Americký ninja 5

American Ninja V

Americký nindža 5

Akční / Komedie / Romantický

USA, 1993, 99 min

Pořád stejně zábavné jako jednička. A pozor... tentokrát dostanete opravdu velkou porci ABSOLUTNĚ levých a zcela neschopných ninjů, kteří vždycky čekaj než je Bradley nějak skolí a absolutně nic nedělají. Inu opravdoví bojovníci :) Zaporák je taky dost směšnej a korunu tomu dodává ten malej spratek (kterej pravda nebyl až tak překvapivě nemožnej). Takže buď máte rádi béčka a pak je tohle jasná volba nebo nevím co tu chcete vyčíst :)(17.5.2008)

Pro mě je to asi ten nejlepší díl z celé série. David Bradley je dobrej,humuro je tu docela dost,James Lew coby Wiper je hodně směšnej,hlavně v tom kostýmu. Většina záporáků ve filmech nosí normálně hadry aby nevzbuzovala pozornost,ale on si vezme kostým jakoby byl Superman. Ninjové nechávají Davida i toho malého kluka schválně vyhrávat,tedy kdyby né,tak by se aspoň hejbali a snažili by se aspoň uhýbat,tady ninjové nenahánějí starch,ale spíš úsměv a,že jich je tu celá barevná plejáda. Pat Morita hraje jen chvíli,možná,že škoda,ale nevím v jaké části filmu by měl vystoupit. Hudba tu není žádná napínavá,naopak veselá,aby vám připomněla,neberte tenhle film vážně. A výte co je vrchol célé téhle skvělé demence tohle filmu? Tvůrci měli tu odvahu dát do úvodních titulků ještě nadpis Choreografie bojových scén a hodit pod to dva jména. Jaká choreografie? Ani David s Jamesem se ke konci nepoperou. Jinak film těží ze spousty věcí z dovenosti úmění ninjů. Pomocí meditace si sundat pouta,spojit se člověkem,který je daleko nebo zmrtvými. Pro mě je nejlepší postava ta pohledná blondcka co se jí snaží celej film zachránit.(16.5.2006)

• john.h

Normálně by to byla jedna hvězdička, dávám ale i druhou z nostalgie. Jako malý jsem to prostě žral. Teď mě to bavilo spíš svou nedokonalostí. Všiml jsem si tedy jen dvou kaskadérů, kteří vypadali úplně jinak než herci, v jedné scéně se zničehonic u vědce objeví na obličeji brýle a také, když si berou plynové masky na konci, tak ta hloupá blondýna si ji navlékne obráceně, zatímco záporáci s malou škvírkou na masce umírají, ona, ač ji má obráceně a nemá ji pořádně nasazenou je v pohodě, zničehonic se ji ale v dalším záběru obrátí správně. Také v ruční konzoli Game Gear běžela hudba ze hry Shinobi a Sonic: The Hedgehog a přitom tam ten kluk hrál něco jiného. Těchto věcí jsem si všiml po jednom shlédnutí. A to nezmiňuju nelogické chování hlavních hrdinů, kteří nechávají zbraně ležet u záporáků a odejdou, záporáci se samozřejmě probudí a v další scéně po nich ze svých zbraní střílí. Ještě nezmiňuju nudné souboje, které jsem jako malý považoval za vrchol choreografie a absolutně nelogické situace, kdy hlavní hrdina jde kdesi v trávě a najednou se kolem něj objeví houpající pytle se zabodnutými meči, jejichž hroty ohrožují hrdinu na životě, nebo jakési ostré špejle svázané do chomáče, kolem nichž jde hlavní hrdina jako kolem nějakých nebezpečných min, přitom i pětileté děcko by ty špejle v klidu rozduplo bez úhony. No na další projekci už nemám trpělivost, ale určitě by se tam našlo víc "zajímavých" věcí. Jo a ještě jsem nepochopil snahu o komediální prvky, které snad měly dát konci série Amerických ninjů nějaký nadhled a tak trochu parodovat předchozí díly. Doteď nevím, jestli to byl záměr autorů, nebo tam daly ty komediální prvky nechtěně, Každopádně tak jako tak vtipné nebyly a celý trapný film ztrapňovaly ještě víc. Jediné co docela ušlo bylo chování a hlášky drzého kluka, hlavně jak ukradl to policejní auto se mi líbilo a u toho jsem se snad jedinkrát pousmál, jo a vlastně ještě hláška "myslím, že mě zajímají holky" nebyla špatná. No ale jak říkám. Z nostalgie druhá hvězda. Na VHS jsem si to v minulosti pouštěl opravdu pořád dokola a někdy i okamžitě po závěrečných titulkách.(20.7.2006)

• Lateef

To je tak, když někdo neví, kdy přestat. Po doslova hrůzostrašném čtvrtém dílu přichází na scénu pětka, jež zpočátku skýtala určitý obrat k lepšímu. Na rozdíl od předešlého snímku, kde nebyl problém vyhnout se kulce (ne, opravdu nejsme v matrixu) či lapit do zubů vystřelený šíp, je tohle jakžtakž koukatelné. Nindžů tu běhá o několik víc než je sarančat v migračních stádech, a proto je musí David Bradley posílat sice nudnými, ale přesto otočkami do hajan... apropó souboje... nejsou špatné, ale strašně čitelné a občas i směšné...a když se neví kudy dál, stačí hodit na zem kapsli s bílým dýmem...příběh je plochý jako hruď Milly Jovovich a jakákoliv odbočka, snažící se ho okošatit, končí slepě. Osvěžení přinesl vrátivší se Tadashi Yamashita, aby nás ve svém cameu naučil ničit jablíčka, roli úhlavního nepřítele vzal James Lew, tradiční záporák z béčkových luhů a hájů... Na triky s kdovíjak propletenými prsty u rukou už nevěřím (ještě předevčírem jsem to ale zkoušel ve snaze pokecat si o fotbale s pradědečkem), je to jenom hloupá hra, při které si maximálně spoutáte ruce bez pout...(17.9.2006)

• Renton

Proč kruci k prvnímu, celkem solidnímu béčku musí vzniknout totálně tragické čtyři pokračování z kategorie déčka, géčka, elka a zetka? Nechápu snahu producentů na takové nudné snímky shánět další a další peníze. Jedna scéna zde stojí za vidění a to kamerový přelet nad cvičícími, různě barevnými oděnými skupinkami ninju. Zbytek je odpad!(10.9.2005)

• - Rovnako ako v Karate Kidovi, aj tu sa Pat Morita (Master Tetsu) stará o bonsaje. (Johnny.ARN)

• - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii a v Římě v Itálii. (rafix)

• - Původní Americký ninja Michael Dudikoff se také jmenoval Joe, tedy stejně jako hrdina v tomto pokračování. (SNCIS)