovym festivalem.(7.7.2013)

• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(22.2.2013)

Nádherná atmosféra. dokonalá kamera. každý snímok koncipovaný ako cez hľadáčik fotoaparátu. silné zobrazenie. dj nevykreslený príliš do detailov. krásne...(26.6.2013)

Vic a Flo... si povídají o tom, jak se potřebujou, o tom jak jim spolu je nebo třeba právě není dobře, jezdí v lese golfovým vozítkem... půl druhé hodiny. Brutální konec je vlastně jenom potvrzením toho, že ve filmu v zásadě nejde o nic jiného, než poetické cvičení ve filmové formě. Je to pěkné, herečky jsou charismatické a dialogy nezní hloupě, ale nula od nuly pojde. Ten film mě prakticky ničím nezaujal a to mám normálně surrealistické hříčky tuze rád. Své diváky si to ale každopádně najde. 60%(12.11.2013)

• MartinNDL

K tomu, aby mi někdo sdělil, že když v životě něco poseru, tak nelze začít znovu jakoby nic a minulost vás dožene ať jste třeba v kanadským lese, doporučuju asi tak milionkrát víc zkouknout posledního Velkýho Gatsbyho a neztrácet čas sledováním nesympatických lesbiček v nudným až žádným prostředí plným nudných až žádných dialogů. Záměrně nejasná minulost postav je spíš na škodu a pokud ji chceme znovu s něčím porovnat a znovu vytáhnu Gatsbyho, je to směšně nefungující. Jediným plusem je postava Jackie, ta je vážně sympaťanda, ale prostoru dostala hanebně málo. Ještě bych doplnil, že karlovarská anotace je hnusně lživá. Atmosféra je zcela nemysteriózní, humor není ve filmu ani náznakem a o důmyslnosti režie bych si dovolil rovněž zapochybovat. Největší zklamání letošních Varů. (důrazně upozorňuju, že dvojí porovnávání této zívačky a mistrovského Luhrmannova Gatsbyho je pouze v jednotlivostech a filmy spolu souvisejí asi jako liščí vagína se spory o vlastnictví podmořské ropy u Arktidy)(4.7.2013)