Orphan Black

všechny plakáty
Kanada, (2013–2017), 36 h 39 min (Minutáž: 43–46 min)

Hudba:

Trevor Yuile

Tatiana Maslany, Jordan Gavaris, Maria Doyle Kennedy, Kevin Hanchard, Kristian Bruun, Skyler Wexler, Evelyne Brochu, Dylan Bruce, Ari Millen, James Frain (více)

Série(5) / Epizody(50)

Sarah se stane svědkem sebevraždy ženy, která vypadá přesně jako ona. Začne se za ni vydávat a ponoří se do světa plného tajemství. (Netflix)

danielosbourne

Orphan Black mě zaujal hned svým prvním dílem. Možná to bylo nepříliš okoukaným tématem, nebo tím, že se Pilotní epizoda dosti podobala mnou oblíbenému seriálu Ringer, ale nadšení vydrželo po celou sérii. Myšlenka s klony je velmi zajímavá a samotného mě zajímá, k jakému závěru se tvůrci dostanou. Za vyzdvižení zde samozřejmě stojí výkony herců v ústředních rolích. To co v tomto seriálu předvádí Tatiana Maslany je neskutečné. I když jsem věděl, že všechny klony hraje jedna herečka, přišlo mi neuvěřitelné, jak má každý klon svojí vlastní osobnost a mimiku. Všechny jsou stejné a při tom jsou všechny naprosto jiné. Jordan Gavaris zde také podává v roli Felixe skvělý herecký výkon. Seriál mě oslovil na plné čáře. Nevím, zda to je tím tématem, nebo tím, že jsem přesně něco takového v danou chvíli hledal, ale každopádně mě těší, že dostal další sérii a doufám, že ani ta nebude poslední. ()

HonzysKISS

Velmi zajímavý seriál. Aby bylo jasno, tak je nutný mini spoiler (který se dozvíte asi ve druhé epizodě). Odehrává se to v dnešní době s malou sci-fi vědou, a to klonování. Hlavní hrdinka začne postupně narážet na svoje klony, což už vypovídá z toho, že herečka musí být úžasná a také, že je. Vážně geniálně zahrané. Nejdřív jsem myslel, že si filmaři reálně našli jednovaječná dvojčata, ale ono ne, ona vážně hraje všechny svoje postavy. Už jenom díky tomu to za to stojí. A navíc je i moc pěkná! Všechny scény, kdy se objeví víc klonů v jedné scéně, tak jsou totálně super. Nebo když se postavy musí prohodit role, to je vždy perfektní. Ten humor je vážně skvělý. Příběh je tu velmi důležitý. Hlavně na začátku je zajímavý. Chtěl jsem opravdu vědět, kdo za tím vším stojí. Má to i naprosto parádní hudbu, takovou přísnou. Akorát bohužel nakonec seriál tak bezvadný není. V seriálu se začne objevovat čím dál tím víc postav a mě to postupně přestávalo zajímat. Jde mi o to, že mě nebavily dějové linky většiny klonů. Od třetí série mě bavily tak tři postavy. Vlastně by bohatě stačil celovečerní film. Nejradši bych dal 4 hvězdy, ale nechci mít mezi hodnocením samé topky 70/100 ()

geimz

1. séria : Prvých 5 dielov, kde divák spolu s hlavnou hrdinkou poriadne nevie, čo sa deje, kde sa Sarah vydáva za policajtku a snaží sa prísť na to, kto sú ostatné ženy, čo vyzerajú ako ona, je skvelá, s poriadnou dávkou mysteriózna a napätia. Bohužiaľ, s postupným odhaľovaním, kto skutočne ťahá za nitky, seriál stráca svoje kúzlo. To všetko aj s kopiacimi sa logickými kiksami, inkoherentným chovaním postáv (tu výrazne Helena, ale aj Paul) a začínajúcou prekombinovanosťou. Rastie u mňa skepticizmus voči druhej sérii, zatiaľ opatrných (ale nie nezaslúžených) 80% 2. séria : Moje obavy sa potvrdili. Aj keď druhá séria nie je vyložene zlá, deje sa v nej príliš veľa naraz, a ani jedna linka nie je dotiahnutá alebo ponúka adekvátne zadosťučinenie po konci série. Ten scenár je sám o sebe strašne zmätený, v priebehu série sa postavy menia z dobrých na zlé a naopak, bez poriadneho vysvetlenia, a necháva diváka dezorientovaného. Skutočne, najprv boli zloduši proletiáni, potom samozrejme Rachel, neskôr doktor Leekie a nakoniec zase Rachel a človek už ani nevie, čo si o tom celom má myslieť. Celá séria tak pôsobí veľmi rozhárane, bez toho, aby sme vedeli, ktorej postave môžme veriť (čo nie je pozitívum, toto vyplýva z prekombinovaného scenára) a po konci ma necháva len rozčarovaného. A nezmení to ani odhalenie mužských klonov, a tu zase, voľba Marka - proletiána nijak neohromí, pretože to je len vedľajšia nezaujímavá postava. Musím ale vyzdvihnúť herecké umenie Tatiany Maslany, ona dokáže tých 5 postáv, ktoré hrá, predať divákom absolútne bez problému, konverzovať sama so sebou a dodať každému jednému klonu osobitosť, ktorá sa odlišuje od iných. Toto je najväčšia devíza seriálu a Maslany ho celý aj ťahá. Škoda že príbeh trpí, a ja na 3. sériu zvedavý nie som. 70% ()

