Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Posádka hvězdné lodi U.S.S. Enterprise zkoumá nejvzdálenější kouty a nezmapovaná místa vesmíru. A zde se setkávají s novým, záhadným nepřítelem, který je i celou Federaci vystaví těžké zkoušce. (CinemArt)

Diskuze

PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Prometheus69

Jasný... Ale podle mě to šlo celkem dobře z filmu vydedukovat, i když to tam nebylo explicitně ukázáno, jako že Krall sedí někde u konzole na Altamidu a stahuje ty data... Tak jak to je ve filmu se mi to nejen že líbí, ale i mi přijde, že je to poměrně jasný :)

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Prometheus69

Co přesně máš na mysli teď tím "mohli to tam prostě dát"? Jinak mě i Krall přišel jako dost dobrý záporák, i Nero z Treku z roku 09 mi přišel jako dost dobrý záporák, a ve spojení s komiksy ještě lepší.. :)

na příspěvěk reagoval Prometheus69

Prometheus69

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

Jakkob

Tak to pak jo... Ale, nemusíme si to domýšlet. Mohli to tam prostě dát. Do temnoty byl teda mnohem víc chytřejiší a měl skvělého záporáka.. 8)

na příspěvěk reagoval Jakkob

Uživatel Yoshitsune smazal svůj příspěvek.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Prometheus69

Tak on si ty deníky četl až v době, když byl Kirk kapitánem na Enterprise. Na to ostatně odkazuje scéna už z prologu ST Beyond, kde má Kirk ten svůj monolog a do toho sledujeme dění na Enterprise, a mj i to, kterak Spock ukládá ten artefakt do archivu a když odchází, zůstane záběr na tom nějakém monitoru, který se těsně před střihem jako by "rozladí", nebo jak ten efekt popsat. Nicméně to je podle mého náznak toho, že se Krall aktivně nabourává do systému Enterprise a čte si ty kapitánské deníky a vše ostatní. Právě tak se také dozví, že na palubě Enterprise se nachází ta druhá část té bio-zbraně a proto na Yorktown pošle Kalaru coby svého špeha, aby Enterprise nalákala k Altemidu a on mohl snadno artefakt získat a svoji bio-zbraň zkompletovat. Tak to aspoň chápu já, ale podle mého je to tak i myšleno ;)

na příspěvěk reagoval Prometheus69

Prometheus69

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

Jakkob

Hele a co základní logika? Jak mohl Edison číst Kirkův deník když ještě nebyl Kirk na světě? Scéna nakonci filmu. Když stroskotal ny té planetě. Pochybuju že by se mu tan dostal signal ze záznamem o Kirkovy?

na příspěvěk reagoval Jakkob

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Prometheus69

Nemám ten pocit ani v nejmenším. Narada z Treku 09 je sice původem těžební loď, ale v tom stavu ve kterém ji známe z filmu má s tou těžební lodí, kterou kdysi bývala společného už asi jen ten těžební vrták a vše ostatní je těžce ovlivněno a upgradeováno borgskou technologií, což sice ve filmu nevysvětlují, ale je to hezky popsáno v těch prequelových komiksech, co vyšly chvíli před premiérou filmu, nebo souběžně s ní, teď nevím...
A co se Beyond týče... Tam ty lodě toho swarmu mohli být opět nějak za ty roky, co je tam Edison/Krall našel, nějak vylepšeny či jim ty schopnosti propůjčoval právě ten důlní design, ostatně něco podobného v podobném konceptu bylo k vidění i v prvních Strážcích Galaxie, když tam Rocket s tou zastaralou důlní work-bee v pohodě prolétl skrz tím nekorábem, nebo jak se jmenovaly ty stíhače... Za mě v tom žádný velký problém není ;)

