Vlastní cestou (festivalový název)

• francouzský

Elle s'en va

• slovenský

Vlastnou cestou

On My Way

Drama / Komedie

Francie, 2013, 116 min

• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(22.2.2013)

• Doutas

Pokud jste také zamilováni do enigmatické Catherine Deneuve, tak skvělé v Polanskiho Hnusu nebo v Buňuelově Krásce dne, tak se tomuhle filmu určitě vyhněte obloukem. Čas nemilosrdně měří všem stejně a z tajemné krásky se dnes stala obyčejná babča. Ve své podstatě se jedná o obyčejnou stařeckou romanci - postarší ženě se rozpadne milenecký vztah, restaurace, kterou vede se svou matkou krachuje, a její vztah k vlastní dceři také není nejlepší. Jednoho dne se zhroutí, sedne do auta a vydá se na cestu hledat svoji druhou mízu. Jediné, čím je film možná trochu výjímečný, je svým poselstvím, že i ve stáří se dá najít štěstí (alespoň na francouzském venkově) a jeho celková tematizace obyčejného stáří, které bývá v líbivé a efektní kinematografii dneška opomíjeno. Avšak ve vší své obyčejonsti se ani nepřibližuje emoční síle třeba Hanekeho Lásky, která podává o stáří daleko poutavější výpověď. Tenhle film se se mnou zkrátka úplně minul, ale možná je to jen tím, že jsem ho viděl o 40 let dříve, než bych měl.(29.4.2014)

• Davered

Odpudivy exemplar evropskeho filmoveho populismu. Dramaturgicky nezvladnuty (zapletka se zacina rozvijet az v pulce filmu), hystericky, odtrzeny od reality. Cele to stoji na Deneuve, ktere i v 70 zustalo neco z jeji krasy.(2.6.2016)