Hledá se Dory

Hľadá sa Dory

Finding Dory

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 97 min

Roztomilý a zábavný animák. Nebolo to síce tak dobré ako jednotka, ale zároveň ani nikto nemôže tvrdiť, že by nešlo o dôstojné pokračovanie. O väčšinu zábavy sa tu postarala zábudlivá rybička Dory, ktorej veľmi výdatne sekundovala chobotnička Hank. Pre deti ako stvorené, zároveň aj s pekným poučením, že rodina je nadovšetko. Spokojnosť. 80/100(5.11.2016)

Jako skalní fanoušek Pixaru jsem šel do kina s lehkými obavami (protože něco-jako-sequel), ze začátku byl na rozpacích z mechanického opakování scén, kdy Dory ztrácí krátkoblbou paměť, ale nakonec jsem se do stejnýho oceánu vrátil docela rád. Story starý, jako lidstvo samo, jen by vyprávění nemuselo tak příliš často tlačit na vlnu dojetí.(30.6.2016)

Rozpočet $200miliónovTržby USA $296,499,994 Tržby Celosvetovo $408,399,994Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ tento rok proste moc nepraje pokračovanie a hlavne tým druhým v poradí, čo je ale prekvapením, že ani pompézny Pixar toto prekliatie nezlomil, už ich predošlí projekt Dobrý dinosaurus dosť strácal na príbehovej kvalite, tu to tiež ale nie je inak, čistý schematický recyklát prvého diela, ktorý stavia samozrejme príbeh na "stratenej" Doris, ktorá je ale postupom času z jej zabúdaním aj dosť otravná, zábavných momentov tiež moc nie je a dobrodružstvá, ktoré tento krát zažívajú tiež toľko neberú, v podstate miestami len sledujete dej takmer bez záujmu, trošku na záver aspoň zabrnká emočná stránka ale ako celok ide skôr o jeden z najslabších projektov, čo vznikol pod menom tohto animátora, škoda /videl v kine 3D verziu: 70%/ __pred týmto animákom beží v kinách roztomilý krátkometrážny film Čvirik(17.6.2016)

Tak já z toho Nema nebyl nikdy úplně na větvi. Beru ho jako dokonalou rodinnou pixarovku, která skvěle vypadá a učebnicově cpe publiku ty správné hodnoty kombinované s humorem a napětím. Dobré řemeslo. Ale mám prostě raději ty odvážnější, drzejší a vychytralejší filmy s krysami, co vaří v restauraci, nebo důchodci, kteří si na barák přidělají milion balónků a odletí do Argentiny s tlustým asijským skautem. Dory pro mě tedy nebyl extra očekávaný film, takže nemůžu mluvit o zklamání, faktem ale je, že jde o další naprosto zbytečný animák od studia, které bylo ještě před pár lety považované za absolutní špičku ve svém oboru. Nejsou to slabá Auta 2, ale je to až příliš podobné jedničce, jen s méně zajímavými vedlejšími postavičkami a v hlavní roli s ukecanou hrdinkou, která je spíš otravná než zábavná. Vypadá to skvěle, vtipy fungují tak, jak mají, a na těch správných místech to je dojemné. Ale to je všechno. Hledá se Dory jakoby jela na neutrál a spoléhala na to, že lidi stejně přijdou, protože mají rádi Nema a chtějí nejspíš vidět to samé, jen s modrou rybkou místo oranžové. Já bych ale chtěl víc. Od téhle bandy jsem zvyklý na trošku vyšší úroveň a ambice.(15.5.2017)