na příspěvěk reagoval Prometheus69, Prometheus69

Prometheus69

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

Skupina mimozemskych dulních inženýrů... Vyvyne biologickou zbraň a pak si uvědomí že to zabíjí biologické humanoidní formy a né nebiologické horniny a tak rodzdělí zbran na dvě časti a vystřelí je do vesmíru. Mezi tím.. je ale, asi ta zbraň vyhubí do jedno. Po několika letech na planetě Inženýrů stroskota Franklin... A posadka je zde na 100 uvězněna. Kdy postupně poumírají až na poslední tři přeživší. Kteří naleznou svou spasu v jiné negeoligické technologii... která je po vzoru Upírů změní v uplně něco nového. Včetně jazyka? -_- Jenže pak musí lovit a donekonečna unášet jiné humanoidní formy a vysávat je. Mezi tím samozdřejmě hledají tu zbraň... Kterou si prozměnu jiná vesmírná civilizace přivlastnila aniž by věděli že to je zbráň. A tak čas plyne a mezi tím kousek od Mlhoviny kde na planetě Odpadlíků vládne Kral... Si Vesmírná spojená federace postaví novou Utopii... O které se Kral dozví a tak se nerozhodne jí napadnout, prakticky nezničitelným rojem.. ale, neustale čeká na dvou vysněnou biologickou zbraň... Ecetera ecetera... Ty vole. Takovy kokotiny se fakt píšou sami. -_-

Prometheus69

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

dragon94

Jo? Jako když Skoty transportuje nejdříve Spocka.. a pak až Doktora a ten tam je chvilku sám a tak namísto.. To si kurwa dělate prdel? To je tipické... Dabing. Nebyl jistě špatný překlad. -_-

Prometheus69

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

Taky máte pocit že největší silou ST universum je dělnická třída? Jednička: Velká a pokročila těžební loď ohrožuje loď. 2 díl... Tam to bylo v pohodě... Nemám co bych vytknul. Klingoni brutální... 3 díl... Pokročilá 100+/- let stará dulní technologie sond... -_- Kurva, kdo tyhle blbosti vymyšlí? To tam kurwa nemají nějaké normální zbraně? Než pokročilé krumpáče? -_-

na příspěvěk reagoval Jakkob

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Hexa

nebo mohl mínit svého skutečného otce. jeho smrt nic nemění na tom, že po něm zůstala motorka a Kirk jí má dodnes spojenou s otcem. výkladů by se našlo dost. to jen někteří chtějí hledat chyby mermomocí všude.

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Hexa

Spoustu zajímavostí, tady na csfd, u mnoha filmů nedává smysl. Nejhorší jsou pak ty zajímavosti, které jsou napsané ještě třeba rok před premiérou a jsou podle nějakého drbu z neoficiálních zdrojů. Bohužel to už pak nikdo nekontroluje a nikdo nevymaže. Nebo pak jsou ještě experti, kteří za chybu ve filmu označí něco co bylo třeba jen v dabingu špatně přeloženo. Lidi, kteří podobné věci přidávají, nazývám aktivními kok*ty. Protože to jejich přehnaná aktivita a zápal přináší více škody, než užitku.

na příspěvěk reagoval Prometheus69

Hexa

Hexa (hodnocení, recenze)

Spoiler: Ve scéně, kdy kapitán James T. Kirk (Chris Pine) objeví na lodi USS Franklin motocykl, řekne, že přesně takový typ měl jeho otec, když byl James T. Kirk malý kluk. To ale nedává smysl, jelikož Kirkův otec zemřel v den jeho narození na USS Kelvin. (luka4615)

---------

Proboha! Je snad jasný, že myslel svého otčíma. Zvlášť, když hned v prvním dílu vyplynulo, že nevlastní tatík sbíral "historické prostředky".

