Avengers - Sjednocení (TV seriál)

Marvel's Avengers Assemble

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2013, 52x22 min

Obvykle nehodnotím po prvním dílu, ale jelikož Avengers Assemble jsou tady na úkor vynikajících a bohužel zrušených Avengers: Earth's Mightiest Heroes(EMH), nemohu jinak než vyjádřit několik prvních dojmů. Částečně musím souhlasit s uživatelem John8, jehož komentář tu byl jako první. Sice tedy nejsem tak brutálně zklamán, nicméně řadu výhrad mám. Předně je tu to chaotické vržení diváka do časovo-příběhové linie, která vůbec "neštimuje" s tím, co jsme doposavad viděli. Dále se mi také příliš nelíbí zápletka a její provedení (výměna mozků? copak jsme v Tak jde čas s Joey Tribianim aka Dr.Drake Remoreyem?), ale u té ještě uvidíme, jak se vyvine v dalších dílech. Animace mi až tolik nevadí. Po prvních ukázkách, které se objevovaly jsem byl vcelku zděšen, avšak výsledek mě mile překvapil. 3D loď je ale samozřejmě odporná! Tyhle kombinace 2D a 3D animace se opravdu málokdy podaří provést tak, aby nepůsobily jako pěst na oko. Zbytek jsou pak jednoduše komiksoví Avengers, plno výbuchů a akce, hláškování se tady zatím příliš nedaří, ale třeba přijde v dalších dílech. Abych nezapomněl, tak malou výtku bych měl i k "fyzice" kde i přes to, že jde o komiksový animák se vším všudy, tak některé ty skoky, lety, rány a podobně na mne ve srovnání s jinými animáky, včetně těch ze stáje Marvel, působí příliš předimenzovaně. Určitě bych se nebál doporučit sledování dalších dílů, nicméně po zhlédnutí toho prvního ve mne převažuje očekávaný pocit mírného zmaru, že EMH museli kvůli tomuhle skončit. Navíc značně uspěchaně a nedořešeně. Komentář doplním po zhlédnutí první řady.(26.5.2013)

• John8

CO TO SAKRA BYLO?!?! Teď už jsem se trochu uklidnil, ale takhle mě ještě žádný první díl nerozčílil a tolik problémů nenapočítal. Takže jedeme *1)* Kde to sakra jsme? Určitě nepokračujeme v Avengers EMH protože tam byl falcon již stabilizován a Avengers se nerozpadli, stejně tak to není pokračování filmových Avengers, Black widow byla oficiálním členem, a také se nerozpadli. Není to návazné na současný komix, protože jsou v něm všichni daleko dál. Je-li to pokračování avengers UTS, neumím říct, show jsem neviděl, ale pro víc hvězd žádám vysvětlení. *2)* Příběh. Tím nemyslím že nejsem spokojen s dosavadní dějovou linkou, ne, je to první díl, ale to pojetí. Mám pocit že scénář psali dvě opice na speedu, sem tam něco vybouchne a někdo do někoho praští, lidi řeknou jedno a udělají naprosto zhovadilý opak [ironman: "zústanu s vámi, tentokrát půjdeme jako tým" *střih* Frrrrrrr! a ironman mizí v dáli] ale i základní věci jako Build-upy nebo dramatickéchvíle ticha tu prostě nejsou, vše se jen děje, rychle nepřehledně a naprosto nezajímavě. *3)* Animace. Och ta hrozná animace. Její levnost je do očí bijící! Pokud chtěli tvůrci rozpohybovaný komix, měli udělat rozpohybovaný komix, Plná animace to není ani náhodou, za tuhle kvalitu by se mohli stydět i některá flashová videa na youtubu, zvláště v pohybu to vypadá jako vystřihovánky na naprosto nesedícím pozadí, ani občasné komixové panely nepomáhoají a snad ještě víc ruší. A hřebík do rakve je odporná 3D loď. [SHRNUTÍ] Filmové i Avengers i EMH zbožňuju, ale assemble na mě zatím působí jen jako rychlí pokust vyždímat peníze z momentálně populární ikony, a to snášet nebudeme, jednu hvěždu dávám spíš jako víru v to že se to ještě zlepší, určitě ještě přidám další komentář.(22.5.2013)

Slabší odvar Avengers: EMH mě zatím moc neoslovil. Nelíbí se mi animace ani rádoby "cool hustý" efekty, kdy se rychle střídá střih za střihem, aby to vyvolalo dojem akčnosti. Bohužel kolikrát scény nedávají zrovna smysl a na kahánku má i fádní scénář. Marvel měl raději zůstat u předchozího seriálu a ne neustále pokoušet své štěstí s dalšími šílenými nápady.(20.7.2013)

Opravdu mě mrzí, že kvůli tomuhle skončilo EMH. Začátek vypadal nadějně, dobrá animace (kromě Skulla) a první tři epizody byly zajímavé (Avengers Protocol a Ghost of a Chance). Jenže pak šla kvalita dolů, Nezajímavé a nudné díly. Ultimate Spider-man je sice dětinštější, ale je vtipný. Kromě prvních 3 dílů byly opravdu povedené jen Hulked Out Heroes a Hulk´s Day Out. A pak Planet Doom, která se jako jediná vyrovná i EMH. Jinak docela nuda. Edit Finále první řady se povedlo, ale stejnak slabota. 60 %(7.12.2013)

Po prvních třech dílech : Poměrně hodně slabý rozjezd ale není tu úplná prohra. Většina sympatí ale těží z toho co je známé. Nic moc nového ve filmu nenajdete, animace je standard a Iron Skullova armáda má jednu chybu a tou je M.O.D.O.K. Ve výsledku tak trochu uspěchané, rozhodně nedotažené a hodně přímočaře zbytečné. Ta třetí hvězda je jen za chemii, která jako ve většině dalších zpracování mezi hrdiny funguje.(20.7.2013)