Nepřekvapí, neurazí. Vydařené fórky (ty s ovcemi) jsou prokládány těmi horšími (ty se smrtelnými nehodami), mnohdy až trapnými (ty s těmi fekáliemi). Celek jako takový alespoň zachraňuje krásné prostředí "zasranýho Západu", několik geniálních cameo roliček, a především odvážná kráska, od který by se nechal dobývat snad každej chlap. A já už konečně pochopil, proč si hlavní roli střihnul sám MacFarlane: aby mohl ocucávat mojí kočičku Charlize. Hajzl podělanej!(11.6.2014)

Kdo má rád vtípky ve stylu Family Guy, resp., kdo má rád seriál Family Guy, najde si v "cestách do hrobu" to své a dobře se pobaví. Ostatní čeká nevšední (odpočinkový) western, kde se dva protiklady přitáhnou a odejdou vstříc západu slunce, ale zároveň budou takoví diváci nejapně vstřebávat fekální humor, sexuální narážky a neobvyklé jednání zobrazených postav či občasné popkultruní odkazy a v neposlední řadě i morbiditky, což u westernu je buď vtipné nebo nesmyslné. Ano, přesně jako ve Family guy - takže se dostávám na začátek svého komentáře.(28.7.2014)

Navzdory tomu, že MacFarlane preferuje krčmový, výkalový a záhrobný humor, ktorý nie vždy vystihuje situáciu a pointa minie scénu míľovým oblúkom, tak musím povedať, že tento antiwesternovský námet sa mi bohovo páčil a nemenej som si užíval sprosté a praštené scenáristické úlety. Jednoducho svieži závan céčkového námetu, v ktorom herci hrajú vedľajšie role a aj tak je vidno, že si to zjavne užívali. Prešľapy v scenári boli viditeľne zámerné, rozhodne si nikto nelámal hlavu nad tým ako sa môže ovca dostať na strechu domu, tak prečo sa potom pozastavovať nad realistickosti zvyšku filmu? Komediálny úlet, ktorý tu dlho nebol, je vidno, že MacFarlane si v predchádzajúcom filme držal fantáziu na uzde a toto bol jednoducho orgazmus zhovadilých nápadov, ktoré by bolo škoda udusiť v jeho hlave. Takže aj keď to nieje komédia roka a pri mnohých scénach som si pomyslel wtf?! - som rád, že som si ju nenechal ujsť. 60%.(21.10.2014)

• Malarkey

Co mám k tomu svému hodnocení říct? Vždyť já snad nikdy neviděl tak rozporuplnou komedii. Na jednu stranu inteligentní a vcelku originální humor a na druhou stranu fekál, kterej byl nejenom trapnej, ale taky byl dost zbytečnej. Taky mě překvapilo, jak se Seth MacFarlane nebojí zangažovat Neil Patrick Harrise a přidat trošku vtip z HIMYM v podobě Barney Stinsona, protože přesně toho tady Neil Patrick Harris hrál. Každopádně to beru. Bylo to to příjemnější z celého filmu. Dvě hvězdičky ale jsou moje výsledná známka a měnit to nehodlám. A to i přesto, že jsem se párkrát opravdu upřímně zasmál. Jenže co je to oproti faktu, že před sebou mám totálně nevyrovnanou komedii, která vůbec neví, co chce.(24.8.2014)

Ale jsou to opravdu hodně silné 3*. Podle recenzí jsem čekal směs nechutných a vulgárních vtipů, což jsem také dostal, ovšem v natolik neotřelém a originálním podání, že jsem se chtě nechtě nahlas a často smál. Ono mi přijde vtipné už jen to, že všechny ty oplzlé MacFarlaneho hříchy vypouštělo z úst tolik hereckých es, nemluvě pak o tom, jak smrtelně vážně nebo naopak roztomile dementně se při tom dokázali tvářit. Ale abych scénáři moc neškodil, některé džouky jsou skutečně znamenité a celková "propagace" divokého západu, kde všechno hrozně zapáchá a i návštěva jarmarku představuje smrtelně nebezpečnou záležitost, si také získala mé vřelé sympatie. Ke konci už sice MacFarlane pomalu ztrácí dech, ale pořád má v zádech jak přenádhernou Charlize Theron, která je usměvavá a energická jako ještě nikdy, a také Liama Neesona, který si záporáka střihl očividně s velkou chutí. Ale jestli si tenhle film kvůli něčemu vážně zaslouží diváckou pozornost, tak jsou to naprosto dokonalá camea - například scéna po titulcích (konkrétně po "THE END") mě zatím nikdy takhle moc nepobavila.. 4* visí ve vzduchu, uvidíme příště.. 70%(10.7.2014)

• - Albert (Seth MacFarlane) v jedné scéně říká: "Mi La Ku Nis, Mi La Ku Nis," což je v titulcích přeloženo jako "fine, fine". Jedná se o odkaz na herečku Milu Kunis, která je Sethovou dobrou kamarádkou. Zahrála si také ve filmu Méďa (2012) a namluvila hlas Meg Griffinové v seriálu Griffinovi (od r. 1999). Oba projekty jsou dílem Setha MacFarlana. (Dr Lizal)

• - Scéna, kdy se Albertovi (Seth MacFarlane) nepodaří ani z naprosté blízkosti trefit lahve revolverem, je odkazem na klip písně "Wynona's Big Brown Beaver" od skupiny Primus. (Corpsegrinder)

• - Scéna, ve které Albert (Seth MacFarlane) v kůlně narazí na Doca Browna (Christopher Lloyd), jak schovává DeLoreanza, je narážka na film Návrat do budoucnosti 3 (1990), který se rovněž odehrával na divokém západě. Ve scéně zazní ústřední hudební motiv této série, který složil Alan Silvestri. (Nýdnol)