Kdo to schválil?

na příspěvěk reagoval dragon94, Eodeon

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

dragon94

Neřekl bych že bez hloubky, ale jsou prostě... jiné :) A nemyslím to ve zlém slova smyslu. Každopádně i já nové ST filmy zbožňuji a vybudoval jsem si k nim velkou sympatii a oblibu a myslím, že si oboje zaslouží. Podle mě jde o super filmařinu s horou odkazů, easter eggů a mj ty filmy přinesly i mnoho nového, dosud neviděného.. :)

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

wenca

To mě mrzí. Já to mám raději, než Star Wars. Hlavně kvůli postavám, které mi zde naopak přijdou extrémně sympatické a uvěřitelnbé, narozdíl od Star Wars, kde jsou postavy spíše pohádkové bytosti bez jakékoliv hloubky.

na příspěvěk reagoval Jakkob

wenca

wenca (hodnocení, recenze)

Jsem Trekkie. Miluju TNG a Voyager, mam rozkoukaneho Archera a asi si dám D9. Videl sem Discovery a planuju někdy TOS. Ale ty filmy jsou přišerny, jediny první díl za něco stojí. Zbytek je ještě horší než když jsem to viděl poprvé. Postavy nesympatičtí, všechno jim pada deus ex machina do klína. Obyčejná epizodní role z výše jmenovaných serialu je kolikrát lepší než jeden z této trojice. Viděl jsem ted ty tři ST v podstatě během par týdnů po sobě a už ani nevím co se ve 2 a 3 dělo.

na příspěvěk reagoval dragon94

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Eodeon

Jo, rádi to tam rozhodně nemají, to je fakt, a je taky fakt že teď už je jedno, kdo či co za finanční neúspěch ST Beyond mohl(o). Já to osobně Peggovi za zlé nemám, jakkoli snad udělal něco, co se v Hollywoodu nedělá. Jistě dobře věděl co tím riskuje a i když tím hází část viny na své "kolegy", tak ho za to neodsuzuji a spíše u mě má palec nahoru jak se říká :) 

na příspěvěk reagoval Eodeon

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

dragon94

já si upřímně vážím člověka, který má tu slušnost neházet obvinění na své kolegy, když se podělá něco, za co je odpovědný právě i on sám. to je ostatně podstata odpovědnosti. čili vidět by se to dalo z obou stran.

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Nevím sice v jaké souvislosti to řekl, ale pokud se ho někdo zeptal style: "Hodně lidí říká, že za neúspech Star treku: Beyond může špatná propagace filmu, jaký na to máte názor vy?" Tak jsem rád a vážím si ho za to, že řekl, že má stejný názor namísto, aby lhal jen, aby se zalíbil vedení.

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Eodeon

Myslím si, že Pegg má díky M:I sérii vystaráno. Upřímně více si vážím člověka, který umí pojmenovat věci tak jak jsou a né někoho kdo neuzná chybu nebo nepoukáže na chybu jen, aby lezl do řiti vedení. Takových herců je víc. Třeba Samuel Jackson, Jeremy Irons, George Clooney a další..

na příspěvěk reagoval Eodeon

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Jakkob

mně je celkem jedno, jestli to vůbec Pegg řekl. já o tom mluvím čistě hypoteticky. čili kdyby na to poukázal jako na příčinu neúspěchu, nebylo by to košér. ale samozřejmě to mohl zmínit v úplně jiné souvislosti. nevím a je to jedno.

 

a jedno je i to, že o kampani třeba on osobně nerozhodoval. podstatné je, že je to součást jednoho a téhož projektu. a v Hollywoodu nemají rádi, když někdo útočí do vlastní řad. hodně lidí už kvůli tomu přišlo o angažmá. prostě se to nedělá. myslet si může kdo chce co chce, ale některé věci není vhodné ventilovat do médií. to je celá pointa.

na příspěvěk reagoval dragon94, Jakkob

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

dragon94

vůbec netuším, proč by v téhle souvislosti mělo jakkoliv záležet na názorech ať už veřejnosti nebo kritiků. to není ani omylem totéž co návštěvnost.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Eodeon