Pokud žijete z ruky do huby, ve fabrice děláte čtyřikrát týdně šestnáctky, abyste měli na nájem, a vaše důležitá životní rozhodnutí spočívají v tom, jestli zaplatit dřív splátku na vysavač nebo na mikrovlnku, pak věřte, že oproti starýmu Marlinovi se máte ještě celkem dobře. On ve svý sasance 1+0 nemá ani kousek nábytku, na krku má drzýho spratka, kterej ho věčně poučuje a prudí svýma debilníma puberťáckýma připomínkama, a jeho sousedka je otravná pomatená píča, co si není schopná zapamatovat ani vlastní jméno. Občas se mu tihle nesvéprávní autisti ztratí někde v hajzlu, takže tu se Marlin spřáhne se želví smažkou, tu zase s retardovanou mušlí, támhle přebrodí splašku, vše jen proto, aby je našel. A co myslíte, dočká se za to nějakýho vděku? Nebo chvilky klidu? Nebo se mu ta malá mrdka zase někde ztratí?! Cé je správně! Prostě celej život je za klauna! No mně by z toho už dávno praskl čurák. Předpokládám, že v příštím díle budeme pohřešovat Marlina, kterej se psychicky zhroutí a radši se nechá přetavit na rybičkovou pomazánku. Já mu ten klid přeju.(15.11.2016)

Na to, že to je ryzí marketingové pokračování za účelem rozjetí merchandising tsunami (mimiDory jakožto ta nejlošťomilejší lybiška všech dob si o to přímo říká a až se divím, že synátor při cestě z kina nevznesl požadavek na pořízení rybky) a nikoli pokračování vzešlé z potřeby sdělit o postavách/světě něco nového (a taková pokračování nebyla kdysi Pixaru cizí), tak to vlastně vůbec není špatné. Především z toho důvodu, že to je v podstatě to samé co jednička sakumprdum. Hlavním záporem je samotná "krátkoblbá" Dory, která sice skvěle funguje jako vedlejší postava, ale podstatně hůře jako hlavní, jelikož se její energie a zapomnětlivost rychle přejí. Má však oporu v nových postavách; především chobotnice Hank to v nejedné pasáži táhle na všech svých chapadlech navzdory všem(u). Příjemně překvapí, jak moc to funguje po emoční stránce. Což je vyváženo zbytečnou eskapádní záchranou finální akcí a duem Marlin/Nemo, kteří jsou tu čistě z povinnosti. Je až bolestivé sledovat, jak je tvůrci uměle na sílu roubují do centra dění a zároveň je nechávají po celou stopáž na třetí koleji.(24.6.2016)

// Distributor: Buena Vista // Počet premietajúcich kín v USA: 4,305 // Otvárací Víkend v USA: $135,060,273 //(31.10.2016)

• tron

Napadlo vám niekedy, čo sa stalo s Dorinými rodičmi? Ani vám nie? Ale Pixar o tom nakrútil film. 13 rokov (!) po jednotke. A odohrávajúci sa v podstate „hneď“ po udalostiach z nej (čo ostatne asi bolo logické, tento typ rýb sa zrovna vysokého veku dožívať nezvykne...). Na prvý diel mám pekné spomienky, užil som si ho v kine a bol som dojatý, pobavený a v neposlednom rade uchvátený vizuálnou stránkou. Nuž a tá je najväčšou prednosťou dvojky. Lenže vizuálna stránka nestačí, navyše v dnešnej dobe už podmorský svet z jednotky neohúri až tak, ako v roku 2003. V tomto Pixar zaspal dobu. Príbeh je strašný, nech sa nikto nehnevá, ale toto v podstate ani nie je scenár, ale skôr počítačová hra alebo čo. Musíte sa dostať z bodu A do bodu F cez body B, C, D a E a všade číha nebezpečenstvo. Bol som otrávený už po polhodine a to ma čakala ešte viac ako hodina toho istého. Staré postavy ma nudili, v horšom prípade rozčuľovali a otravovali. Dobrý dojem zanechala len hŕstka vtipných a dojemných scénok a pár nových postáv (z nich však najviac bodovali vydry, ktoré mali len cameo). Ak chcete vedieť, čo sa stalo s hrdinami z jednotky, počkajte si až na koniec záverečných titulkov.(29.11.2017)

