Americký ninja 5

Americký nindža 5

Akční / Komedie / Romantický

USA, 1993, 99 min

• c.tucker

Je zde určitý obrat k lepšímu, také díky tomu, že zde není žádná návaznost na předchozí díly, snad jen to, že jsou i zde ninjové. Příběh je opět o ničem, ale oproti 3. a 4. dílu je tu drobný pokrok. Je zde velice užitečných věcí, třeba, že díky propleteným prstům si můžu sundat pouta bez klíče, když hodim na zem pod sebe dýmovnici, tak se dokážu vypařit s kouřem a plno dalších podobných důležitých dovedností.(2.7.2008)

Pořád stejně zábavné jako jednička. A pozor... tentokrát dostanete opravdu velkou porci ABSOLUTNĚ levých a zcela neschopných ninjů, kteří vždycky čekaj než je Bradley nějak skolí a absolutně nic nedělají. Inu opravdoví bojovníci :) Zaporák je taky dost směšnej a korunu tomu dodává ten malej spratek (kterej pravda nebyl až tak překvapivě nemožnej). Takže buď máte rádi béčka a pak je tohle jasná volba nebo nevím co tu chcete vyčíst :)(17.5.2008)

• wosho

Katastrofa i na poli béčkového akčního filmu. Amatérské je zde asi vše. Ale to by nevadilo, kdyby byl film plný skvělé akce, ale tomu tak bohužel není. Ty protivníky v nepřilnavých ninja stejnokrojích by pobil i beznohý bezdomovec. A jejich kápo, libující si v praskavých kuličkách, je přímo ideální do 4% porna. No a choreografie je zde přímo děsivá, ten kdo jí dělal by se měl fackovat do konce života. Americký ninja 5 je odpad jako vyšitý.(20.5.2011)

• Lateef

To je tak, když někdo neví, kdy přestat. Po doslova hrůzostrašném čtvrtém dílu přichází na scénu pětka, jež zpočátku skýtala určitý obrat k lepšímu. Na rozdíl od předešlého snímku, kde nebyl problém vyhnout se kulce (ne, opravdu nejsme v matrixu) či lapit do zubů vystřelený šíp, je tohle jakžtakž koukatelné. Nindžů tu běhá o několik víc než je sarančat v migračních stádech, a proto je musí David Bradley posílat sice nudnými, ale přesto otočkami do hajan... apropó souboje... nejsou špatné, ale strašně čitelné a občas i směšné...a když se neví kudy dál, stačí hodit na zem kapsli s bílým dýmem...příběh je plochý jako hruď Milly Jovovich a jakákoliv odbočka, snažící se ho okošatit, končí slepě. Osvěžení přinesl vrátivší se Tadashi Yamashita, aby nás ve svém cameu naučil ničit jablíčka, roli úhlavního nepřítele vzal James Lew, tradiční záporák z béčkových luhů a hájů... Na triky s kdovíjak propletenými prsty u rukou už nevěřím (ještě předevčírem jsem to ale zkoušel ve snaze pokecat si o fotbale s pradědečkem), je to jenom hloupá hra, při které si maximálně spoutáte ruce bez pout...(17.9.2006)

• JohnnyD

Horšie séria ani skončiť nemohla. To, že je to prakticky remake dvojky, by nevadilo až tak ako ten malý bastard. David Bradley má nulovú charizmu, nie je tu Steve "Rambro" James, aby zachraňoval film, ktorý je navyše už sám o sebe strašne detinský, detský, infantilný, plný trápneho humoru a doslova preplnený tým rádobysympatickým malým "ninjom". Áno, mať desať tak slintám blahom. Desať už ale nejakú tú dobu nemám.(17.5.2008)

• - Po filmech Americký ninja 3 (1989) a Americký ninja 4 (1990) se David Bradley vrací do filmu jako jiná postava. Ve filmech Americký ninja 3 (1989) a Americký ninja 4 (1990) hrál postavu Seana Davidsona, zatímco v tomto snímku ztvárnil postavu Joea Kastla. (mzss1)

• - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii a v Římě v Itálii. (rafix)

• - Rovnako ako v Karate Kidovi, aj tu sa Pat Morita (Master Tetsu) stará o bonsaje. (Johnny.ARN)