• boshke

Celkem silné zklamání. Ač s přihlédnutím k současné úrovni Family Guye se možná ani není čemu divit a Seth by se jen ještě chvilku rád povozil na vlně své slávy a vydojil ještě nějaké ty chechtáky. Dvě hvězdy za Liama, Charlize, camea a pár dobrých vtipů. Seth chudák zoufale neumí hrát a humor a vůbec celý "příběh" je tak smutně slaboučký a bezpohlavní. Nejvíc je mi líto Patricka Harrise. Je ještě k pochopení, že ho dejme tomu štve, že je proslavený jednou rolí, jednou postavou. Opravdu si ale myslí, že se z této škatulky vymaní tím, že přijme roli ve filmu, kde tu roli hraje jen pod jiným jménem a dokonce opakuje svoje hlášky (!!!) ze seriálu? Nevkusné... 50%(15.8.2014)

• HoneyBunny

Příznávám, že párkrát jsem se zasmála, ale to nezachrání ten blbý pocit, když musíte sledovat jeden děsivě trapný vtip za druhým. Respektive, to, jestli považujete MacFarlanovy vtipy za trapné, záleží na vašem smyslu pro humor. Mně připadají tak na úrovni středoškoláka (ano, mužského rodu, protože spousta vtipů je sexistická a prostinká). Mně nepřijde vtipné, když má někdo sr*čku a musí si ulevit do klobouku. Největší problém mám ale s hlavním hrdinou. MacFarlane není sympatický, ani nijak dobrý herec. Což je problém, když proti němu stojí takový herecký kalibr jako Liam Neeson (vážně, i když se tu Neeson vůbec nesnaží, vždycky, když se objevil na plátně, se mi chtělo zatleskat). Hlavní hrdina Albert je hned na začátku nazván srabem - a on přesně takový je. Většinu filmu si jen stěžuje a má ze všeho nahnáno (a Divoký západ komentuje jako by ho někdo strojem časem přenesl z 21. století, což působí divně). Někomu takovému přece nemůžete fandit. 20% PS: Dodávám, že seriál Family Guy se mi líbí, takže problém nemám s MacFarlanem jako takovým, ale konkrétně s tímto filmem.(11.9.2014)

• tron

Nejde o to, že sú tu nechutné scény (hoci scéna s klobúkom je už vážne cez čiaru, skoro som hodil šabľu). Ide o to, že sú nevtipné. Sethovi toto vôbec nevyšlo a to, čo nezničil extrémne nevydarený, nevtipný a nelogický scenár, to "úspešne" dokončuje nesympatický kasting v čele s nepríjemnou Charlize Theron a nepríjemným Neesonom. Len minimum vecí ma aspoň trocha pobavilo a ani tam to rozhodne nebol žiadny zázrak (otrávená guľka a následný monológ, bicykel). Smutné.(10.1.2017)

Já to věděl. ČSFD je příliš n-óbl, než aby se na ní tleskalo klobouku, ve kterém je něco jiného než Bob s Bobkem. Holt není Bobek jako bobek, ale přiznat si, že mě pobavil humor řekněme té méně sofistikované kategorie (to je pro odborníky na srandu) ještě neznamená ztrátu bodů, víme? Mě baví sledovat kohokoli, kdo se sám baví tím, co dělá, no a tady se nenašel jediný kakabus, co by to kazil. Možná, že kdybych měl zrovna měsíčky, ve skříni našel souseda, vyprodali mi růžové tílko s krtečkem nebo kdybych měl na zahradě ovci, která taky ráda leze po střeše - možná bych se ani já tolik nesmál. Je ale tutový, že u kritiky zdejší svrchovanosti by se mně smích honem rychle vrátil. (Invercargill, NZ)(19.7.2014)

Nepřekvapí, neurazí. Vydařené fórky (ty s ovcemi) jsou prokládány těmi horšími (ty se smrtelnými nehodami), mnohdy až trapnými (ty s těmi fekáliemi). Celek jako takový alespoň zachraňuje krásné prostředí "zasranýho Západu", několik geniálních cameo roliček, a především odvážná kráska, od který by se nechal dobývat snad každej chlap. A já už konečně pochopil, proč si hlavní roli střihnul sám MacFarlane: aby mohl ocucávat mojí kočičku Charlize. Hajzl podělanej!(11.6.2014)

• - Režisér, scenárista a představitel hlavní role Seth MacFarlane napsal také text k písni "A Million Ways To Die", která zní během závěrečných titulků. Autorem hudby je autor soundtracku Joel McNeely, píseň nazpíval country zpěvák Alan Johnson. (D.Moore)

• - V scéne, keď Albert a Anna tancujú takzvaný "Barn Dance", vidíme záber na Edwarda (Giovanni Ribisi), ktorý predvádza zvláštnu choreografiu. Ide o odkaz na film Ted (2012), kde Giovanni Ribisi takto tancoval pred TV po tom, ako uniesol Teda. Neskôr túto "choreografiu" zopakoval aj vo filme Ted 2 (2015), kde sa ňou prezradil, keď bol prezlečený za Ninja korytnačku. (manwhosold1)

• - Vo filme je použitý odkaz na iný film Návrat do budúcnosti 3 (1990), kedy Dr. Brown (Christopher Lloyd) opravuje DeLorean v roku 1885. Albert (Seth MacFarlane) v jednej zo záverečných scén po nadrogovaní indiánmi spomína na svoju minulosť, kedy pri jeho promóciách vystúpil Abraham Lincoln, ktorý bol v úrade do roku 1849. Albert by teda musel mať viac ako 50 rokov, čo nemá. (Lukoh)