"Mám takový tušení, že v tom bude mít ploutve Dory." Tak co se to tady vlastně hledá? Dory? Nemo? Krátkodobá paměť? Rodiče? Chobotnice? Asi tak trochu všechno a mně se přitom moc líbilo všechno to rybí zmatení, skákání, signalizování i řízení kamionu, ale jakmile to přeskočilo do smutku po rodičích či kamarádech, tak jsem se stal svědkem pouhé standardizované rodinné nudy.(17.11.2016)

Rozhodně znovu nevyšla hvězda na východě. Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc mi vadí americkými-příručkami-pro-scenáristy hnaná zápletka a z ní vyplývající vyhroceně lámané zlomy v ději a manipulace s emocemi. Nemo byl sice taky takový, ale zároveň byl i svěžejší a vtipnější, takže celek působil organicky a neměla jsem problém mu to odpustit. Dory tuhle výhodu nemá. Kvůli finálnímu aktu náklaďáku, který nám způsobil několikaminutový hlasitý záchvat smíchu, mi ale sestra zakázala dát jenom dvě hvězdičky.(19.1.2017)

Tak je to legrace a nezdá se mi, že by pokračování nějak pokulhávalo za jedničkou. I tady se sice našlo nějaké to miniaturní, hluché místečko, kdy se mi myšlenky roztoulaly a přestala jsem se naplno věnovat příběhu. Tím mi patrně uniklo velice zásadní poučení, domlouvání nebo sebezpytování. Fakt netuším. Nedávala jsem pozor. Jinak je moc fajn, že je zde jistá absence šokových situací, takže slzička by ukápnout neměla. Maximálně jsem v sále zaslechla občasné secvaknutí půlek leknutím, moje nevyjímaje. Nicméně jak je u každého kvalitního, dobrodružného snímku zvykem a u animáků taky, kšandy nám napínají do samotného konce. Taky není dobré moc nad vším přemýšlet. Je to pohádka pro děti, takže ryby mluví, umí číst a ovládají další, ryze lidské, dovednosti. Hlášky i hudba super.(20.6.2016)

• NinadeL

Rybičkový spořič od Pixaru podruhé. Ano, je tu super roztomilé, ano, je to super otravné a ano, má to bezva chobotnici. Stačilo méně tlačit na pilu a mohlo to být další Toy story, škoda.(23.8.2017)

Moc mi to nebavilo. Hlavní postava je (nevím proč) ryba, a snad i proto není příliš sexy. Také hovoří, což, jak říkala pančitelka, mořská zvěř většinou neumí, a dle mých pokusů v prosolené vaně podobné legrace končí ošklivým kašlem. Myslím si, že se jedná o hloupost, určenou malým dětem, které ještě vůbec ničemu nerozumí. Váš LIVINGHNĚD. P.S.: zeptal jsem se sestry, co si o tom myslí ona. Jí se to moc líbilo, hlavně ty barvičky a dojemná story. Takže mně vlastně taky.(14.12.2016)

Krátkoblbá paměť je slovní spojení, které, pokud nezapomenu, začnu používat. Zejména na poli vztahů pracovních se tohle uživí a ponejvíce ve vztahu k lidem dlouhodobě zcela blbým. Hledání Nema bylo brilantně udělané, ale za srdce mě tehdy nijak nebralo. Ztracená zmatená a svou nešťastnou pamětí hendikepovaná Dory ke mně buď doplavala přes bariéry vrozeného cynismu z lepší strany, nebo je ten film zkrátka povedenější než Nemo, možná má hlavní hrdinka jenom lepší barvu, ale ve výsledku musím konstatovat, že kdybych při sledování filmu chroupala popcorn, byl by už od čtvrtiny filmu přesolený a rozmáčený. Pokud mohu soudit podle reakcí dětí v sále, na cílovou skupinu Dory cílí poměrně přesně. Až Dory vypluje na DVD, jdu ji koupit, protože tohle prostě potřebujeme doma.(31.7.2016)

