Pravidla podsvětí

Force of Execution

Akční

USA, 2013, 99 min

• Testament

Přiznávám se dobrovolně, bez mučení, že od "Force of execution" jsem očekával (i po skouknutí traileru) takové nějaké "lepší" béčko, než jakými byly poslední 2-3 Seagalovky. Výsledek mě překvapil (nasral) více, než by bylo zdrávo, ale popořadě. Tak jako ve většině případů bych začal nějakými klady. No, to bude "rychlovka" asi taková, jako když před chlapem, co neměl rok sex, roztáhne nohy nějaká sexy modelka. Takže plusem je Bren Foster a bitky s ním natořčené. Ten kluk není špatnej a zastíní celý zbylý ansámbl. Dalším kladem je občas Seagal s jeho bradkou, kterýmu, aspoň zezačátku, jeho drsňáka věřím. Zbytek je prostě standardní žumpa. I když tu jsou Trajo, Rhames, tak se žádný zajímavý fight nekoná a závěrečná střílející scéna, kdy Steven běhá úplně nemotorně po baráku a ve směšných brýlích jde po protivnících, to už je z kategorie "parodie". Je to hnus, pryč s tím!(16.4.2014)

• ywo666

Hmm koľko dať tomuto skvostu? Má to svoje plus. Bren Foster je zaujímavý bijec. Snažil som sa identifikovať jeho štýl. Thajský box a taekwondo sú jasne viditeľné. Aj nejaký ten knife fighting ala eskrima. A pokiaľ ma zrak nešalel predviedol aj pár chmatov podobných aikidu majstra Seagala. Taký druhý Adkins, akurát o trošku slabší. Trejo v pohode, Rhames tiež. Jeho hláška "Did I fuck you last week? Stop wasting my dick time" patrí k tým najlepším. Liečbu Brenových rúk nazvem kontroverznú. Čo film ťahá ku dnu je paradoxne Seagal. Ostatný sa aspoň snažia. Popri nich je vidno, že božský Burger King na to fakt prdí. Hlášky slabé. Brucho veľké. Súboje odfláknuté. Navyše aj to málo zaujímavého za neho spraví záskok. Keby Steve aspoň trochu snažil dám béčkové tri. Lebo je to o triedu lepšie ako Maximum conviction. Ale zas tu priveľmi vinikne ako na to Seagal a nemá a ani sa nesnaží. A tú jeho lenivosť musím strestať jednou hviezdou dole. 45%(30.11.2013)

Je to strašná opičárna, ale zábavná do mrtě, teda pokud si od první minuty zachováte potřebný nadhled a budete ty scénaristické blitky hltat jako ten nejzvrácenější kaviár. Nejde totiž jen o to jak superdrsně se tady všichni tváří, přičemž Ving Rhames by na toto téma mohl vést nekonečné přednášky, ale rulujou zejména nekompromisní "nígrou" hlášky, které většinou vypouští právě zmiňovaný džentlmen. Steven je při svých medvědích tancích, popřípadě ultraúsporné mimiky taky k sežrání a jen a jen a jen díky těmato dvěma pánům je Force of Execution tou fajnšmekrovsky zvrácenou zábavou, kterou nové seagalovky někdy dokáží nabídnout. So, enjoy, you sorry ass mama motherfucker, this is fuckin´six ou :D. Neighbourhood for life, niggas, hihihi. 80%(19.3.2016)

Kupodivu se jedná pro mne o docela milé překvapení a co bylo na filmu fajn, že mě prostě bavil. Dobrej vizual, různý typy gengstrů (uhlazenej mega-moc-charismatickej Stývý), "nygr gengsta", "mexikano gengsta", do toho relativně neseroucí mne Danny Trejo, holka z baru, která je furt někde kde nemá a do toho hlavně pobíhající a excelentně kopající Bren Foster ... Fakt dobrá sestavička postaviček, goril a obra Seagala, která prostě zabaví a neurazí ... Co na tom, že Seagalovy souboje jsou sestříhaný tak, že před kamerou nemotorně pohybuje obrovskou prdelí, působí jak slon v porcelánu a záporáci lítají vzduchem kolem něj a to ani křídla, ani peří nemají ... :-D Ty postoje před soubojem umí Seagal pořád dokonale a to se počítá ... vynutí to lehkej úsměv a tvůrci divákovi pořád vnucují myšlenku, že Steven je tady ten největší macho bez nějakých pochyb ... Jenže úplně pro mne neznámej Bren Foster zde má mnohem víc soubojů, evidentně má talent, má suprový rychlý kopačky, používá asi tak tři druhy bojovýho umění, šikovně pospojovanýho do sebe a fakt je na co se dívat ... Kdyby i ty jeho souboje nebyly zbytečně sestříhaný, jako v 80. letech, byl by pro mne v tomto filmu dokonce konkurentem i aktuálně nejlepšího Zápaďáckýho drtiče Adkinse, ale říkám ... spíš lehká konkurence proti o několik levlů výš postaveným "megamastrovi". Našlápnuto má ale relativně v rámci filmovejch fightů skvěle. Taky se zde střílí ... Jinak každej si odehraje svoje, to se mi zamlouvalo, každej má svůj prostor. Komentář píšu trochu ironicky a ve vtipu, ale asi takhle na mne působil celej film a byl opravdu fajn ... :-) /Jo a mimochodem, když daj nějací neználci akčních filmů a bojové choreografie 3* HK pecce Special ID 2013 s Donie Yenem, tohle musí pro ně být odpad ... a jestli ne, tak jste se lidi asi už zbláznili ... :-D(2.12.2013)

Tak pole Coveru by člověk řekl, že hlavním hrdinou filmu je Seagal, ale to je omyl. Seagal je zde jako boss zločinecké bandy, kterého chce jinej boss Rhames sesadit a přivlastnit si jeho obchody a území. Hlavním hrdinou je zde Seagalův zabiják Roman (v podání Brena Fostera), který je po podělaném kšeftu řádně potrestán a sám trpí chlastací mánií. Příběh tohoto béčka není vůbec originální. Hlášky zde taky moc nepadaj, spíš je to samen Nigga a podobný žvásty. Co mě na filmu bavilo byly souboje a to ne Seagalovy. Bren Foster už v Maximum Conviction dokázal, že je parádní bojovník, a tady v tom utvrzuje. Jeho fighty mají šťávu, jsou svižný a místy mi připomínali Adkinse. Problémek je v tom, že jsou nazačátku a pak až ke konci. Seagal (spíš dvojník) taky něco vysekne, ale to je malej odvárek oproti Fosterovi. Bohužel se zde většinu filmu jen plká, ale zas mě to kupodivu nenudilo. Škoda, že Bren nedostal více prostoru. Vidim to na slabší průměrný béčko, kterých je spousta, ale díky Fosterovi je to koukatelný, i když by tomu slušela délka tak 75 min. Za mě 46% a jen tak tak 3* :) PS: Potěšil mě svou účastí fighter MMA Frank Mir, ale ten tu jen stál jako bodyguard a žádnej prostor k fightu neměl, vlastně ho ti trapně zabili :D:D:D(2.1.2014)