Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Do města přijede jezdec a ubytuje se v hotelu. Jmenuje se John Gant! Celé město je ochromeno strachem. Gant je v podstatě nájemný vrah. Nebyl nikdy zatčen, protože se řídí jednou zásadou. Vždy svou oběť vyprovokuje, takže je to vlastně zabití v sebeobraně. Gant nikdy svého klienta neprozradí, takže se všichni mohou jen domnívat, kdo má na čele terč. V podstatě jediný, kdo se Ganta nebojí je místní lékař Luke. Snaží se uklidnit situaci a požádá Ganta, aby z města odjel. Gant ale ještě nesplnil svůj úkol... (TV Barrandov)

(více)

Recenze (25)

emma53 

všechny recenze uživatele

Po dlouhé době jsem si dala na dobrou noc western, protože se v těchto kruzích často nenalézám a ráda bych to trochu napravila. Proti kostře příběhu bych připomínky neměla, snad až na ten neuvěřitelný konec s ramenem. A určitě jdu o level níž i kvůli tomu, že ten drsný vrah Johny Gant, vypadal jak mišpulínek, takový maminčin mucínek. To na mě působilo nevěrohodně. Apropo, slečně Bensonové jsem záviděla tu krásnou blůzičku, škoda jí. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Zvláštny, skôr psychologicky ladený western, kde nejde ani tak o prestrelky so zbraňami, ale skôr o prestrelky slovné. Dnes už možno to filozofovanie nad tým, kto je v skutočnosti zločinec a kto si čo zaslúži, môže pôsobiť zbytočne polopatisticky, špeciálne v slovenskom dabingu. Každopádne, aj vďaka krátkej stopáži, to rýchlo ubehne a film má slušnú dynamiku a napätie medzi postavami by sa dalo krájať. Jasné odpovede ale film neprináša, čo je určite jedným z ďalších jeho kladov. 70% ()

Reklama

Aky 

všechny recenze uživatele

Povedený nápad, kdy do městečka přijede hrozba v podobě nájemného zabijáka, o němž se všichni domnívají, že je pověřený ztrestat nějaké zlo, aniž je jasné, koho se to bude týkat. Jako ve vývojce vystupují na povrch všechny staré i čerstvé hříchy, strachy a hrozby, aniž by k tomu jejich původce aktivně přispěl. K absolutoriu by to chtěli lepší herce. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Western zaujme v prvom rade dobrým príbehom. Do mesta prichádza nájomný zabiják a posratý sú z neho takmer všetci, pretože každý je v niečom namočený. Skôr ako na prestrelky, mimochodom veľa ich tu nie je, stavil režisér na postavy dialógy a psychologický tlak z blížiacej sa smrti. Nikto nevie prečo a za kým prišiel, no odvahu postaviť sa mu našiel iba miestny doktor. Nejaký výrazný hudobný doprovod som nezaregistroval a herecky úsporný a nepresvedčivý hlavný predstaviteľ sa dal prežiť. V závere som nechápavo krútil hlavou, ako je možné kladivom zraniť rameno tak, aby ho zaliala krv, ale doktor asi vedel kde trafiť...Má to pár chýb, super nadšenie väčšiny nezdieľam, ale príbeh je iný ako často vo westernoch vídame, preto celkom pozerateľné. 60%. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Velice zdařilý western s napínavým příběhem a otázkou svědomí, resp. strachu z trestu. Audie Murphy v roli proslulého pistolníka, jenž své oběti donutí udělat první krok, aby z toho sám nevyšel jako vrah, nýbrž jako někdo, kdo zabil v sebeobraně. Je jasné, že v městečku, kam přijíždí, má vyhlédnutou nějakou osobu, jež si zaslouží potrestat, avšak nikdo neví, kvůli komu přijel. Moc popularity si tak mezi lidmi s nečistým svědomím nezíská. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama