Hledá se Dory

• USA Finding Dory (více)

V animovaném filmu od studií Disney•Pixar Hledá se Dory se na stříbrná plátna vrací oblíbená modrá rybka Dory, která si spokojeně žije na korálovém útesu s Nemem a Marlinem. Pak si ale Dory z ničeho nic vzpomene, že kdysi a kdesi ztratila své rodiče. Společně s Marlinem a Nemem se vydá na strhující dobrodružství napříč oceánem, až do prestižního Mořského akvária v Kalifornii, kde se léčí nemocní mořští živočichové. Při hledání maminky a tatínka potkává Dory tři svérázné obyvatele Mořského akvária: První je Hank, nerudný chobotničák, který úspěšně uniká zřízencům; druhý je Bailey, samec běluhy, který sám sebe přesvědčil, že mu nefunguje echolokace, a třetí je krátkozraká velryba jménem Naděje. Při prohledávání moderního akvária dojde Dory se svými kamarády k poznání, že své blízké máme nejraději kvůli jejich nedostatkům, a že to nejdůležitější na světě je přátelství a rodina. (Falcon)

Jimmy15

Co napsat? Klasická oddechová pixarovka, i když u některých scén jsem byl spíš napnutý. Ale i tak stejně parádní díl jako Hledá se Nemo, takže zde nic k vytknutí není. ()

simply

Na Dory jsem se fakt moc těšila, ale jsem z ní trochu rozpačitá a zklamaná. Není to vyloženě špatný film, pro menší děti super udělaný a některé postavy jsou skvělé (např. chobotnice Hank). Ale výpadky Dory, celofilmové hledání se štastným koncem, to už tady jednou bylo. ()

spiritus

Po delsi dobe animak, co me nadchnul a pobavil a to jak pribehem, prubehem deje, tak i vybornym zpracovanim. Dustojne pokracovani... ()

bobstock

Dost často tlačili na dojetí až takovýto mnou nenáviděný smutno u animáče a nevim jestli u Pixaru ještě umí udělat srandu bez toho aniž by téměř každá postava trpěla nějakou fyzickou či duševní poruchou. 65% ()

jarmik

1) V mnoha věcech to kopíruje Nema (což se dalo očekávat, úspěchy se kopírují odjakživa). 2) Už v tomto prvním filmu, který byl skvělý, mi Dory lezla na nervy... a tentokrát to nebylo lepší. 3) Místy tvůrci extrémně popírali jakékoli fyzikální zákony a logiku. Sorry, ale že je v každé lokaci připravena zavařovačka plná vody, do které může Hank Dory šoupnout, aby měla pohodlí, dokonce i v náklaďáku u řidiče, to trochu hapruje. Ale že ta zavařovačka, a Dory i voda v ní, stojí jako přibitá za čelním sklem, i když náklaďák řídí chobotnice a skáče po dálnici přes svodidla tam a zpět, to už hapruje hodně. Tolik k negativům, kvůli kterým nedávám 5 hvězd. Jinak to ale byla skvělá podívaná! Možná by mě Dory celkově uchvátila víc, kdybych ji viděl v bluray kvalitě, nevím, ale rozhodně stojí za zhlédnutí a chobotničák Hank, magor Bailey, střelený pták i lachtani z šutru byli skvělí! :) ()

Marys

Prepojenie na ikonickú rozprávku s hľadaním rybky v širokom oceáne zobrali autori so všetkou počestnosťou a hrdosťou. Mierne nostalgická a zároveň čiastočne melancholicko-depresívna atmosféra sa viaže počas takmer celého deja. Badateľná hra na city znižuje moje hodnotenie, zároveň ale nemôžem povedať, že by bol Doryn zlý. ()

Emo-haunter

No, bohuzel to na jednicku nedodahuje. Pribeh je plochy, postavy vetsinou celkem nudne krome vyjimek a navic mi to zanrove ani trochu nesedelo s jednickou. Postavy se podle meho nazoru ne vzdy chovaly logicky a tech spousta nahodnych scen tomuto filmu taky moc nepridala... Nu coz, aspon vizualni stranka filmu klapala, ale na tento kult je to podle me malo.. ()