To je sice pravda, a i když nevím, jak přesně to s propagací bylo u ST Beyond, tak velice častá praxe je taková, že propagace jako taková jde takřka zcela mimo tvůrčí tým lidí, kteří dělali na filmu a jako takoví do něho takřka vůbec nezasahují a pokud i toto byl případ u ST Beyond, tak mi to zase tak moc mimo nepřijde, obzvláště pokud Pegg odpovídal někde na otázku, co podle něho stojí za naúspěchem. Pegg to navíc myslím uvedl jako jeden z faktorů, ne jako ten jediný...

na příspěvěk reagoval Eodeon

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Eodeon

Jenomže pokud má práce jako scénáristy byla v podle recenzí a většiny názorů úplně v pořádku. Kdežto propagace ne. Pak je přece v naprostém pořádku říct, že propagace byla nezvládnutá a je pravděpodobné, že mohla za neúspěch jinak  ve všech ohledech zvládnutého filmu.

na příspěvěk reagoval Eodeon

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

dragon94

něco jiného je říct, že propagace nebyla dostatečná, něco jiného je říct, že propagace nebyla dostatečná a svést na to neúspěch filmu, a něco ještě úplně jiného je říct, že propagace nebyla dostatečná, svést na to neúspěch filmu a být přitom jeho scenáristou. zkrátka pokud film, který jsem natočil, z nějakého důvodu neuspěl, nepřísluší mi hledat chybu u druhých, protože jsem za to tak či tak spoluzodpovědný. čili nejdu veřejně ukazovat prstem na kolegy z marketingu, režiséra, výkoného producenta nebo kohokoliv jiného.

na příspěvěk reagoval dragon94, Jakkob

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Eodeon

Ale proč by nemohl? Kvůli tomu, že se podílel na tvorbě filmu? Který je podle tebe po kreativní stránce v pořádku = čili Pegg a spol. neudělali, žádnou chybu? I recenze má ten film celkem slušné. Sice žádný zázrak, ale opravdu slušné. A je fakt, že propagace byla, oproti předchozím filmům, velmi chabá, tak proč by to Pegg nemohl říct?

na příspěvěk reagoval Eodeon

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Eodeon

Jasný, ale jestli se ho na to někde zeptali, tak zkrátka mohl říci co si myslí, bez ohledu na to, jak moc je či není zaujatý.. ;)

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Jakkob

i já si myslím, že po kreativní stránce k žádnému velkému pochybení nedošlo. jen říkám, že Peggovi nepřísluší tuhle otázku soudit, protože už v ní nemůže být víc zaujatý :)

na příspěvěk reagoval Jakkob, dragon94

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Eodeon

Tak ten film měl předpoklady pro to být pecka a nějaké zjevné a zásadní neduhy v něm nevidím, tedy myslím při srovnání s předchozími dvěma filmy. Ale v tom selhání bylo jistě mnohem více faktorů, já jen uvádím, že ta reklama je nejspíše jedna z nich a že na tom, i když se mi to osobně tolik nepozdává, něco opravdu může být...

na příspěvěk reagoval Eodeon

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Jakkob

tak zrovna Pegg coby osoba zodpovědná se moc nemá co vyjadřovat k otázce příčin neúspěchu, protože to pak i při nejlepší vůli může vyznít alibisticky.

na příspěvěk reagoval Jakkob

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Jako je fakt, že jsem film zaregistroval, až skoro půl rok po premiéře... A to je dost co říct... Ta kampaň opravdu nebyla příliš velká. Do temnoty mělo reklamy a plakáty úplně všude. Je škoda, že nebude další film. Díky dobře napsaným postavám jsem si to užíval více než třeba Star wars.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Eodeon

