Ten fekální humor, který navíc musí být i se vším všudy ukazován, mě jednou zničí. A přitom mohly Všechny cesty vedou do hrobu být vážně dobrá komedie, kdyby se bez těchto zbytečností obešly. Seth MacFarlane totiž píše a hraje jako velmi sprostý a stále zábavný Woody Allen, nápadů má hodně (možná až moc) a film, který přímo voni westernovou atmosférou, svižně odsýpá. Z vedlejších postav se mi nejvíce líbili snoubenci v podání okouzlujícím způsobem vulgární Sarah Silverman a mrtvolně bledého Giovanniho Ribisiho, Charlize Theron to velmi slušelo a Liam Neeson si záporáka zahrál tak trochu podobně jako onehdy Henry Fonda v Tenkrát na Západě. I kdybyste se na film nechtěli podívat, poslechněte si alespoň skvělý soundtrack Joela McNeelyho, na němž je Goldsmithova poctivá škola vážně znát. Tři a půl.(12.9.2015)

Setha MacFarlana jsem poprvé poznal loni v roli moderátora udílení Oscarů, kdy na mě udělal ohromný dojem (mj. i díky skličujícímu kontrastu jeho skvělého výkonu s nevtipnou ubohostí naprosté většiny moderátorů v Česku). Jako herec se mi zde představil poprvé, a ačkoli na mě jeho herectví rozhodně neudělalo takový dojem jako jeho moderování, musím přesto uznat., že ten chlapík je velmi schopný (uvážím-li, že se podílel na scénáři, celý film téměř nesleze z plátna a ještě to celé odrežíroval). Tento film mi byl zpočátku hodně protivný, především vinou lascivního humoru a protivné vulgárnosti, ale postupně mě téměř beze zbytku dostal - řada fórů nemá chybu a film se ve svých nejlepších momentech blíží komediální razanci snímků Sachy Barona Cohena, mého velkého oblíbence. Naprostým vrcholem snímku je pak asi halucinogenní sekvence - a potom úplně poslední fórek v úplném závěru, ale to bych již spoileroval (úplně stačí, že samotný trailer je spoileroidní více než dost, a člověk kvůli němu zná předem pointu celé řady filmových vtipů). Velmi dobří jsou i všichni herci, především pak Charlize Theron, která je zde naprosto famózní a snad v žádné jiné roli se mi dosud tak nelíbila. Ne vše mi tak sice sedlo - mj. mi osobně vadilo, že si ten film na jednu stranu utahuje z některých westernových klišé, ale s jinými zcela bezostyšně pracuje naprosto vážně - ale jako celek to hodnotím jako velmi zdařilou komedii, u které jsem se skvěle pobavil. Máte-li podobné filmy v oblibě, tento vám mohu směle doporučit. Suchaři by naopak měli zůstat doma.(10.6.2014)

Jak vidno, Charlize Theron, narozdíl od zdejší pubescentní většiny, co slintá nad jejími fotkami popř. si ho honí u jejích videí, smysl pro humor a sebeironii nepostrádá. Mohlo to být sice ještě o poznání nekorektnější, ale za ten nadhled, humor všeho druhu, ANO i inteligentní, si S. MacFarlane body právem zaslouží. Tenhle netradiční pohled na zkurvenej divokej západ, kdy chlap spořádaně čeká dole v bordelu na svou šukající děvku (pardon dívku) a naopak ženská chlapovi vystřílí na pouti růži resp. kachničku, (na)učí ho střílet, sežene chlast a výživný koláček- nepostradatelné to ingredience při západu slunce, nepostrádá nápad, (ne)vkusně baví a to se počítá! Pokud (romantickou) komedii, tak takovouto, kdykoliv a kdekoliv. Ne nutně na divokém západě. A (děti) nezapomeňte...na pouti se umírá! Palec nahoru za SPOILER návrat do budoucnosti resp. Ch. Lloyda a nespoutaného Djanga resp. J. Foxxe. 80%[Btw, konečně jsem pochopil, proč měl Krakonoš stále po ruce, nejlepší přítelkyni sojku].(1.1.2015)

Je vidno, že když se utvoří vkusný kompilát absurdního humoru, inteligentních narážek a fekálních džoučků, může to stále ještě fungovat na jedničku jako Clintonovo libido. Oh, má Čárlý, kdybych já v tobě stále neviděl tu nešťastnou hrmolizku ze Zrůdy.... o kolik jen smutně osamocených orgasmů jsi mě onou prokletou rolí připravila. Nu což, vstaly nové bojovnice. Tak tedy - nejen za ukázkový happyend, bonusovou scénu a naději, že ne všechny cysty vedou do hrobu, pálím plnou a pěstím vykroucený mustaš.(11.9.2014)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $42,720,965Tržby Celosvetovo $85,989,748Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ MacFarlanovo blnutie a drogové opary tento krát nenašli ten správny smer, nemá to ten správny haluzný nádych ako Macík, ani bohaté herecké obsadenie si tu tak úplne nenájde uplatnenie, jediné pozitívum je v každom ohľade a aj pri trápnom kikse sympatická Charlize Theron /40%/(6.9.2014)

• - Ve scéně, kdy se střílí na "Runaway slave", se Anna (Charlize Theron) vsadí, že trefí každou vystřelenou kulku. Je slyšet 12 výstřelů, ale cílů je pouze 10. (M1k3k)

• - Scéna, ve které Albert (Seth MacFarlane) v kůlně narazí na Doca Browna (Christopher Lloyd), jak schovává DeLoreanza, je narážka na film Návrat do budoucnosti 3 (1990), který se rovněž odehrával na divokém západě. Ve scéně zazní ústřední hudební motiv této série, který složil Alan Silvestri. (Nýdnol)

• - Vo filme je použitý odkaz na iný film Návrat do budúcnosti 3 (1990), kedy Dr. Brown (Christopher Lloyd) opravuje DeLorean v roku 1885. Albert (Seth MacFarlane) v jednej zo záverečných scén po nadrogovaní indiánmi spomína na svoju minulosť, kedy pri jeho promóciách vystúpil Abraham Lincoln, ktorý bol v úrade do roku 1849. Albert by teda musel mať viac ako 50 rokov, čo nemá. (Lukoh)