Práskači (festivalový název)

El Cartel de los sapos

The Snitch Cartel

Krimi / Drama

Kolumbie, 2011, 107 min

Seriál byl lepší. Tohle se podle mně snaží jen přizpůsobit se americkým akčňákům, a to je ta chyba. Když už nic jiného, tak alespoň Cardona dostal konečně příležitost k pravému hraní.(13.9.2015)

Jsem ráda že jsem měla díky Cinema Mundi možnost vidět tento film s titulky. Nejsem sice fanoušek akčních filmů, ale nebylo to špatné. Ráda bych viděla seriál, který je spojený s tímto filmem.(6.3.2013)

Film je vlastně problematickou lovestory. Martin se zoufale snaží získat a udržet přízeň svojí vyvolené, ale stále hlouběji se propadá do obchodu s drogami, který mu přináší obrovské zisky. Čím více se chce kvůli ní z problematického postavení dostat, tím více je s ním svázán. Moreno natočil moderní a dynamický film, který dá nahlédnout na fungování drogových mafií v kokainové kolébce - Kolumbii. Obsahuje i řadu výborných realistických akčních sekvencí a skvělé herce. (Jediný problém byl, že na CM byl film promítán z DVD a ještě s otravným vodoznakem FESTIVAL SCREENER v rohu)(1.3.2013)

Kolumbijská variace na Soderberghův Traffic - nadvláda gangů. Film prý vychází ze seriálu, a tak se nemůžeme divit, že se tu do cesty nevhodně plete romantika, o které Carlos Moreno rozhodně vyprávět neměl. Divíme se ale, že před začátkem projekce nikdo neodešel, film dorazil do Brna na poslední chvíli a organizátoři tak nestihli do češtiny přeložit titulky (na pondělní projekci už prý budou). Taky je tu dost akce a střílení do lidí (ve filmu, ne v kině). kult pro Cinema Mundi, 2013.(2.3.2013)