Kdyby ve filmu nefigurovali Nemo s Marlinem vůbec nic by se nestalo. Pro příběh o zapomnětlivé rybce nejsou vůbec žádným přínosem, ale zcela určitě jsou přínosem pro prodejce hraček. Je s podivem že podobně "slabý" snímek utrží celosvětově miliardu. Holt je Disney už nějakou dobu produkční špička, která umí divákům prodat na co si jen vzpomene. Takže sledujeme, kterak si Dory vzpomene že má vlastně rodiče a začne rozsáhlé pátrání. Potěší úhrnem dvě trošku vtipnější scénky, které mají na svědomí skvělí lachtani. Jinak se často dostavuje nuda a potvzuje to jen fakt že Andrew Stanton má na svědomí ty slabší Pixarovky. 60%(31.10.2016)

Od Pixaru vždy čekám to nejlepší. Dory to tedy se svojí krátkoblbou pamětí neměla lehké. Vše se ale povedlo, neříkám že na jedničku - někdy byli scény příliš dlouhé, nebo se stále opakovali, ale to asi bylo tou krátkoblbou pamětí =)). Zábavných scén, kdy by jste se chlámali smíchy moc nebylo a spíše pár scén bylo velice dojemným a popravdě dítě se tolik "nezabavilo". Ale to je vlastně jedno, jde o to, že příběh byť ne úplně dokonalý, měl hlavu a patu a za toto pokračování Hledá se Nema se nemusí PIXAR a spol.vůbec stydět. Čekali jsme na pokračování dlouho a vyplatilo se.(19.6.2016)

Kdyby Dory zůstala celej film jako to děcko ze začátku, ubulela by se podle mě celá planeta roztomilostí xmrti. Lehkej pixarovskej nadprůměr, v akčních scénách to už ale animátoři (čti scénáristé) trochu přeháněj.(13.11.2016)

Moc pěkné pokračování, chvílemi jsem se i nahlas zasmál. "Jé, chobotnice má 3 srdce, to jsem nevěděla." K udělení plného hodnocení mi zamezil jakýsi blok, který nedokážu vysvětlit. I díky němu jsem stejně hodnotil první díl.(11.11.2016)

"Ahoj, já jsem Dory a trpím ztrátou krátkoblbé paměti." Stejně jako Toy Story 2 je Hledá se Dory úplně přirozeným pokračováním, které si udrželo laťku prvního dílu, zná míru a nic nepřehání, má hromadu nápadů... Je prostě kouzelné. Navíc chobotnice Hank a lachtan Gerald jsou tak fantastické nové postavy!(16.6.2016)

Sklerotická ryba Dory je tu kupodivu snesitelnější než v prvním filmu, přestože z plátna v podstatě nesleze/neodpluje a nepokrytecky přiznávám, že mě tohle pokračování bavilo víc než Nemo všeobecně. Deprimovaná chobotnice táhne zábavu nahoru, radarová běluha pro změnu zase dolů, nicméně výsledný dojem je dobrý navzdory zápletce, která zčásti recykluje a zčásti jede na autopilota. Hvězda navíc za retardovanýho lachtana a Wonderful World.(29.7.2016)

Pixar by na jednu stranu neměl točit sequely nebo alespoň o 10 let dříve, na tu druhou alespoň přijdou s kvalitním námětem. Z animáků jsem zjevně vyrostl a místy jsem to i odzíval, ale závěrečná dvacetiminutovka mě opět vrátila do časů bezprostřední nadvlády tohodle animovaného giganta. Mezi nejlepší filmy, potažmo sequely z tého dílny se to nezapíše, ale loňský Dinosaurus dává najevo, že může být hůř. :) PS : Zamiloval jsem si ty tři lachtany, ti jsou best PPS : má to potitulkovou scénu (právě s lachtany, paradoxně možná nejlepší scéna z filmu :D)...7/10(28.10.2016)

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23