sedlo03

Seriálu jsem dal druhou šanci a vůbec toho nelituji. Tatiana za tohle musí dostat nějakou cenu, protože to co předvádí je naprosto neuvěřitelné. ()

Haniczka

Nevím, možná jsem se koukala na jiný seriál, ale tohle podobné Ringer není ani náhodou. Téma je odlišné a naopak velmi originální a herečka hlavní resp. hlavních rolí celou situaci se svojí rozmnoženou podobou zvládla na výtečnou. Celý příběh nadhazuje mnoho etických témat i dramatických situací a je to vše dobře vyvážené. Za lesbickou vědátorku s brýlemi dávám čtvrtou hvězdičku. PS: Prosím zdejší hodnotitele seriálů, aby pokud možno seriály hodnotili alespoň po pár dílech a ne po pilotu. Děkuji. ()

Paul_cz

Výkon Tatiany je fantastický a první sezóna je skvělá jízda. Ale při sledování druhé už jsem se místy dost nudil a bylo zřejmé že scénáristé dost cucají z palce. Dropped po dvou sezónách. ()

BlackHood

Není to špatné, ze začátku baví. Ale i tak se nemůžu zbavit pocitu, že tomu něco chybí. Třeba nějaký záporák. Také mi úplně nesedl styl seriálu. Chtělo by to přidat více detailů. Je to málo chytlavé, po sedmém díle přestávám sledovat. ()

Ben Nevis

Pilot: První díl je nabitý akčním dějem a navnadí na další sledování. Hlavní postava není protivná a vedlejší se dají snést (gay kámoš je na hraně). Uvidíme po pár dílech, co z toho vyleze. Po dalších dílech: herečka si musí vícero rolí užívat. Některé postavy jsou zábavné, některé otravné a některé strašidelné. Tatiana ale musí přehrávat, aby zdůraznila rozdíly mezi rolemi. Děj se bohužel posouvá moc pomalu, jako by nás mělo čekat pět sezón, což pochybuji. Za největší WTF považuji vklouznutí do role detektivky ze dne na den. Prozatím 60%. Druhá sezóna 80%: je ještě větší úlet než ta první. Bavila jsem se královsky. Tatiana se výrazně zdokonalila, takže většinou nevnímám, že klony jsou jenom ta stejná ženská s parukou, ale opravdu vidím různé osobnosti, gesta apod. Některé scény jsou tah na ceny, a tak doufám, že ten seriál nebudou vidět akademici jako příliš béčkový. ()

Ydrosten

Shlédl jsem 4 díly a nějak se nechytám. Nevím přesně čímpak by to mohlo být, ale celý ten seriál mě nebavil tak jak by asi měl. Jediné co je potřeba vyzdvihnout, je herecký výkon hlavní aktérky. Už při čtení scénáře, musela určitě navštěvovat psychologa, protože zahrát tolik různých postav ( a někdy i 4 v jednom záběru ) musí být dost schýza. No ale celkově 3 hvězdy ( možná až po čase zjistím že seriál má jen 20 dílů a víc se točit nebude, tak se dokoukám jak to celé dopadne ) ()

