Zápletka klasika, Spencer hladový mrzout taky klasika, ale kupodivu se nenudíte. Léčebné metody doktora Buddyho pobaví stejně jako oběd s šerifem nebo závěr filmu. Iritoval mně jen indián, ale jinak je to pohodový snímek. - 80%.(27.12.2017)

V době největší slávy dvojky Spencer - Hill se Hill nikde jinde moc neukazoval, nicméně Bud Spencer byl aktivní neustále a tenhle spaghetti western patří určitě k tomu lepšímu, co v této době vznikalo. Zpočátku jsem měl obavy, že mi bude Amidou vadit, ale nakonec se to dalo zkousnout. Velkou radost mi udělal věčný padouch Pizzuti, který se (jako vždy) ve filmu objevil a taky Morriconeho hudba baví jako obvykle. Příběh měl několik překvápek (existence masterminda mě nenapadla), takže jsem nakonec dostal nad očekávání.(17.8.2016)

Buddy míří na Západ a já se svým hodnocením mířím na čtyři hvězdičky. Proč na čtyři ? No hned to vysvětlím, byť hlavním neduhem se může zdát že zde chybí, jeho dlouholetý parťák Terence Hill, kterého nahradil herec Amidou, tak to neni ten problém. Ten problém, je nevyužitý potenciál, co by Buda jako doktora. Protože to jak Bud lečí své pacienty, bylo naprosto vtipný a originální a je tedy velká škoda, že se to omezilo jen na čtyři pacienty, ano počítám banditu a jeho problémy s chrupem. V tomhle směru je to i jediný problém, Amidou co by Orlí oko, výborně zastává roli vtipálka a mírného provokatéra, záporáci sou taky dobře zahraní a má to i fajn bitky, hlavně ta velká v hospodě, je naprosto perfektní. Celkově sem hodně spokojený a líbilo se mi, jen je škoda že Bud nemohl vyšetřit vícero pacientů, určitě by na jeho léčbu nezapomněli.(10.9.2020)

Po dlouhé době jsem si řekl, že bych se mohl podívat na tuto Budovu sólovku a to nejen proto, abych nostalgicky zaplakal nad tím, že léta, kdy byl tento film jeden z těch, které jsem projel za měsíc minimálně pětkrát, jsou pryč, ale mimo jiné proto, abych se přesvědčil o kvalitách, které jsem již tak v útlém věku obdivoval. A ano, ty kvality tam i bez nostalgických brýlích jsou. Začnu tím, co je pro mě hodně výrazné, a to výbornou hudbou. Enio to zase dokázal. Tento film má (stejně jako všechny filmy Spencera/Hilla, jak sólovek, tak společných) charakteristický theme, který se filmem několikrát opakuje, ale vedle toho jsou naprosto nádherné melodie. Mezi ně musím vypíchnout tu vážnou melodii, která se také vícekrát opakuje, nejvýraznější je asi ve scénách, když šerif střílí puškou po odjíždících banditech či při finálním postavení zaporáka a Buda tváří v tvář. Další musím rozhodně vypíchnout melodii, kterou film začíná, western v pravém slova smyslu. Další věc, která je pro mě jiná, je celková atmosféra a "barevnost" filmu. Vždy jsem byl zvyklý na určitý styl obrazu, který se prolíná téměř všemi sólovými i společnými westerny Hilla a Spencera. Tady je to jiné, barvy jsou jakoby víc nabledlé a jakoby svítí nebo zas krásně tmavnou, což je asi nejlépe vidět ve scéně se zlatem. Jinak se téměř vše drží při starém. Šablona zápletky typu "Jsem něco, ale lidé mě považuji za něco jiného, tak je v tom nechám" je i zde (dále ji můžeme vidět třeba ve filmu Jdi na to či Dva Výtečníci), rvačky tu samosebou jsou, na výstřely se dostane (i když na můj vkus žalostné málo, Bud mohl tasit vícekrát). Nejotravnější je indián Orlí Oko, Budův sidekick, který má být ta vtipně "potrhlá" postava, ale zde to nefunguje, charakter nezajímavý, v podstatě tam nic neudělá, ale zase mi jeho přítomnost moc nevadí. Spíš mě mrzí, že zde více nevyužili samotné indiány, kteří se (kromě Orlího Oka, samozřejmě) ukázali jen v úvodu a závěru. Kdybych měl vybrat nějaké top scény, tak rozhodně celá Budova lékařská praxe je výborná (a kupodivu účinná) a samozřejmě hospodská žranice. Prostě dostanete špageťáka, se skvělou hudbou, výborným Budem, průměrným příběhem, který neurazí, nenadchne, ale zabaví.(13.1.2019)

Příjemná nenáročná oddechovka kde Buddy (Bud Spencer) společně s indiánem Orlím okem (Amidou) utíkají před vojáky až se dostanou do malého městečka, kde Buddy získá placené místo doktora. Má svérázné uzdravovací postupy. Ale především musí očistit město před bandou lumpů Colorado Sima (Riccardo Pizzuti), kterou najal místní šerif Bronson (Joe Bugner), aby všechna ložiska zlata pod městečkem připadla jen jemu. Ale důvtip a pádné pěsti Buddyho zjednají nápravu a spravedlnost. Netradiční je film v tom, že je v němčině. A čínská kuchyně je šokující.(16.11.2010)