poster

Americký ninja 5

 • USA

  American Ninja V

 • Slovensko

  Americký nindža 5

Akční / Komedie / Romantický

USA, 1993, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zdeny99
  ***

  Pohádka pro desetileté kluky, která v tomto věku může vzbuzovat dojem, že se jedná o nejlepší film. Po deseti letech už jej ovšem nemůžete vůbec brát vážně. Osamělý ninja se společně s dvanáctiletým klukem samozřejmě vyhraje svůj boj s elitní jednotkou ninjů a komandem se samopalama. Logiku sice film nemá, ale spád ano. Na rozdíl od spousty filmů se Seagalem a Van Dammem se zde aspoň něco děje, a tak hodnotím kladně. V deseti letech bych dal pět hvězdiček, teď už jen tři. [1688. hodnocení, 66. komentář, 25%, 232. nejhorší film](9.1.2015)

 • K.I.N.G.
  ***

  2. nejslabší z celé série, ale pro mě existuje 5 faktorů, které dokážou pozvednout film o jednu hvězdu- skvělá hudba, dojetí skoro až k slzám, sranda, která mě dostane do kolen, hrůza,že běhá mráz po zádech a ninjovská tématika (něco holt ve mně z dětství zůstat muselo :)), a tento film splnuje to poslední. Funguje to hlavně jako komedie, absurdní komedie ikdyž bitek je tam taky docela dost. ...Ale když se malý kluk naučí skoro přes noc nindžitsu tak, že se to celá armáda jejich protivníků ninjů nenaučila za celý život, to je fakt moc.(26.10.2008)

 • klerik
  **

  Modrí ninjovia. Fialoví ninjovia. Bieli ninjova. Čierni ninjovia. Ale áno príde aj červený ninja. Hlúpučký film s neskutočnými zápltekami na vyvolanie súbojov. Naivné ale pri tom aj trochu roztomilé. Snaha o humor sa počíta, bitiek je naozaj dosť, záporáci sú ako zo škatuľky a Bradely je málokde taký sympaťák ako tu. Oproti takému AMERICKÉMU SAMURAJOVI skvelá zábava. "Ako to urobil?""To sa dozvieš, keď sa staneš ninjom." Len pre notorických fanúšikov starých čias...(8.9.2009)

 • Renton
  odpad!

  Proč kruci k prvnímu, celkem solidnímu béčku musí vzniknout totálně tragické čtyři pokračování z kategorie déčka, géčka, elka a zetka? Nechápu snahu producentů na takové nudné snímky shánět další a další peníze. Jedna scéna zde stojí za vidění a to kamerový přelet nad cvičícími, různě barevnými oděnými skupinkami ninju. Zbytek je odpad!(10.9.2005)

 • john.h
  **

  Normálně by to byla jedna hvězdička, dávám ale i druhou z nostalgie. Jako malý jsem to prostě žral. Teď mě to bavilo spíš svou nedokonalostí. Všiml jsem si tedy jen dvou kaskadérů, kteří vypadali úplně jinak než herci, v jedné scéně se zničehonic u vědce objeví na obličeji brýle a také, když si berou plynové masky na konci, tak ta hloupá blondýna si ji navlékne obráceně, zatímco záporáci s malou škvírkou na masce umírají, ona, ač ji má obráceně a nemá ji pořádně nasazenou je v pohodě, zničehonic se ji ale v dalším záběru obrátí správně. Také v ruční konzoli Game Gear běžela hudba ze hry Shinobi a Sonic: The Hedgehog a přitom tam ten kluk hrál něco jiného. Těchto věcí jsem si všiml po jednom shlédnutí. A to nezmiňuju nelogické chování hlavních hrdinů, kteří nechávají zbraně ležet u záporáků a odejdou, záporáci se samozřejmě probudí a v další scéně po nich ze svých zbraní střílí. Ještě nezmiňuju nudné souboje, které jsem jako malý považoval za vrchol choreografie a absolutně nelogické situace, kdy hlavní hrdina jde kdesi v trávě a najednou se kolem něj objeví houpající pytle se zabodnutými meči, jejichž hroty ohrožují hrdinu na životě, nebo jakési ostré špejle svázané do chomáče, kolem nichž jde hlavní hrdina jako kolem nějakých nebezpečných min, přitom i pětileté děcko by ty špejle v klidu rozduplo bez úhony. No na další projekci už nemám trpělivost, ale určitě by se tam našlo víc "zajímavých" věcí. Jo a ještě jsem nepochopil snahu o komediální prvky, které snad měly dát konci série Amerických ninjů nějaký nadhled a tak trochu parodovat předchozí díly. Doteď nevím, jestli to byl záměr autorů, nebo tam daly ty komediální prvky nechtěně, Každopádně tak jako tak vtipné nebyly a celý trapný film ztrapňovaly ještě víc. Jediné co docela ušlo bylo chování a hlášky drzého kluka, hlavně jak ukradl to policejní auto se mi líbilo a u toho jsem se snad jedinkrát pousmál, jo a vlastně ještě hláška "myslím, že mě zajímají holky" nebyla špatná. No ale jak říkám. Z nostalgie druhá hvězda. Na VHS jsem si to v minulosti pouštěl opravdu pořád dokola a někdy i okamžitě po závěrečných titulkách.(20.7.2006)

 • - Původní Americký ninja Michael Dudikoff se také jmenoval Joe, tedy stejně jako hrdina v tomto pokračování. (SNCIS)

 • - Po filmech Americký ninja 3 (1989) a Americký ninja 4 (1990) se David Bradley vrací do filmu jako jiná postava. Ve filmech Americký ninja 3 (1989) a Americký ninja 4 (1990) hrál postavu Seana Davidsona, zatímco v tomto snímku ztvárnil postavu Joea Kastla. (mzss1)

 • - Rovnako ako v Karate Kidovi, aj tu sa Pat Morita (Master Tetsu) stará o bonsaje. (Johnny.ARN)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace