Americký ninja 5

American Ninja V

Americký nindža 5

Akční / Komedie / Romantický

USA, 1993, 99 min

Na Amerického Ninju 5 mám dobré vzpomínky z dětství z doby kdy jsem ho žral a nahrával na VHS v dnešní době když se na to podívám tak to vypadá trapně ale ty vzpomínky zůstávají. V televizi a na dvd jsou daleko horší sračky co se vydávají za akční filmy a mají vyšší hodnocení než toto takže zas tak špatně bych to neviděl.(25.12.2010)

Film pro kluky všech věkových kategorii, ve kterém se objevuje přesně to, co divák čeká, že uvidí v béčkovém "kungfu mela" filmu. Kdo si však myslí, že to je důsledek tuposti autorů filmu, ten se mýlí, protože to je naopak záměr, o čemž svědčí i občasné "pomrkávání" na diváka. "Miyagi-san" a celá paleta bílých, zelených, modrých a fialových ninja-amatérů navíc. Zábava pro neseriózní (ne)intelektuály :-)(20.5.2011)

• SallyZen

Bylo to moje první setkání s "Americkým Ninjou" a už nikdy! Na tomhle jsem opravdu nevyrostl a viděl jsem to až včera. Nemám slov. Nemám pozitivních slov. Už nikdy nechci vidět, jak se mladý klučina s gameboyem(či co to bylo) v ruce, během hodně malé chvíle naučí bojovat jako ninja či jiný dobrý bojovník, jak najednou z ničehonic umí meditovat a další podobné věci. Aspoň ten hlavní herec a herečka byli trochu sympaťáci, ale nic víc. Ani ty boje za nic nestály. 5%(20.5.2011)

Pro mě je to asi ten nejlepší díl z celé série. David Bradley je dobrej,humuro je tu docela dost,James Lew coby Wiper je hodně směšnej,hlavně v tom kostýmu. Většina záporáků ve filmech nosí normálně hadry aby nevzbuzovala pozornost,ale on si vezme kostým jakoby byl Superman. Ninjové nechávají Davida i toho malého kluka schválně vyhrávat,tedy kdyby né,tak by se aspoň hejbali a snažili by se aspoň uhýbat,tady ninjové nenahánějí starch,ale spíš úsměv a,že jich je tu celá barevná plejáda. Pat Morita hraje jen chvíli,možná,že škoda,ale nevím v jaké části filmu by měl vystoupit. Hudba tu není žádná napínavá,naopak veselá,aby vám připomněla,neberte tenhle film vážně. A výte co je vrchol célé téhle skvělé demence tohle filmu? Tvůrci měli tu odvahu dát do úvodních titulků ještě nadpis Choreografie bojových scén a hodit pod to dva jména. Jaká choreografie? Ani David s Jamesem se ke konci nepoperou. Jinak film těží ze spousty věcí z dovenosti úmění ninjů. Pomocí meditace si sundat pouta,spojit se člověkem,který je daleko nebo zmrtvými. Pro mě je nejlepší postava ta pohledná blondcka co se jí snaží celej film zachránit.(16.5.2006)

• TERRORDROME

"Až budeš ninjom, pochopíš!" Toto je jeden z tých filmov ku ktorým rád píšem komentáre, pretože sa na nich dá vybúriť. Piaty Americký Ninják je dokonale nemohúca kokotina pri ktorej sa dá len škodoradostne smiať nad tým aký sú jej tvorcovia banda mantákov z pomocnej školy. To čo oni hustia do diváka s úplne vážnou tvárou je fakt sila. Hlavný záporák a ninjácky kápo vyzerá ako mix grófa Draculu a amatérskeho kúzelníka z čias socializmu. Páčilo sa mi ako sa stále zjavoval v kúdoloch dymu niekde na ulici aby americkému ninjovi povedal čo ho čaká. Samozrejme tým myslí smrť, ale je ťažké zabiť poctivého amerického majstra ninjutsu keď máte k dispozícii úplne neschopnú bandu rádoby ninjov v rôznofarebných teplákoch ktorý by nedokázali ani otvoriť konzervu a neodseknúť si pri tom nohu. Schopnosti zlých ninjov boli v tejto sérii vždy na bode mrazu, ale tu sa už naozaj prekonávajú a v pohode ich zmláti aj decko po jednodennom tréningu spočívajúcom hlavne v rozhovore s duchom dákeho dedka. Zaujímavá je taktiež ninjácka technika pomocou ktorej sa dá oslobodiť z pút, to stačí len prepliesť si prsty, otriasť sa a putá samé spadnú!!! A keď už som v tom, spomeniem aj finálnu likvidáciu zloducha ktorá vyzerá asi tak že mu to chlapčisko strelí prakom do ksichtu medailu, on nechápavo vypleští oči a následne po ňom americký ninja hodí zapálenú guličku z pokrkvaného papiera. Záporák vzbĺkne a vypadne z lietadla. Ja už som fakt nevládal, tento film je naozaj extratrieda v komickej špatnosťi a úbohosti. P.S. David Bradley sucks!(12.6.2012)

• - Původní Americký ninja Michael Dudikoff se také jmenoval Joe, tedy stejně jako hrdina v tomto pokračování. (SNCIS)

• - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii a v Římě v Itálii. (rafix)

• - Rovnako ako v Karate Kidovi, aj tu sa Pat Morita (Master Tetsu) stará o bonsaje. (Johnny.ARN)