Do města přijede jezdec a ubytuje se v hotelu. Jmenuje se John Gant! Celé město je ochromeno strachem. Gant je v podstatě nájemný vrah. Nebyl nikdy zatčen, protože se řídí jednou zásadou. Vždy svou oběť vyprovokuje, takže je to vlastně zabití v sebeobraně. Gant nikdy svého klienta neprozradí, takže se všichni mohou jen domnívat, kdo má na čele terč. V podstatě jediný, kdo se Ganta nebojí je místní lékař Luke. Snaží se uklidnit situaci a požádá Ganta, aby z města odjel. Gant ale ještě nesplnil svůj úkol... (TV Barrandov)

Anderton

Zvláštny, skôr psychologicky ladený western, kde nejde ani tak o prestrelky so zbraňami, ale skôr o prestrelky slovné. Dnes už možno to filozofovanie nad tým, kto je v skutočnosti zločinec a kto si čo zaslúži, môže pôsobiť zbytočne polopatisticky, špeciálne v slovenskom dabingu. Každopádne, aj vďaka krátkej stopáži, to rýchlo ubehne a film má slušnú dynamiku a napätie medzi postavami by sa dalo krájať. Jasné odpovede ale film neprináša, čo je určite jedným z ďalších jeho kladov. 70% ()

Cervenak

Zaujímavý príbeh o slávnom pištoľníkovi, ktorého príchod do mestečka vyvolá vo všetkých takú paranoju, že sa začnú mordovať navzájom. :) Škoda len, že hlavnú postavu hrá taký vylízaný šuhaj. Eastwood by tam krásne pasoval. ()

emma53

Po dlouhé době jsem si dala na dobrou noc western, protože se v těchto kruzích často nenalézám a ráda bych to trochu napravila. Proti kostře příběhu bych připomínky neměla, snad až na ten neuvěřitelný konec s ramenem. A určitě jdu o level níž i kvůli tomu, že ten drsný vrah Johny Gant, vypadal jak mišpulínek, takový maminčin mucínek. To na mě působilo nevěrohodně. Apropo, slečně Bensonové jsem záviděla tu krásnou blůzičku, škoda jí. ()

gogo76

Western zaujme v prvom rade dobrým príbehom. Do mesta prichádza nájomný zabiják a posratý sú z neho takmer všetci, pretože každý je v niečom namočený. Skôr ako na prestrelky, mimochodom veľa ich tu nie je, stavil režisér na postavy dialógy a psychologický tlak z blížiacej sa smrti. Nikto nevie prečo a za kým prišiel, no odvahu postaviť sa mu našiel iba miestny doktor. Nejaký výrazný hudobný doprovod som nezaregistroval a herecky úsporný a nepresvedčivý hlavný predstaviteľ sa dal prežiť. V závere som nechápavo krútil hlavou, ako je možné kladivom zraniť rameno tak, aby ho zaliala krv, ale doktor asi vedel kde trafiť...Má to pár chýb, super nadšenie väčšiny nezdieľam, ale príbeh je iný ako často vo westernoch vídame, preto celkom pozerateľné. 60%. ()

LiVentura

Nadprůměrný svým poselstvím... svědomí má každý, ale Ti, kteří maji temnou minulost, se začínají bát, když jim někdo naruší jejich klid. Moc povedené, lidské.! ()

cheyene

Velice zdařilý western s napínavým příběhem a otázkou svědomí, resp. strachu z trestu. Audie Murphy v roli proslulého pistolníka, jenž své oběti donutí udělat první krok, aby z toho sám nevyšel jako vrah, nýbrž jako někdo, kdo zabil v sebeobraně. Je jasné, že v městečku, kam přijíždí, má vyhlédnutou nějakou osobu, jež si zaslouží potrestat, avšak nikdo neví, kvůli komu přijel. Moc popularity si tak mezi lidmi s nečistým svědomím nezíská. ()

Aky

Povedený nápad, kdy do městečka přijede hrozba v podobě nájemného zabijáka, o němž se všichni domnívají, že je pověřený ztrestat nějaké zlo, aniž je jasné, koho se to bude týkat. Jako ve vývojce vystupují na povrch všechny staré i čerstvé hříchy, strachy a hrozby, aniž by k tomu jejich původce aktivně přispěl. K absolutoriu by to chtěli lepší herce. ()

nascendi

Westerny spravidla nepatria (česť výnimkám) k umelecky hodnotným dielam. Väčšinou ich možno zaradiť medzi pozerateľný priemer. Ale pri nadprodukcii westernov z dielne Hollywoodu sa vyskytuje aj dosť nepozerateľných westernov. K nim svojim hodnotením pridávam aj Nájomného zabijaka. Jeho dej i hlavná idea sú v poriadku. Dokonca aj mizerné herecké výkony by som nejako prežil. Ale obsadiť hlavnú postavu Audiem Murphym, to už napĺňa základný Murphyho zákon (Ak sa má niečo pokaziť, tak sa to aj pokazí). A pokazilo sa to tak dokonalo, že som nevychádzal z údivu nad záplavou štvorkových a päťkových hodnotení. ()

