Americký ninja 5

• USA American Ninja V (více)

Špičkový vědec dr. Strobel (Aharon Ipalé) objeví prostředek na ničení hmyzu a tím na sebe upoutá pozornost chemického magnáta Glocka (Clement von Franckenstein) i zlověstného venezuelského generála Zubina. Ti chtějí geniálního vynálezu využít k ovládnutí světa a únosem Strobelovy dcery Lisy (Anne Dupont) si chtějí zajistit spolupráci vědce. Do cesty se jim však postaví Joe (David Bradley), který má o Lisu poněkud jiný zájem. K tomu, aby ji zachránil, využije i svých bojových schopností. (Siriuss)

DEMON odpad!

Mam za sebou vacsinu filmografie Uwe Bolla, asi desiatku "hororov" od Asylum a SyFy a nespocet dalsich ozaj debilnych filmov. Ale aj tak mam pocit, ze Americky Ninja 5 je jednym z najhorsich, co som kedy videl. Pribeh je naprosto debilny, ze sa to neda vypovedat, az vam to pripada ako mozaika uplacana z nesurodych obrazkov, ktore spolu prakticky nesuvisia. Spojovacie body su "vysvetlene" tym, ze sa jedna o ninjovske superschopnosti, ktore umoznuju ninjom zbavit sa put, najst niekoho v strede neznameho mesta a teleportovat sa pri vybuchu dymovnice... Suboje tiez nestoja za nic - zli ninjovia su neschopni a umru po jednej rane a hlavny zaporak je sice velky drtic, ale zapalena papierova gulicka je nad jeho sily... Vsetky postavy jednaju uplne idiotsky a minimalne jedna postava vam bude cely film liez neskonale na nervy. Beriem to tak, ze posledny diel serie autori brali skor ako parodiu urcenu mladsiemu publiku, ale aj tak sa jedna o uplny filmovy brak, na ktory je aj VHSiek, na ktorych sa svojho casu distribuoval, skoda. ()

wosho odpad!

Katastrofa i na poli béčkového akčního filmu. Amatérské je zde asi vše. Ale to by nevadilo, kdyby byl film plný skvělé akce, ale tomu tak bohužel není. Ty protivníky v nepřilnavých ninja stejnokrojích by pobil i beznohý bezdomovec. A jejich kápo, libující si v praskavých kuličkách, je přímo ideální do 4% porna. No a choreografie je zde přímo děsivá, ten kdo jí dělal by se měl fackovat do konce života. Americký ninja 5 je odpad jako vyšitý. ()

Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 2/10 Hudba 3/10 Akce 1/10/// +Pat Morita (co ten tu dělá?) a David Bradley, záporáci, občas hudba -úplně nesmyslné bojové scény, vypadají naprosto amatérky a trapně/// Tak tohle bylo zoufalé a to jsem ještě ani třetí a čtvrtý díl neviděl. Možná kdyby mi bylo deset, ale takhle. A navíc ten kluk je na facku./// Celkem 25%/// ()

TERRORDROME odpad!

"Až budeš ninjom, pochopíš!" Toto je jeden z tých filmov ku ktorým rád píšem komentáre, pretože sa na nich dá vybúriť. Piaty Americký Ninják je dokonale nemohúca kokotina pri ktorej sa dá len škodoradostne smiať nad tým aký sú jej tvorcovia banda mantákov z pomocnej školy. To čo oni hustia do diváka s úplne vážnou tvárou je fakt sila. Hlavný záporák a ninjácky kápo vyzerá ako mix grófa Draculu a amatérskeho kúzelníka z čias socializmu. Páčilo sa mi ako sa stále zjavoval v kúdoloch dymu niekde na ulici aby americkému ninjovi povedal čo ho čaká. Samozrejme tým myslí smrť, ale je ťažké zabiť poctivého amerického majstra ninjutsu keď máte k dispozícii úplne neschopnú bandu rádoby ninjov v rôznofarebných teplákoch ktorý by nedokázali ani otvoriť konzervu a neodseknúť si pri tom nohu. Schopnosti zlých ninjov boli v tejto sérii vždy na bode mrazu, ale tu sa už naozaj prekonávajú a v pohode ich zmláti aj decko po jednodennom tréningu spočívajúcom hlavne v rozhovore s duchom dákeho dedka. Zaujímavá je taktiež ninjácka technika pomocou ktorej sa dá oslobodiť z pút, to stačí len prepliesť si prsty, otriasť sa a putá samé spadnú!!! A keď už som v tom, spomeniem aj finálnu likvidáciu zloducha ktorá vyzerá asi tak že mu to chlapčisko strelí prakom do ksichtu medailu, on nechápavo vypleští oči a následne po ňom americký ninja hodí zapálenú guličku z pokrkvaného papiera. Záporák vzbĺkne a vypadne z lietadla. Ja už som fakt nevládal, tento film je naozaj extratrieda v komickej špatnosťi a úbohosti. P.S. David Bradley sucks! ()