Loooki

Tatiana Maslany je neskutočná a to je tak asi všetko, dejovo mi to je sympatické, scenáristicky už veľmi nie, ale tá Tina Majorino...ehm Tatiana Maslany je neskutočná! Neskoršie ma to už začína baviť aj dejovo sestras.Hodnotené po IV.sérii. Tatiana Maslany je neskutočná "GIVE HER EGOT" a aj keď niekedy nerozumiem tomu, čo tam dávajú v rámci DNA a toho okolo tak dej ma baví, sestras sú perfektné postavy a neteším sa koncu. Hodnotené po IV.sérii. ()

Ihuj

Je to poměrně napínavé, scénář neoslní, ale způsob, jakým Tatiana Maslany hraje, vytahuje tenhle seriál hodně vysoko. Dostává mě, jak divák pozná, která postava je zrovna na scéně, přestože je právě převlečená za nějaké své alter ego. One woman show, ačkoli vedlejší postavy taky potěší. Postupem času bohužel opravdu začíná vadit scénář. Je něco ve stylu posledních epizod Prison Breaku, možná ještě slabší. ()

papaguy

Jsem nadmíru spokojen. Vyzdvihl bych herectví Tatiany Maslany, která bravurně ztvárnila klony a každému z nich vtiskla kus originálního já. Plusem je kamera a hudba. Felix zatím u mě vede anketu nejsympatičtější seriálová kikina. Občasné veletoče a úlety ve scénáři tu jsou, tvůrci je však servírují s nadhledem a se smyslem pro černý humor. ()

ICTS

Žena jménem Sarah Manning vidí ženu na nástupišti, kterou nikdy předtím neviděla, ale vypadá naprosto identicky jako ona. Neznámá žena spáchá sebevraždu, Sarah toho využije a ukradne jí identitu - od té chvíle je součástí bláznivé polévky polorealistických klonovacích technik a tajného genetického inženýrství. Je to skvěle napsaná a dokonale promyšlená série. Velký podíl na tom má pozoruhodný výkon relativně neznámé Tatiany Maslany. O tomto seriálu jsem věděla dlouho, ale neměla jsem nějakou motivaci se na něho podívat. Bránil mi to můj odpor k Sci-fi žánru. Pak ale nastal zlomový den, kdy jsem se nudila a narazila jsem na něho na Netflixu. Jsem strašně ráda, že jsem seriálu dala šanci, protože co se z toho vyklube je až k neuvěření. Opravdu mohu říci, že neznám žádný jiný seriál, který by se téhle bombě jednoznačně vyrovnal. Jsem ráda, že jsem mohla být svědkem takové geniality. Nejvíce, co mě na tomto seriálu mrzí je to, jak nedoceněný je a o Tatianě ani nemluvím. Další věc, proč je seriál tak úžasný, je ta, že má skvělou hudbu. Všimla jsem si, že často hraje hudba, což uvádí diváka do většího rozpoložení a napínavosti. Zaujalo mě, že i když hraje Tatiana pět hlavních postav(a více), nepřijde vám vůbec, že všechny postavy hraje jen jedna herečka. Postavy jsou tak rozdílné, jak chováním, tak vzhledem. A na akcenty nesmím zapomenout-Tatiana zvládne jak ukrajinský, americký, tak britský, a to je samotná Kanaďanka. Naprosto smekám. Toto bylo přímo porno pro všechny moje smysly. Každá věc na tomto seriálu byla úžasná a hlavní hrdinky byly pro mě jakou rodina. Nejoblíbejnější postavy: Cosima, Helena, Alison #CloneClub Forever ()

Parm1

Zajímavé téma, ale špatně provedené. Akční seriál si představuju úplně jinak. Ze začátku to bylo fajn, ale později nuda, nuda, nuda a z každým dílem slabší a slabší. Je to tak 50% ()

Eventyrer

Každý diel je bez výnimky skvelý a strhujúci. Tatiana Maslany je geniálna, ani jedna postava nie je zbytočná či otravná, záporné postavy sú bez výnimky perfektné a je to jeden z mála seriálov, na ktoré myslím stále aj počas čakania na ďalší diel či sériu. ()

