Americký ninja 5

Americký nindža 5

Akční / Komedie / Romantický

USA, 1993, 99 min

• eraserhead666

Tento film se měl v originále jmenovat american Ninja & Son. Trapnost dostoupila vrcholu a to je zřejmě důvod, proč tohle navždy zůstane poslední částí Amerického ninji. Neboť je nepředstavitelné, že by kdy mohl být natočen trapnější díl. Zvláštnost? Většina herců se svým umem buď ztvrdne na jednom místě a nebo se film od filmu lepší. Bradley dokázal opak, je herecky film od filmu horší a horší. Nechce se mi věřit, že je to ten samý herec z trojky. Ještě že je to občas fakt směšné a pobaví to. Chtěl bych být synem ninji, abych se taky během dopoledne naučil všechna tajemství bojového umění a během pár vteřin se naučil řídit menší dopravní letadlo...(7.10.2011)

• Lateef

To je tak, když někdo neví, kdy přestat. Po doslova hrůzostrašném čtvrtém dílu přichází na scénu pětka, jež zpočátku skýtala určitý obrat k lepšímu. Na rozdíl od předešlého snímku, kde nebyl problém vyhnout se kulce (ne, opravdu nejsme v matrixu) či lapit do zubů vystřelený šíp, je tohle jakžtakž koukatelné. Nindžů tu běhá o několik víc než je sarančat v migračních stádech, a proto je musí David Bradley posílat sice nudnými, ale přesto otočkami do hajan... apropó souboje... nejsou špatné, ale strašně čitelné a občas i směšné...a když se neví kudy dál, stačí hodit na zem kapsli s bílým dýmem...příběh je plochý jako hruď Milly Jovovich a jakákoliv odbočka, snažící se ho okošatit, končí slepě. Osvěžení přinesl vrátivší se Tadashi Yamashita, aby nás ve svém cameu naučil ničit jablíčka, roli úhlavního nepřítele vzal James Lew, tradiční záporák z béčkových luhů a hájů... Na triky s kdovíjak propletenými prsty u rukou už nevěřím (ještě předevčírem jsem to ale zkoušel ve snaze pokecat si o fotbale s pradědečkem), je to jenom hloupá hra, při které si maximálně spoutáte ruce bez pout...(17.9.2006)

Na Amerického Ninju 5 mám dobré vzpomínky z dětství z doby kdy jsem ho žral a nahrával na VHS v dnešní době když se na to podívám tak to vypadá trapně ale ty vzpomínky zůstávají. V televizi a na dvd jsou daleko horší sračky co se vydávají za akční filmy a mají vyšší hodnocení než toto takže zas tak špatně bych to neviděl.(25.12.2010)

• kaylin

Nemůžu si pomoct, ale mně to nepřišlo až tak zlé. Jasně, je to pořád blbost a se sérií to nemá nic společného až na hlavní postavu, ale je to takový příjemný rodinný film, kde sem tam dojde i na nějaké to bojové umění, anebo na něco, co se tak alespoň tváří. Ze všeho nejvíce to ale připomíná "Karate Kid".(6.6.2016)

• TERRORDROME

"Až budeš ninjom, pochopíš!" Toto je jeden z tých filmov ku ktorým rád píšem komentáre, pretože sa na nich dá vybúriť. Piaty Americký Ninják je dokonale nemohúca kokotina pri ktorej sa dá len škodoradostne smiať nad tým aký sú jej tvorcovia banda mantákov z pomocnej školy. To čo oni hustia do diváka s úplne vážnou tvárou je fakt sila. Hlavný záporák a ninjácky kápo vyzerá ako mix grófa Draculu a amatérskeho kúzelníka z čias socializmu. Páčilo sa mi ako sa stále zjavoval v kúdoloch dymu niekde na ulici aby americkému ninjovi povedal čo ho čaká. Samozrejme tým myslí smrť, ale je ťažké zabiť poctivého amerického majstra ninjutsu keď máte k dispozícii úplne neschopnú bandu rádoby ninjov v rôznofarebných teplákoch ktorý by nedokázali ani otvoriť konzervu a neodseknúť si pri tom nohu. Schopnosti zlých ninjov boli v tejto sérii vždy na bode mrazu, ale tu sa už naozaj prekonávajú a v pohode ich zmláti aj decko po jednodennom tréningu spočívajúcom hlavne v rozhovore s duchom dákeho dedka. Zaujímavá je taktiež ninjácka technika pomocou ktorej sa dá oslobodiť z pút, to stačí len prepliesť si prsty, otriasť sa a putá samé spadnú!!! A keď už som v tom, spomeniem aj finálnu likvidáciu zloducha ktorá vyzerá asi tak že mu to chlapčisko strelí prakom do ksichtu medailu, on nechápavo vypleští oči a následne po ňom americký ninja hodí zapálenú guličku z pokrkvaného papiera. Záporák vzbĺkne a vypadne z lietadla. Ja už som fakt nevládal, tento film je naozaj extratrieda v komickej špatnosťi a úbohosti. P.S. David Bradley sucks!(12.6.2012)

• - Po filmech Americký ninja 3 (1989) a Americký ninja 4 (1990) se David Bradley vrací do filmu jako jiná postava. Ve filmech Americký ninja 3 (1989) a Americký ninja 4 (1990) hrál postavu Seana Davidsona, zatímco v tomto snímku ztvárnil postavu Joea Kastla. (mzss1)

• - Rovnako ako v Karate Kidovi, aj tu sa Pat Morita (Master Tetsu) stará o bonsaje. (Johnny.ARN)

• - Původní Americký ninja Michael Dudikoff se také jmenoval Joe, tedy stejně jako hrdina v tomto pokračování. (SNCIS)