john.h

Normálně by to byla jedna hvězdička, dávám ale i druhou z nostalgie. Jako malý jsem to prostě žral. Teď mě to bavilo spíš svou nedokonalostí. Všiml jsem si tedy jen dvou kaskadérů, kteří vypadali úplně jinak než herci, v jedné scéně se zničehonic u vědce objeví na obličeji brýle a také, když si berou plynové masky na konci, tak ta hloupá blondýna si ji navlékne obráceně, zatímco záporáci s malou škvírkou na masce umírají, ona, ač ji má obráceně a nemá ji pořádně nasazenou je v pohodě, zničehonic se ji ale v dalším záběru obrátí správně. Také v ruční konzoli Game Gear běžela hudba ze hry Shinobi a Sonic: The Hedgehog a přitom tam ten kluk hrál něco jiného. Těchto věcí jsem si všiml po jednom shlédnutí. A to nezmiňuju nelogické chování hlavních hrdinů, kteří nechávají zbraně ležet u záporáků a odejdou, záporáci se samozřejmě probudí a v další scéně po nich ze svých zbraní střílí. Ještě nezmiňuju nudné souboje, které jsem jako malý považoval za vrchol choreografie a absolutně nelogické situace, kdy hlavní hrdina jde kdesi v trávě a najednou se kolem něj objeví houpající pytle se zabodnutými meči, jejichž hroty ohrožují hrdinu na životě, nebo jakési ostré špejle svázané do chomáče, kolem nichž jde hlavní hrdina jako kolem nějakých nebezpečných min, přitom i pětileté děcko by ty špejle v klidu rozduplo bez úhony. No na další projekci už nemám trpělivost, ale určitě by se tam našlo víc "zajímavých" věcí. Jo a ještě jsem nepochopil snahu o komediální prvky, které snad měly dát konci série Amerických ninjů nějaký nadhled a tak trochu parodovat předchozí díly. Doteď nevím, jestli to byl záměr autorů, nebo tam daly ty komediální prvky nechtěně, Každopádně tak jako tak vtipné nebyly a celý trapný film ztrapňovaly ještě víc. Jediné co docela ušlo bylo chování a hlášky drzého kluka, hlavně jak ukradl to policejní auto se mi líbilo a u toho jsem se snad jedinkrát pousmál, jo a vlastně ještě hláška "myslím, že mě zajímají holky" nebyla špatná. No ale jak říkám. Z nostalgie druhá hvězda. Na VHS jsem si to v minulosti pouštěl opravdu pořád dokola a někdy i okamžitě po závěrečných titulkách. ()

• Kapesní konzole, na které Hiro (Lee Reyes) hraje, je Sega Game Gear s barevným displejem, vyráběná od roku 1989. (ajaxx)
  • Po filmech Americký ninja 3 (1989) a Americký ninja 4 (1990) se David Bradley vrací do filmu jako jiná postava. Ve filmech Americký ninja 3 (1989) a Americký ninja 4 (1990) hrál postavu Seana Davidsona, zatímco v tomto snímku ztvárnil postavu Joea Kastla. (mzss1)
  • V čase 01:36:44, kdy padá letadlo, je zřetelně vidět, že Viper v podání Jamese Lewa je nahrazen kaskadérem. (Arnyfe)