Buddy míří na Západ

Buddy Goes West

Buddy mieri na Západ

Komedie / Western

Itálie, 1981, 90 min

Bud jako falešný doktor na divokém západě, to nemohlo skončit jinak než, že zfackuje všechny bandity na hromadu a ještě najde zlato ve studni a zákeřného šerifa. Nic dobrýho jsem nečekal a byl jsem mile překvapen, že se objevil i zajímavý příběh a několik slušných nápadů. Bud mi tam připadal trochu jako tlustej Chuck Norris, všechno měl na háku a nikdo na něj nestačil.(30.1.2010)

Další z povedených westernových komedií s Budem. Který je omylem povžovám za doktora díky kufříku ,který ukradne ve vlaku. A tak příjíždí do městečka a indiánským přítelem a lečí lidi poněkud svérázně ,ale kupodivu to zabírá. Ve městě řádí banda lupičů ,která vyhání obyvatelé místní zástupoce šerifa (ted už vlastěn šerif) šerifa zastřelili na to sám nestačí ,jenže na tom zástupci něco nehraje.... vše je prošpikováno spoutou gegů a vtipných situací. Za zmínku stojí souboj Buda a šerifa v jídle. Kdo vyhraje není třeba prozrazovat to je snad jasné.(24.7.2008)

Westernová komedie, která nenadchne, ale ani neurazí. Jejím největším kladem je asi hudební doprovod, což koneckonců nepřekvapí, když je pod ním podepsán Ennio Morriconne. Pár povedených fórků na téma Budovy neznalosti medicíny a slušné jídelní scény. Kdyby byl místo trapného indiána parťákem tradiční Terence Hill, bylo by to asi o hvězdičku výš.(30.11.2011)

Úsměvná westernová komedie, která má ovšem spoustu pro a proti. Bud coby „doktor“ byl super, jeho netradiční metody léčení jakbysmet – to samé se dá říci i o pěstních soubojích (nebo lépe řečeno akčních scénách vůbec). Jejich typicky humorné provedení baví nejen děcka, ale i dospělé. Jen mi bylo líto, že k sobě nedostal i pořádného parťáka, když už tu Hill nehrál. Ten indián neuvěřitelně sral i mou maličkost. Naštěstí tu bylo několik velice zajímavých vedlejších postav. Takže určitě převládala spokojenost, ale lepší než průměrné hodnocení tomu nedám. Přece jenom znám ještě lepší filmy, ve kterých se objevil Bud Spencer. 60%(11.11.2015)

• Sabrewulf

To slabé hodnocení jsem nedal za to, že bez Hilla to není ono. Je to jen a jen za naprosto idiotskou hudbu,která hrála furt dokola. Jasně, to je častý jev všech Hillovek a Spencerovek, jenže ve většině filmů jsou chytlavé a návykové. Tohle byla jen iritující fidlanina ve stylu "Skákal pes - přes oves". Bohužel, i když idiotská, přesto návyková, takže když už mi začla hrát vlezle v uších i ve scénách, kde nebyla, film jsem vypnul. Dělal jsem něco na počítači a ta vlezlá hudba mi furt hrála v uších. Okamžitě jsem si musel dát na sluchátka maraton všelijakých hudeb, písniček, znělek, abych se té debility zbavil. Naštěstí se povedlo, fidlaninu jsem zapoměl a na film už se nikdy nepodívám.(27.8.2016)