Americký ninja 5

Americký nindža 5

Akční / Komedie / Romantický

USA, 1993, 99 min

• Campbell

První a poslední film Jeana Leonarda(lol) a první a poslední Americký ninja co jsem viděl. Ne nebylo to tak příšerné jak jsem předpokládal, ale není to ani film který chci vidět znova a ani netoužím po jeho pokračování. Tohle bylo sice dost úsměvné ale akční scény ujdou, herce nečekejte. Tady nejsou, i když je tu partička lidí co si myslí že hrajou. To největší mínus ale jde k člověku co hraje mladého ninju, už jen ty "kopance" co každého téměř zabije je blbost a ubohost. No nic moc ale zas taková trága to není.(29.11.2011)

• SallyZen

Bylo to moje první setkání s "Americkým Ninjou" a už nikdy! Na tomhle jsem opravdu nevyrostl a viděl jsem to až včera. Nemám slov. Nemám pozitivních slov. Už nikdy nechci vidět, jak se mladý klučina s gameboyem(či co to bylo) v ruce, během hodně malé chvíle naučí bojovat jako ninja či jiný dobrý bojovník, jak najednou z ničehonic umí meditovat a další podobné věci. Aspoň ten hlavní herec a herečka byli trochu sympaťáci, ale nic víc. Ani ty boje za nic nestály. 5%(20.5.2011)

• eraserhead666

Tento film se měl v originále jmenovat american Ninja & Son. Trapnost dostoupila vrcholu a to je zřejmě důvod, proč tohle navždy zůstane poslední částí Amerického ninji. Neboť je nepředstavitelné, že by kdy mohl být natočen trapnější díl. Zvláštnost? Většina herců se svým umem buď ztvrdne na jednom místě a nebo se film od filmu lepší. Bradley dokázal opak, je herecky film od filmu horší a horší. Nechce se mi věřit, že je to ten samý herec z trojky. Ještě že je to občas fakt směšné a pobaví to. Chtěl bych být synem ninji, abych se taky během dopoledne naučil všechna tajemství bojového umění a během pár vteřin se naučil řídit menší dopravní letadlo...(7.10.2011)

• kaylin

Nemůžu si pomoct, ale mně to nepřišlo až tak zlé. Jasně, je to pořád blbost a se sérií to nemá nic společného až na hlavní postavu, ale je to takový příjemný rodinný film, kde sem tam dojde i na nějaké to bojové umění, anebo na něco, co se tak alespoň tváří. Ze všeho nejvíce to ale připomíná "Karate Kid".(6.6.2016)

2. nejslabší z celé série, ale pro mě existuje 5 faktorů, které dokážou pozvednout film o jednu hvězdu- skvělá hudba, dojetí skoro až k slzám, sranda, která mě dostane do kolen, hrůza,že běhá mráz po zádech a ninjovská tématika (něco holt ve mně z dětství zůstat muselo :)), a tento film splnuje to poslední. Funguje to hlavně jako komedie, absurdní komedie ikdyž bitek je tam taky docela dost. ...Ale když se malý kluk naučí skoro přes noc nindžitsu tak, že se to celá armáda jejich protivníků ninjů nenaučila za celý život, to je fakt moc.(26.10.2008)

• - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii a v Římě v Itálii. (rafix)

• - Původní Americký ninja Michael Dudikoff se také jmenoval Joe, tedy stejně jako hrdina v tomto pokračování. (SNCIS)

• - Rovnako ako v Karate Kidovi, aj tu sa Pat Morita (Master Tetsu) stará o bonsaje. (Johnny.ARN)