West

Maslany je chameleon. První dva díly jsou jen takové,.. seznamovací, ovšem od třetího to nabírá neskutečnej drive a pálí to až do závěru první serie, která mě nadchla hlavně originalním příběhem, svou hravostí a bez nejmenších slabších, či nudných míst. Má to akci, drama, tajemno a dokáže to být i celkem vtipné, což jsem vůbec nečekal. Po herecké stránce naprosto skvělé. Tatiana je talent - každá její postava má svůj styl, gestikulace, slangu, mimiky, nářečí a osobitého charakteru.. Pokud to nespadne do nějaké rutiny (což se u seriálů stává) řadím ho do svých oblíbených. 1.Serie - 80% Druhá je rozhodně slabší, začali si pohrávat s pár postavami - Ti co byli v první serii zlý přehodili jako spojence do týmu Sarah a spol. Ale některé díly byly povedené (např: S02E05, 6, 9, a záverečný). Četl jsem, že třetí sezóna zatím naprosto vede, tak uvidíme.. 2.Serie - 70% ()

MrBrightside

Just one. I'm a few, no family too. Who am I? Ja som Tatiana Maslany. Vy ste Tatiana Maslany. Všetci sú Tatiana Maslany. Okrem Cosimy, tú hrá na 1000% niekto iný. ()

viviak

Prvá seria na jeden šup! Dojem pozitivny :o) Prirovnania a k Ringeru su na mieste a ja osobne si myslim, že ho teda vykradol celkom kvalitne, a nielen v prvej epizode. Napriek tomu sa tu nachadza jedna hlavna dejova linka, ktora tento serial posuva niekde uplne inde. Ale poporiadku. Po absolutne okopčenom pilote, kde hlavna postava ukradne identitu "skokanky", ktora sa na nu naramne podoba sa dej zacina zamieravat prakticky hned na problemy, ktore vznikli s prevzatím identity. Zacina to celkom rozumne, sfejkovanim vlastnej smrti. Postupne sa dozvedame, ze hlavna predstavitelka je sice jedna, ale hra XY postav(klonov), popri snahe zistit, čo sa vlastne deje, sa snazi nezanechat podozrenie v praci s kolegami, v domacnosti s priatelom, a taktiez sa snazi dostat k svojej dcere. Tiež ma pritepleneho nevlastneho brata, ktory jej vo vsetkych situaciach pomaha, a jej tu aj otravny ex. Postupne klonov pribuda a do popredia sa zhruba od polovice serie dostava main linka ohladom snahy dopatrat sa k pravde ohladom klonov. Sarah(main-main postava :D) postupne teda nadviazala kontakt so svojimi klonmi a hura do patrania(aj po minulosti). Samozrejme tu nechyba xy zvratov ale aj zopar hlupych rozhodnuti. Pre mna osobne je najvyraznejsou črtov serialu neskutocny vykon Tatiany Maslany, ktora stvarnuje vsetky klony a zasluzi si obdiv, pretoze aj ked nie vsetky klony ako postavy sa mi pacia, kazda ma nieco do seba, a musi to byt dost narocne pre herecku stvarnit kompletne odlisne postavy, ktore maju spolocne len to, ze sa podobaju. Dalsia velmi dobra vec, je interakcia medzi nimi. Hlavne minus, okopcene urcite linky z Ringeru, občas predvidavost deja, a už spomianane obcasne velmmi hlupe rozhodnutia postav, ale to zrejme z toho dovodu, ze keby sa rozhodovali vždy spravne, sezona by mala 5 epizod a nie 10 :P. Zaver sezony bol vyborny, dojemny a zostal som plny ocakavani, aj ked som pripustal urcite mozne sklamanie. No a bohuzial som mal pravdu. Druha season sa vybrala velmi zlym smerom, a cely cas mi to pripada, ako keby pozeram kompletne iny serial. Najvacsia chyba druhej serie je podla mna osobne oddelenie klonov, kazdy klon ma uz svoju uplne vlastnu linku, kde skoro vobec nedochadza k vzajomnej interakcii a cirkvena ci aka to ma byt linka ide uplne mimo mna. Zostava vsak este polovica epizod, tak dufam, ze sa to zlepsi, aj ked moc priestoru uz nevidim, resp si neviem predstavit nejaky nahly obrat, ktory by viedol k vyraznemu zlepseniu. Dufam teda, ze po velmi slušnej prvej serii, ktoru hodnotim na 75% nebudem musiet isť na 3*... ()

Moje sestra vlkodlak v seriálové podobě

Moje sestra vlkodlak v seriálové podobě

27.10.2020

Blíží se úplněk, a tak následující zpráva přišla právě v ten pravý čas. Pokud jste fanoušci vlkodlačích hororů a je vám líto, že kvůli pandemii koronaviru a s tím spojeným vládním opatřením se nebude… (více)