Vražda za vraždu

• Kanada

Kill for Me

Vražda za vraždu

Drama / Thriller

Kanada, 2013, 94 min (Alternativní: 91 min)

James Liston

Michael N. Wong

Kostýmy:

Andrea Des Roches
  • Morholt

Navnadila mě Katie Cassidy z Arrow, ale tady zrovna nepřesvědčila. Stejně jako její souputnice, které se ta vyšinutá holka nedala věřit. Námět sám o sobě nebyl ničím urážející a sem tam se dala najít i scéna, která vzbudila nějakou tu naději, která ale byla vzápětí zadupána do země. Třeba u téch lesbických hrátek jsem čekal trochu víc odvahy a ono nic. Tvůrci se vše snažili zachránit dvěma veletoči na konci, ale ani těmi kvalitu nijak nepozvedli a už vůbec jimi nepřekvapili. 30%(17.9.2014)

Když si chcete odpočinout od předražených filmů, nastupují ty levné, se spanilými děvami, které okouzlí, i když by na kondom nebylo. A tak se ke mně dostal i tenhle ambicí prostý thrillerek/horůrek, v němž se do popředí dostává vnadná Katie Cassidy, která si nastěhuje do uvolněného pokoje po předchozí nájemkyni, co záhadně zmizela, dívku záhadného charakteru, pochybných mravů a lesbicky orientovanou. Holky se po čase k sobě budou (sexuálně) lísat, netrvá to dlouho a stanou se z nich spojenci ve zločinu vraždy. Nová spolubydlící zabije ve sklepě bývalého přítele své kamarádky. A na oplátku bude žádat protislužbu, spočívající v odstranění jejího fotříka, který jí zřejmě prováděl nepěkné věci. A pořád je zde záhada zmizelé spolubydlící. Kanadský počin disponuje ne úplně otřepaným námětem, samozřejmě, spousta z toho už byla k viděný v podobně spřízněných filmech, takže nic šokantního se nekonalo, stejně mě ale bavilo, jakým směrem se bude vražedný plán na odstranění nic netušícího fotříka ubírat. A ono je to dost postavené na zvratech a překvapeních. Režisér Michael Greenspan asi brousil hlavní představitelku, ono se není moc divit, odmítl by ji snad jen blboun nejapný, ale hlavní je to, že s oblibou točí filmy za pět prstů, které nevypadají vůbec špatně. Katie Cassidy moc hlavních rolí nemá, takže jsem uvítal film, kde nebyla za blbou ani za přemoudřelou, prostě do jámy plné paragrafů spadla, že ani nevěděla jak. Poutavou formou natočené. A Katie víc obsazujte, nebo vyrazím do kanadských končin, kde jsou ty holky nějak hezčí. 8/10(15.2.2017)

• giovanni3

Na film jsem se díval skrze Tracy Spiridakos, kterou jsem poznal v seriálu Revoluce. Očekávání jsem neměl nikterak vysoká, ale zajímalo mne co Tracy předvede ve filmu a navíc zde byla i další pohledná herečka (Katie Cassidy). No a co dodat k filmu samotnému? Herecké výkony se nemají o co opřít, protože děj by šel shrnout do několika vět. Snad jediným kladem je setkání Amandy s otcem Hayley a ta část do koncovky. Samotná koncovka, řekněme od stodoly notně pokulhává a poslední scény, když je vše vyřešeno, jsou hodně slabé. Za zmínění jistě stojí i samotné jiskření mezi Hayley a Amandou, které mužské oko potěší. Hodnocení sráží hned několik scén nad kterými zůstal rozum stát, ale to jsem i očekával - rozpočet zde očividně moc velký nebyl. Dávám průměrné 2z5, které nahrabal vzhled "hrdinek" jak film samotný.(2.5.2014)

U začiatku boli dve docela sympatické ženy-kamarátky,neskôr so skrytými lesbickými sklonmi,spája navonok rovnako zlý osud,a ktoré sa ho rozhodnú vziať do vlastných rúk likvidáciou dôvodu svojho nešťastia čiže muža-násilníka.Kto má rád psychicky nezdravých jedincov,si príde na svoje..Ale nič prevratné,nič svetoborné nečakajte.Znalec a fanúšik v takomto žánry light psycho,nesmie byť prekvapený pointou a vecami s tými súvisiacimi.Ako scénky za scénkami plynú dá sa z nich jednoducho vydedukovať čo bude nasledovať dalej a síce,dá sa odhadnúť a byť pred nimi o krok dopredu.Ja sa v tomto málokedy mýlim a nešliapla som vedľa ani tentokrát.Chutná jednohubka,ktorá neurazí,ale ani nenadchne.Nič nepokazíte ak si ju vyberiete na zahnanie nudy pri dlhých zimných večeroch.A možno v závere budete prekvapený..(28.12.2013)

My chlapi máme výhodu, že nám stačí pěkná holka a zábava je na světě. Chtěl jsem něco, na co by se pěkně koukalo, a i když jsem tím původně myslel film, Amanda se nakonec ukázala jako príma záložní plán. Někdo tady očividně kdysi viděl Cizince ve vlaku, a tak ho napadlo přidat tomu barvičky, dvě lesbičky a trochu víc krve. Hele, nebudu nikomu vyvracet, že je to ptákovina, ale můžete mi věřit, že na kanadské poměry je to promyšlené až až.(27.3.2019)