Ďaleká búdúcnosť. Ľudia zo skúmavky už nie sú len fantáziou, vzduch plný prachu, nedostatok jedla a kvalitného kyslíka pripravuje pozemštanov o nádej na lepší zajtrajšok. Ľudia o posledné potravinové zásoby nebojujú na vojenských poliach, ale v arénach, kde o víťazstve rozhodujú stotonové bojové stroje. Finálny zápas sa pomaly blíži a stajne robotov Alexander a MasimutoTech pripravujú svojich pilotov na záverečný boj, ktorý skomplikuje nielen priemyselná špionáž, ale aj láska. (D.I.G)

danny_21

No byla a je to pořádný béčko, ne-li céčko, se slaboduchými herci, slabým scénářem, nic moc triky, přeci jen už Terminátor měl 6 let a těch pár rubaček hromad šrotu to nevytrhlo. Chopit se toho pořádný studio s větším rozpočtem, třeba by to bylo lepčí - že by se tady pan Bay inspiroval ? Z nostalgie dávám 40 %, bez ní by to bylo tak o ještě 10 % míň. ()

Kusko.t2

Vynikajúce sci-fičko, ktoré má pre mňa aj neopísateľnú nostalgickú spomienku na detstvo, v ktorom som tento film videl po prvý krát. Mal som zhruba asi 11. Film na chlapca v tomto veku zapôsobí maximálne, ja som bol ako prikovaný k obrazovke a aj keby horelo, sral by som na to a snažil som sa maximálne sústrediť, aby mi ani jedna sekunda neušla. A po tých dlhých rokoch, keď som náhodou zistil konečne tento názov filmu a mohol si ho zohnať, zistil som, že film nestratil to kúzlo ktoré mal pred časom. Film s vinikajúcim nápadom, efektmi, plný nádherných robotických scén, ktoré fajnšmekra a obdivovateľa veľkých robotov musia nadchnúť, či už je mladý alebo starý. Tí, ktorí na tomto filme pracovali boli rozhodne podobní zanietenci. Ďakujem im za obohatenie môjho detstva. ()

Lacike

Ďalšia pecka môjho detstva, ktorú som sledoval na VHS od Intersonicu. A táto aj po rokoch funguje veľmi dobre. Modely obrovských robotov ma pred rokmi absolútne ohúrili a aj teraz mi stále pripadajú pôsobivé. Len v niektorých záberoch sú ich pohyby príliš trhavé alebo vidno lanká na ktorých sú zavesené. Ale stále ma to baví viac ako CGI v Pacific Rim. Škoda, že nevzniklo pokračovanie alebo vysokorozpočtový remake koncom deväťdesiatych rokov. Čisto CGI prevedenie by ma už nebavilo. Čo sa týka deja, tak je to vlastne sci-fi arénovka s obrovskými robotmi. Je tú zlý drsný rusák a kladný precitlivelý hrdina, ktorý získa mindrák, kvôli vedľajším stratám pri jednom zo súbojov. Po nejakých tých komplikáciách sa ale dočkáme fantastického finále. Trocha mi len liezla na nervy postava mladej ženy zo skúmavky, ktorá má nahradiť hlavného hrdinu. Tá by si zaslúžila preplieskať. Keby to bola aspoň nejaká kráska. Samozrejme nesmie chýbať aj nejaké to odhalenie špióna, ktorý si hodí peknú šípku. Takže celkovo to je stále cool sci-fi, ktoré sa oplatí vidieť. Škoda len, že už nemám starý SK dabing od Intersonicu so Skrúcaným, ktorý bol fakt dobrá. Ten CZ VHS je otrasný a nový CZ od MGM je síce celkom dobre obsadený, ale obsahuje riadne vtipné prekladateľské perly. Ale aspoň som zase po dlhej dobe vo vysielačke počul Rogera. :) 7/10. ()

PetrPan

Nostalgie tu příliš nezapracovala, protože Robot Jox jsem za kravinu považoval už před těmi dlouhými lety na VHS, ale tehdy to trochu paradoxně zachraňoval rychlodabing a příšerná kopie, v níž ty strašlivé triky úplně zanikly, ostatně jako téměř všechno ostatní. Dnes bych byl za tenhle efekt vděčný, naopak od "speciálních" efektů ve filmu. Scénář je hloupý a naivní, herci tragičtí, ale některé hlášky jsou bombastické (Ten zasranej japončík si mě nahrál, ááá). Nefungovalo na mě ani jako guilty pleasure a k nějaké další projekci už asi nikdy nedojde. Sci-fi béčko, ale nemá drajv. Jedna robotická ruka netleská. ()

DaViD´82

Naprosté béčko ve všech ohledech, které se na konci osmdesátých let snažilo přiživit na kulminující slávě Transformerů a BatlleTechu. Režie, technická stránka či herecké výkony (dá-li se vůbec o nějakých mluvit), to vše je naprostý průměr. Jenže Zápas robotů si ani na nic více nehraje. Je to zábavné, místy pravda směšné, krátké a úderné. Ve své podstatě jsou mi tyto nemotorné obří kraksny mnohem sympatičtější než o sedmnáct let mladší nemastní-neslaní Bayovi CGI pohůnci. I když spíše než kvalitou je to dáno nostalgií, která v tomto případě pracuje naplno. ()

• S rozpočtom 7 miliónov amerických dolárov to bol najdrahší film vyrobený štúdiom Empire Pictures. (beso74)
  • V písni "The Becoming" od Nine Inch Nails jsou nasamplované zvuky z filmu. (Corpsegrinder)
  • Studio Empire Pictures během natáčení zkrachovalo. Film koupilo a dokončilo studio Epic Productions, stalo se tak však až o více než dva roky později. (-bad-mad-wolf-)