"Už k vám dorazila ta epidemie hepatitidy? - Občas se tady staví." Některé aspekty lékařského vzdělání zůstaly "doktorovi" Buddymu doposud skryty, ale to nic neubírá na jeho mistrovství v obouručném mlaskavém fackování banditů, které občas vyšperkuje nekompromisně zatloukacím kladivem o země. Děj tohoto westernu samozřejmě není podstatný, neboť vše důležité se skrývá v postavách poletujících okny, dveřmi či zdmi a následných suchých hláškách dobře živeného fousáče. Těžko od filmu s Budem Spencerem v hlavní roli očekávat více.(28.11.2016)

Bud jako falešný doktor na divokém západě, to nemohlo skončit jinak než, že zfackuje všechny bandity na hromadu a ještě najde zlato ve studni a zákeřného šerifa. Nic dobrýho jsem nečekal a byl jsem mile překvapen, že se objevil i zajímavý příběh a několik slušných nápadů. Bud mi tam připadal trochu jako tlustej Chuck Norris, všechno měl na háku a nikdo na něj nestačil.(30.1.2010)

Pistolník Bud (Bud Spencer) se společně se svým „pokrevním“ bratrem, Indiánem jménem Orlí oko (Amidou) toulá krajinou, až jednoho dne Orlí oko ukradne tašku jednomu doktorovi. Buda tak podle ní všichni považují za doktora a následně se dvojice dostane až do městečka Yucca, kde se Bud stává místním doktorem a také bojovníkem proti zločinecké bandě Colorado Slima (Ricardo Pizzuti)… 80. léta klasickému spaghetti (nebo spíš fazolovému) westernu příliš nepřála, to však Budu Spencerovi evidentně nijak nevadilo a tak se svým věrným režisérem Michelem Lupem natočili tento snímek a dobře udělali, protože ho lze bez větších problémů zařadit mezi Budovy nejlepší „sólové“ filmy. Což je trošku paradoxní, protože samotný koncept příběhu není nijak objevný. Máme tady samozřejmě Buda, který opět hraje toho svého typického bručouna s prázdným žaludkem a dobrým srdcem a malé městečko plné (víceméně) dobrých lidí, kteří jsou ohrožováni ziskuchtivými bandity, takže není v zásadě nic, co už člověk neviděl v jiných snímcích dua Hill a Spencer. Tady však přichází ke slovu samotný scénář z pera Sergia Donatiho (to je pán, co spolu se Sergiem Leonem napsal Tentkrát na západě, nebo taky Vůni cibule Enza G. Castellariho, takže žádný scénáristický nýmand to není), který na základní kostru narouboval vtipnou zápletku se záměnou neotesaného Buda za váženého doktora, přidal k tomu úderné a zábavné dialogy, gagy a scénky, z nichž mezi ty památné rozhodně patří Budovo léčení nemocného starce, doslova žrací souboj se šerifem nebo lékařská debata o hygieně s Renatem Scarpem. Navíc se podařilo přizvat ke spolupráci i samotného Ennia Morricenoho, který do filmu dodal jak bezstarostně hravou melodii, tak i tu správně osudovou, za kterou by se nemusel styděta ani Hodný, zlý a ošklivý. Samozřejmě to co, mimo jiné dodává filmům Buda a Terence potřebnou šťávu je také osvědčený tým hereckých parťáků, jako je Ricardo Pizutti, bratři Dell´Acqua nebo Joe Bugner. Pokud Vám tedy slapstickový styl našeho statného Neapolitánce příliš není po chuti, Bud mířící na Západ na tom těžko něco změní, ale já jakožto letitý fanda jeho tvorby jsem byl s filmem spokojený, protože co jsem očekával, to jsem dostal a dokonce i nějakou tu porci poctivé fazolové zábavy navíc.(9.11.2018)

"Nevím, kdo jste, ani co tady chcete, ale jedno je absolutně jasný: Když mě někdo ruší při jídle, rozptyluje mě to!" (PLÁC! BUM! PLESK! TŘÍSK!) Povedená fackovačka, jen co je pravda. Úsměv na tváři mi vydržel od začátku do konce. Pravda, indián mohl být méně potrhlý, ale to je asi tak jediné, co bych Buddymu vytkl. Přesdržkové scény jsou pochopitelně skvělé, jejich choreografie předčí leckteré společné filmy Spencera a Hilla, jenže kromě nich jsou tady ještě bonbonky typu "Bud Spencer ordinuje", "Bud Spencer cestuje první třídou" (přemýšlím, jestli to byla úmyslná narážka na Leoneho Kapsy plné dynamitu) nebo "Bud Spencer se baví se skutečným doktorem".(7.7.2012)

Úsměvná westernová komedie, která má ovšem spoustu pro a proti. Bud coby „doktor“ byl super, jeho netradiční metody léčení jakbysmet – to samé se dá říci i o pěstních soubojích (nebo lépe řečeno akčních scénách vůbec). Jejich typicky humorné provedení baví nejen děcka, ale i dospělé. Jen mi bylo líto, že k sobě nedostal i pořádného parťáka, když už tu Hill nehrál. Ten indián neuvěřitelně sral i mou maličkost. Naštěstí tu bylo několik velice zajímavých vedlejších postav. Takže určitě převládala spokojenost, ale lepší než průměrné hodnocení tomu nedám. Přece jenom znám ještě lepší filmy, ve kterých se objevil Bud Spencer. 60%(11.11.2015)