Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Středověký voják Ettore cestuje napříč Evropou se svými partnery a hledá nějakou bitvu, ve které by si vydělali peníze. Když narazí na španělský hrad v obležení francouzské armády, musí se v první řadě rozhodnout, která strana pravděpodobně vyhraje a tedy zaplatí jejich gáži. Zdá se, že to budou Francouzi,ale po několika nepříjemnostech raději změní názor a přidají se ke Španělům. A tak musí Ettore vymyslet, jak Španěle udržet bojovat dostatečně dlouho, než dorazí posily. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (20)

blackrain 

všechny recenze uživatele

Historická fraška, kde si hodně užili kaskadéři a Bud Spencer. Ten opět nikoho nešetří a rozdává své tvrdé údery na všechny světové strany. Tenhle film samozřejmě nepatří mezi ty nejzábavnější, co na svém triku Bud Spencer má, ale je to spíš taková rozverná zajímavost. Vůbec bych neřekla, že Bud hrál se svými kolegy italské žoldáky. Mě přišli jako barbaři. Úžasná je scéna, kdy v městečku nemají co jíst a večer číhají na šneky a pak z nich vaří polívku, nebo spíše vodu s petrželkou. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Bráškové De Angelisové si opět dali hodně záležet. A svou rozverně hravou hudbou doprovodili rozverný film o válečné řežbě. V hlavní roli nezvykle štíhlý Bud Spencer není jedinou zajímavou postavou. A z celého filmu přímo sálá až neuvěřitelná pohoda. Jeho sledování nedoprovázely salvy smíchu, ale celou dobu jsem se skvěle bavila. ()

Reklama

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Žvýkejte pomalu, ať vám to semínko déle vydrží........ Čekal jsem víc Italské akce a víc Francouzského humoru, ale nebylo to ono. Chvilkama to bylo i nudné, vtipy nejsou vyšperkované a humor je moc ukřičený. Jeden z těch horších filmů, kde hraje Bud Spencer. CITÁT - Škoda, že jsme jen herci.......... ()

Kubaso 

všechny recenze uživatele

Ani evidentně vysoký rozpočet nedokázal zvrátit trend, že až na vzácné výjímky ("Policajt drábem", "Buldozer") trpí všechny Spencerovy filmy nezajímavými příběhy a přemírou infantilních vtípků. Nepomohla změna prostředí, ani několik známějších tváří italských filmů té doby, ani osvědčené skladatelské duo bratří Angelisů. O zklamání ale mluvit nemůžu, Spencer hrál i v horších filmech ("Aladdinova lampa", "Bomber"). A alespoň v první polovině se "Vojákovi štěstěny" místy daří i docela dobře bavit. Skvělý je dialog: "A kdo teda jste?" "Namáhejte trochu mozek, přemýšlejte. Když jsme v Itálii, kdo jsme?" "Němci." Pak už na mě bohužel šla nuda. ()

Igi155 

všechny recenze uživatele

Bud Spencer v tomto filme veľmi milo prekvapil a vytiahol to na 5 hviezd z niekoľko dôvodov.Za prvé je to hudba ktorá je tradične z dielne bratov Angelisovcov ktorý tentoraz vytvorili hravú hudbu ktorá pri bitkách vytvára dobrú atmosféru.Ďalej je tu slabší humor ale zopár vtipov sa tu nájde.Postavy sú zaujímavé a netradične štíhli Bud rozdáva rany ako o život.A kostými a prostredie sú fakt super. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo v italských lokalitách Apulii, Tarquinia nebo Lucera. Finální bitva byla natočena v Tunisku. (Terva)

Reklama

Reklama