Pravidla podsvětí

Force of Execution

Akční

USA, 2013, 99 min

• Marsik

Uf, uff, uuufff. Po hodině jsem to vypnul, to se nedalo. Naprosto nelogické, chaotické, přihlouplé. Dlouho jsem pořádně nevěděl, o co tam vlastně jde a kdo s kým peče. Nejpříjemnější postava byl pro mě Steven, ale zejména Ving s jeho pobočníky mi lezli na nervy. No dobře, zkusím dokoukat poslední třetinu. Zatím je to za 40%(9.2.2014)

• Johnny.ARN

Vaxman tieto B-čkoviny točí ako na bežiacom páse. Odkiaľ má na to peniaze? V tomto filme fakt neviete, kto je ten dobrý a kto je zlý. Možno by sa dalo povedať, že druhá záporná Štefanová rola v živote. Potešil ale Foster, ktorý niečo ukázal zo svojho bojového potencionálu. Práca nôh skvelá. Inak prešli sme od Rusov k negrom, čo bola novinka. Ale stále to je klasika, s prestrelkami, súbojmi, prázdnymi dialógmi. 2 z 5(28.1.2015)

• tron

„Tušil som, že zmení názor.“ Pri pohľade do filmografie Dannyho Treja je pomerne jasné, že tohto týpka z Desperada a Predátorov na spoluprácu práve dvakrát netreba prehovárať a spravidla vám to podpíše skôr, než si prečíta scenár. Navyše asi bol stále vďačný, že si Veľký Stívn tri roky predtým zahral v jeho Machete (okrem toho spolu hrali ešte v ďalších filmoch, takže sú zrejme kamoši). Ale Vinga Rhamesa som mal za vcelku áčkarského herca, ktorý si vyberá, v čom chce hrať. No, tak asi nie, pravdepodobne som sa mýlil. Predsa len, v Mission: Impossible je za štatistu a Úsvit mŕtvych bol až v roku 2004 a odvtedy sa toho u Vinga očividne veľa zmenilo. K horšiemu. Vykonávateľ je solídna súčasť Seagalovej slabšej časti filmografie. Nie je to klasika ako Prepadnutie v Pacifiku, ale ani dno á la Obchodník z Číny. Steven je dosť často mimo plátno a hlavný post prenechal nie príliš zaujímavému hercovi. Našťastie si to včas uvedomil a zúčastňuje sa komplet celého akčného finále. V roku 2014 prišlo voľné pokračovanie Nezastaviteľný muž.(27.12.2018)

Kupodivu se jedná pro mne o docela milé překvapení a co bylo na filmu fajn, že mě prostě bavil. Dobrej vizual, různý typy gengstrů (uhlazenej mega-moc-charismatickej Stývý), "nygr gengsta", "mexikano gengsta", do toho relativně neseroucí mne Danny Trejo, holka z baru, která je furt někde kde nemá a do toho hlavně pobíhající a excelentně kopající Bren Foster ... Fakt dobrá sestavička postaviček, goril a obra Seagala, která prostě zabaví a neurazí ... Co na tom, že Seagalovy souboje jsou sestříhaný tak, že před kamerou nemotorně pohybuje obrovskou prdelí, působí jak slon v porcelánu a záporáci lítají vzduchem kolem něj a to ani křídla, ani peří nemají ... :-D Ty postoje před soubojem umí Seagal pořád dokonale a to se počítá ... vynutí to lehkej úsměv a tvůrci divákovi pořád vnucují myšlenku, že Steven je tady ten největší macho bez nějakých pochyb ... Jenže úplně pro mne neznámej Bren Foster zde má mnohem víc soubojů, evidentně má talent, má suprový rychlý kopačky, používá asi tak tři druhy bojovýho umění, šikovně pospojovanýho do sebe a fakt je na co se dívat ... Kdyby i ty jeho souboje nebyly zbytečně sestříhaný, jako v 80. letech, byl by pro mne v tomto filmu dokonce konkurentem i aktuálně nejlepšího Zápaďáckýho drtiče Adkinse, ale říkám ... spíš lehká konkurence proti o několik levlů výš postaveným "megamastrovi". Našlápnuto má ale relativně v rámci filmovejch fightů skvěle. Taky se zde střílí ... Jinak každej si odehraje svoje, to se mi zamlouvalo, každej má svůj prostor. Komentář píšu trochu ironicky a ve vtipu, ale asi takhle na mne působil celej film a byl opravdu fajn ... :-) /Jo a mimochodem, když daj nějací neználci akčních filmů a bojové choreografie 3* HK pecce Special ID 2013 s Donie Yenem, tohle musí pro ně být odpad ... a jestli ne, tak jste se lidi asi už zbláznili ... :-D(2.12.2013)

• insurgentes

Je to vo tom, jak se parta naprostej debilů předhání v tom, kdo se bude tvářit jak největší tvrďák, ale místo toho vypadaj jako kdyby všichni měli tejdenní zácpu. Film doporučuju hlavně všem příznivcům přírodní medicíny, protože tady se dozvěděj, jak za 45 minut spravit zlomeniny všech prstů na ruce tak, že člověk může jít normálně zase fightovat. Výborný.(1.2.2014)