Flego

Veľmi príjemné westernové prekvapenie s množstvom posolstiev hodné zamysleniu sa. Jednoduchý príbeh má v sebe čaro, napatie a správne vyvrcholenie. ()

Martin741

Vyborny western od rezisera Jacka Arnolda z roku 1959, v roli johna Ganta, obávaného pištolníka a nájomného vraha sa predstavil Audie Murphy /Serifem proti sve vuli 1958, Co se nepromíjí 1960/, ktory ale rad svoje obete provokuje, takze sa vlastne brani. Potom nastupuje na scenu miestny lekar Charles Drake /To Hell and Back 1955, Pribeh Glenna Millera 1954/, videl som aj mladu fajnu Joan Evans /Column South 1953/. Audie Murphy mi velmi nesedel do roly drsneho pistolnika, to bych tam fakt radsej videl Wayna alebo Dzin Hekmena povedzme. To cervenak : vsade pchat VychodnehoLesa tiez nie je najstastnejsi napad : 85 % ()

pakobylka

Do poslední chvíle jsem doufala, že se dozvím něco bližšího O NĚM, o mladičkém střelci s nevinnou tváří a přímým pohledem. Namísto toho mi bylo umožněno odhalit leccos zajímavého o všech ostatních - a následně jsem seznala, že s větší jistotou nežli kulka zabíjí STRACH, obzvláště ten, který má původ v černém svědomí. Je to dost nebo málo ? Nejsem si úplně jistá ... tak na 3,5* ()

zigíš

Dá se říct, že městečko do kterého přijíždí legendární zabiják John Gant má největší hustotu darebáků na metr čtvereční. Nikdo neví kdo si ho najal a nikdo neví koho přišel zabít ale, strach mají všichni ! Výborně napsané drama, efektní i efektivní nakonec, všechno se zmákne za 77minut :) ()

Han22

Malý, komorní a víceméně konverzační western. Do městečka přijíždí zabiják se zvláštním kodexem cti, který své oběti vždy vyprovokuje, aby se jednalo o sebeobranu. Město si neví rady, gauneři panikaří a chtějí se pozabíjet navzájem. A proti němu se spíše v intelektuální rovině staví pacifistický lékař. Zajímavý příběh, slušně zrežírovaný expertem na 50s sci-fi a horory, ale chybělo mi aspoň troška napětí, lepší herci a hlavně konec ve kterém se nic nevyřeší SPOILER "padouch" odjíždí víceméně bez trestu". Slušné 3*. ()

westerns

Audie Murphy ako nájomný killer, ktorého sa po príchode do mestečka každý bojí. Kto si ho nájme, robí značnú investíciu, čiže vo svojom odbore je NUMBER ONE!!! Najlepšie bolo, keď Audie s úsmevom strhol kus zo šiat tej krásnej čajky :) Možno si aj vrznul, to nevieme :) ()

bubblebobble

Začínam mať strach o svoju povesť odporcu westernov pretože toto je opäť jeden skvelý kúsok. Úplne som si vychutnával strach obyvateľov z vraha, ktorý netušia koho prišiel zabiť, obviňujú jeden druhého a tak postupne vypláva na povrch zopár špinavostí. Parádna jazda a ešte parádnejší záver. Kiež by sa taký Gant objavil aj u nás. ()

ilclassico

Nadstandardní bečko zásluhou výborného scénáře. Škoda, že ho tvůrci vyplýtvali na western. I když uhodnout ''oběť'' zabijáka, není tak těžké, napětí neustále roste. V rámci žánru za 4. ()

Víteček

Western s velmi zajímavou premisou, ale nemyslím si, že byl zpracován nejlépe, jak mohl. Fajn by byl i nějaký zajímavý twist a jinými zmíněná "okladivovaná" paže, taky nebyla zrovna tím nejlepším. 60 %. ()

paddy35

Skvělý psychologický western, kdy příjezd jednoho jediného muže převrátí naruby životy všech obyvatel malého městečka, kteří se začnou podezřívat a udávat. Škoda jen, že film není o něco delší. ()