Mafiapau

Můžete mi někdo vysvětlit co se v tom filmu jako stalo? Ok, představte si.. jste v metráži filmu cca na hodině.. Dobrej příběh zasahující lore hlavní postavy, animace dobrý, Newman scoruje poměrně dobře (i když mě tu přišel víc generičtější a motivovej jak v první dílu bohužel), bavíte se, pár "vtípků" pro cílenou audienci tohoto filmu (zmíním později) které vám jako člověku s alespoň trojciferným IQ progresivně ničí nervovou soustavu.. Ale ok.. do hodiny se to dá považovat za dobrý pokračování.. a teď, vysvětlíte mi někdo, co se s filmem po té hodině stane? To scénáristovy mrdnul někdo lopatou namazanou schnilou paštikou do držky nebo co?! Posledních 20 minut filmu je absolutní utrpení.. To že spolu ryby mluví.. ok.. je to PIXAR, určitou míru věcí vycucaných z prstu dokážu skousnout.. co ale nedokážu skousnout je ABSOLUTNÍ DEUS-EX-MACHINISMUS postav.. Nevíte co to je? Já vám to popíšu.. Je naprosto možné, že ryba řekne teleportovacím se vydrám 2 slova a oni zastavý dopravu která je rozhodně neviděla dobrých 150 metrů a začala prudce brzdit až 20 metrů před nima.. Taktéž je možné že tyto vydry otevřou zamčený dveře náklaďáku PŘED OČIMA ASI 20-TI LIDÍ V AUTECH.. To že chobotnice řídí auto.. to že za minutu a půl je připravený policejní zátaras na zastavení zmíněného náklaďáku též.. To vyeskaluje ke slowmotion scéně kde znásilní Louise Armstronga kde cílená audience AKA roztomilé dítka čerstvo-školního věku konečně zjistí co je to masturbace, vaginální výtok a výron salka z penechenu kdež prosí taťku a mamku o ještě pár kapesníčků a další projekci. TOTO JE POSRANÉ VÁŽENÍ LIDÉ A PIXARE! Posledních 20 minut (Poslední scéna odpad zase nebyl) se úroveň filmu snížila asi jako byla celková úroveň filmu "Home" který považuji za ten nejodpornější animovaný film všech dob (there's some ultra-cringe going on) a já se ptám proč? Bylo to nutný vzhledem k publiku? Nedalo se to udělat líp? Dalo.. Ano film 1. a 2. mají názvy "Finding Nemo" a "Finding Dory" a né "Oceánská extáze pro lidi co mají rádi úhoře v prdeli". Chápu.. avšak vezměte si rozdíl, co vám ukáže jednička a dvojka.. Jednička: Faunu moře, zajímavé místa jako vraky, potrubní sítě,  mraky medůz atd.. Není to film se kterým se vyhrálo a který chce ukázat něco člověku co na to půjde do kina? Ukázat něco co by jste jakožto člověk třeba ani za život nezažily? hmm.. Dvojka: Skákání z nádrže do nádrže, Over-powered  chobotnice, nezajištěné nádrže velryb které mohou kdy chtějí odplavat do moře,  lidi kterým není podivný autonomně jezdící kočár, a retardovaný tuleň se síťovou soustavou mouchy místo mozku. Co si pamatuju z jedničky: Objevování oceánu a zajímavé příběhy ryb.. Co si pamatuju z dvojky: Je to dobrej příběh známé postavy do doby než se to posere a změní se to po hodině na Grand Theft Mrdáme Na Příběh A Chceme Prachy Vašich Rodičů.. Once upon the time.. There was a JOI for kids again.. Bohužel.. v hlavě mám svojí verzi kde Silná Rovnoprávná Dory (stejný protlačování ženského narativu jako Incredibles 2) našla svoje rodiče, pak jsem vystřihnul 20 minut, a přeskočil až na poslední scénu kde se to pozitivně a neklišovitě nevrátilo do statutu quo. Takže, je tento film dobrý? Jako celek ne.. Poslední třetina filmu nám ukazuje jak společnost PIXAR dokáže moderní animovaný film přetvořit do plsvyližmipíčunilaterálnícashgrabuzerantovský kupy hoven. PS. ve filmu je pedo joke () (méně) (více)

laepus

Povedená komedie, rodinný film a animáč v jednom. Kouzlo jedničky, která přišla s něčím úplně novým, už tak nepůsobí, občas disneyovské postupy vítězí nad těmi pixarovskými - a to by asi bylo tak všechno, co by se dalo vytknout. A co pochválit? Opět vynikající dabing, zajímavé nové postavy (hlavně Hank a Gerald - ten je úplně nejlepší!), padající kamion, kamarád Marek Eben a přiměřená délka. Spokojenost. ()

DuanBerry

Malinko horší než Finding Nemo, 3D projekce taky nevyužila plně svůj potenciál, ale pořád to byla moc pěkná podívaná se skvělým soundtrackem. ()

Jaroslaf

Jsem holt jasná cílovka Pixaru. U každého jejich filmu mi hned na začátku vrazí nostalgické slzy do očí a už se mě nepustí :) ()

Hepy13

Podmořský svět je po těch třinácti letech pořád stejně kouzelný, a těch podivných potvor je tam pořád taky spousta. Ale to prvotní kouzlo a malý Nemo zavřený v akvárku může být jen jednou. ()

Terezinka198

K milému překvapení jsem shlédla film, který měl tu moc vrátit mě do dětských let. Obávala jsem se zpočátku, že to bude ve stylu: "Potkala jsem toho a toho, šli jsme tam a tam..." Že prostě zopakují, co se stalo v jedničce... ale zvládli to úžasně a hravě. Když jsem zjistila, že po 13 dlouhých letech, kdy jsem ještě jako malé dítě pokaždé čekala, že mi sdělí, že Dory a Marlin se vrací zpátky spolu s Nemem. Po 13 útrpných let nejistoty!! jsem se konečně dočkala úžasného pokračování. Hank mě dostal ihned - trochu gangster ale přitom takový dobrák. Soundtrack stejně překrásný jako při prvním dílu. Ano, jsem spokojená. Hledá se Dory splnilo mé očekávání a já nemohu jinak, než dát prostě plný počet hvězd. První díl je moje srdcovka z dětství, i toto byl pro mě krásný zážitek. ()

Flopik

Nemo vs Dory 1:0.Kto by bol povedal že zrovna toto pokračovanie sa nevydarí.Po vynikajúcej jednotke asi nikto.Film nieje zlý ale stratil to svoje čaro.Vtipných scénok je naozaj minimum.Príbeh je ale svižný, rýchly a celkovo vám pri tom čas újde ani neviete ako.Za mňa 4* a čakal som to teda lepšie. ()

Pawlisman

No, že by zde bylo něco navíc a něco, proč otevřít ústa a vnitřně si libovat, o tom tedy nevím. Povedená klasika. nic ví, nic míň. ()

Blueeyes

Tak, v zásadě to jde. Spíš ale jde o to, že mi docela nesedl Nemo, a tím pádem mi nesedí ani Dory. Sklerotická rybka a jeji hledání kořenů mě nějak nechává chladnou. Možná je to tím, že nemají chlupy... já jsem asi spíš přes savce. Potřebuju tam tu srst mít, abych si vytvořila patřičný vztah. Líbila se mi chobotnice a její titulkových patnáct minut slávy. Taky úplný konec navazující na hrdiny Hledá se Nemo. A pár skečů v průběhu. Ale vzato kolem a kolem, je to spíš průměr. Neurazí, nenadchne. ()

Atheas

Dory byla super, příběh byl postavený na hlavu. Prostě takový oddychovka, která za moc nestála, ale taky neurazí. Každopádně na Hledá se Nemo kouknu kdykoliv, u Hledá se Dory to je doufám poprvé a naposledy. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Pixar se vydá cestou originality