Zdá sa, že krúžku mladých dramatikov a obdivovateľov divadla na franklinskej strednej škole hrozí pre nedostatok záujemcov zánik. Môže ho však zachrániť skupinka troch talentovaných a vlastne i jediných členov na čele s mladou učiteľkou, Rachel Stevensovou (Lily Rabe), ktorá ich zoberie na štátnu súťaž mladých dramatikov. Jedinou podmienkou je umiestniť sa na jednom z troch miest. A tak si Rachel osobitú trojicu vezme na víkend pod patronát. Spoločnosť je to vskutku farebná - talentovaný Billy (Timothée Chalamet) trpiaci poruchou správania, snaživá Margot (Lili Reinhart), ktorej rodičia celý zájazd zasponzorovali a osobitý gay Sam (Anthony Quintal). Hoci je Miss Stevens jediným dospelým na celom výlete, postupne si, obklopená svojimi troma žiakmi, uvedomí jemnú líniu, ktorá oddeľuje jej osamelú dospelosť od skutočnosti, že je vo vnútri stále mladým dievčaťom. (sochoking)

kolikkulda

Presne to jsem dnes potreboval videt. Krasne melancholicke, usmevne a citlive tak akorat. Zivot je presne takovy, porad se ucime neco noveho, jak o sobe, tak o ostatnich... Presne jak bylo na konci, je to o tom najit nekoho kdo se o nas postara - Kdyz jsme smutni, rozveseli nas, kdyz mame trapeni, povzbudi nas... Miluju takove filmy :) Jasne 4 hvezdy, ale doprovodna hudba z autoradia :) to vytahla na 5 hvezdicek ;) ()

Vera2613

"Someone should care of you, too." Napohľad taký film o ničom, ktorý má však do seba vtiahol hneď keď sa tam objavila Lily Rabe. Pre túto ženu mám hold slabosť :) Melanchonicky ladený film s prvkami humoru funguje veľmi dobre najmä vďaka hercom. Lily Rabe ako charizmatická, mladá a tak trochu čudná učiteľka bola skvelá. Tej sekundoval Timothée Chalamet, ktorý je jednoducho okúzľujúci! Ostatné postavy boli zahrané tiež veľmi dobre pričom Lili Reinhart a.k.a. Betty z Riverdalu mi konečne neliezla na nervy a podala solídny výkon. Úžasný soundtrack a scéna s Billym a Miss Stevens skákajúcimi na posteli určite najpamätnejšia :) "Don't be sad. Don't be sad. Don't be sad." ()

jhrasko

Malé životné etudy presne podľa mňa, presne pre mňa. Dokonale vybalansované a melancholické, ženskou autorkou odsledované a krásne podané nuansy medzi nostalgiou dospievania a dospelosťou. Prvé lásky, láska ako taká. Čo je normálne cítiť, ako sa prejavovať, keď dostávame lekcie od oveľa mladších a neskúsenejších. Veď je to pomerne jednoduché - život ako taký, byť zamilovaný, milovať. Lily Rabe je roztomilo čudná a Timothée Chalamet je teenagerom roka (a obrovský prísľub do budúcnosti, verte mi). "Don´t be sad, don´t be sad, don´t be sad..." ()

Dlubal David

Občas polojasno, chvílemi zataženo, občas trakaře. Chvílemi neslané-nemastné. Občas tiše zabředlé na prknech, která znamenají svět. Na moment nevěřícně hledící na chladný úžas rozehřívající netušené teplo uvnitř... ■ Vztah student kontra učitel je vždy složitý a když se navíc překročí ona neviditelná hranice mezi profesionálností, tak je vždy zaděláno na vetší či menší průser. Připočteme-li k tomu jistou dávku poblouznění nedospělého k fyzicky vyzrálé ženě, tak to, s určitostí rovnající se absolutní jistotě, dopadne špatně. Sám jsem to také zažil, takže pro toto téma mám jisté pochopení. ■ Je tam spousta slabých chvil, které pocit bezutěšenosti jen prohloubí, ale jsou tu i skvělé mikromomenty prostého prozření. ■ Když se na celý film podívám s nadhledem, tak si zaslouží pouze tři hvězdy, ale s přihlédnutím k hudebnímu doprovodu si zaslouží tu hvězdu navíc. ◢ ■ ◣ (R) [68/100] ■ (K) [66/100] ■ (V) [58/100] ■ (H) Lily RABE [68/100] ● Timothée CHALAMET [51/100] ● Lili REINHART [60/100] ● Anthony QUINTAL [33/100] ■ (♫) [79/100] ■ (E) Rushmore (1998) ● 28 Days (2000) ● The English Teacher (2013) ● Life's a Breeze (2013) ● Dead Poets Society (1989) ● Pětka s hvězdičkou (1985) ● The Graduate (1967) ● Kopretiny pro zámeckou paní (1981) ■ (Č) 1 ■ (P) [Čtvrtek, 21-XII-2017; 20:43] [SD] ϿϾ [PZ-cz] [71/100] ■ (CSFD) kolikkuldasochoking(C) [71/100] ()

rikitiki

Miss Stevensová se trochu ztratila a pak aspoň trošičku našla na cestě na středoškolský divadelní festival. Snímek je nízkorozpočtový, bez výrazného děje či dramatických scén. Je to především vypodobnění jemného vztahového pletiva mezi postavami.  Trochu mě mrzí, že slečna Stevensová v závěru neporadila té nesnesitelné šprtce, která se však nakonec dobře vybarvila, že její silnou stránkou by bylo stát se produkční – v tom slečna Stevensová jako učitelka selhala. Jinak však, někdy i překvapivě, obstála velmi dobře. SHRNUTÍ: Nezávislé a očividně festivalové road movie. ()