Flamenco Hoy de Carlos Saura (divadelní záznam)

• český

Flamenco Hoy Carlose Saury

• Flamenco Hoy de Carlos Saura

Hudební / Taneční

Španělsko / USA, 2012, 100 min

Komentáře uživatelů k divadelní záznamu (4)

Tanečníci a hudebníci podávají ve filmu úchvatné výkony, jedná se však pouze o divadelní záznam a nikoliv svébytný film. Výkony umělců bych tedy sice hodnotil pěti, filmu však musím udělit pouze tři hvězdičky.(24.3.2013)

Moc baletní a akademické, celkově na můj vkus moc moderní. Jsem stará konzerva a mám prostě radši klasické flamenco, ale v každém případě se na to i tak dívalo (a poslouchalo) hezky.(28.4.2015)

Před pár lety jsem byl v Essenu podívat se na koníčky (Equitana) a v jedné zapadlé chodbě se mi podařilo natočit dva vystupující, jak tančí flamenco sami pro sebe, i když po chvíli se přece jen chodba zaplnila tleskajícími. Nejsem zpátečník, ale měl jsem intenzivní pocit, že právě toto je flamenco, živé (viz Saurova Iberia) a nespoutané, kdežto zde jsem měl pocit dětského okouzlení cirkusem (bohužel/dík už dávno nejsem dítě). Všechno má svoji mez, a když se překročí, stává se něco něčím jiným.(12.11.2016)

V titulcích pořadu uvedeno: český název Flamenco hoy; originální název Flamenco hoy de Carlos Saura; režie Pierre Lamoureux, François Lamoureux; divadelní režie Carlos Saura; koprodukce Francie / Španělsko; rok výroby 2011.(9.5.2015)