Mohlo by se to tak na první pohled jevit, ano, ale i když ani mě se to tak úplně nepozdává, tak třeba v takových Spojených státech ta propagace dělá opravdu hodně a i takový ne úplně dobře zvládnutý trailer je schopen hodně moc ovlivnit, jak moc na daný film budou v úvodním víkendu a celkově lidé chodit. Pokud je v tomto ohledu reklama vydařená, tak zcela logicky naláká více lidí a tím se tržby zvýší, ale Beyond měl prý právě v tomto ohledu jisté rezervy a myslím že i Simon Pegg coby spolutvůrce filmu si někde stěžoval na to, že za finanční neúspěch filmu může mj i špatná propagace...

na příspěvěk reagoval Eodeon

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Jakkob

čímž by se ale navýšil rozpočet o to víc a výsledky by v poměru k tomu vypadaly o to hůř, ne? :)

na příspěvěk reagoval Jakkob

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Eodeon

Tak u toho Beyondu byl mj problém asi i v tom opravdu velkém rozpočtu a celkových nákladech, protože čím vyšší ty náklady jsou, tím spíše pak musí film vydělat. Je pravda, že v Beyond ty peníze na plátně vidět byly, o tom jako bez debat, a i zájem publika nebyl nejmenší, ale na ten velký rozpočet to i tak zkrátka nestačilo... Což mě opět trošku přivádí k myšlence, kterou jsem dříve spíše zavrhoval, ale dnes už se tomu zase tolik nebráním, a to že u Beyond se podcenila ta reklama na film a i samotný fakt, že Trek měl v tom roce krásných 50 let...

na příspěvěk reagoval Eodeon

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Jakkob

já si tím také nejsem kdovíjak jistý, jen to předkládám jako jedno z možných vysvětlení, proč zájem o filmy opadal. těch faktorů tam muselo být veliké množství a jak velkou úlohu sehrál zrovna tenhle, těžko říct. rozhodujícím faktorem to zřejmě nebylo.

TBBT byl jen začátek. osobně si myslím, že "emancipace geeka" je v současnosti zásluhou hlavně vysoké popularity MCU. ostatní fandomy se pak vezou spolu s komiksáky. což je důvod, proč musím protáčet oči, kdykoliv vidím mezi trekkies nějakého hatera, který plive na Hollywoodskou produkci a vůbec si neuvědomuje, že by měl být vděčný za službu, kterou mu hollywoodská tvorba prokazuje, a tím pádem uctivější.

na příspěvěk reagoval Jakkob

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Eodeon

Ohledně definice a charakterizace hatera, resp. nezaujatého diváka nemohu nesouhlasit, tam je to myslím jasné jako facka, resp. já to takhle zastávám stejně tak.


Co se té poškozené reputace vlivem snad až nadměrné viditelnosti a slyšitelnosti haterů a odpůrců týče, tak tam si s tím tak moc jistý nejsem, ale v nějakém měřítku, většinovém či menšinovém, na tom něco jistě bude. Na druhou stranu zase musím jednohlasně souhlasit s názorem, že se geekové v současnosti těší jistě lepšímu a vřelejšímu přijetí mudlů/široké společnosti a to i nejen díky věcem jako je BBT apod.

na příspěvěk reagoval Eodeon

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Jakkob

ano, i já mám po všech těch letech a čtení spousty reakcí na film pocit, že ve fandom přijal STID zcela jinak, než zbytek veřejnosti, ale to se týká i prvního Abramsova filmu. hater by ti řekl, že to potvrzuje jeho názor, že průměrný filmový divák je nenáročný hlupák ochotný nadchnout se pro jakoukoliv povrchní hollywoodskou rychlokvašku, na rozdíl od něj, protože hater se vždy považuje zad nade všechny fanoušky i nefanoušky nadřazeného jedince. já na druhé straně to interpretuji jako doklad skutečnosti, že nefanoušek je nepředsudečný divák a má tak mysl otevřenou a přístupnou přijmout a ocenit nový startrekový film či seriál spíše než fanoušek. paradoxně.

všechno to hlasité nadávání ze strany některých z nás dozajista poškodilo reputaci fandomu v očích nefanoušků. a ta nebyla nikdy kdovíjaká. namnoze jsme bývali stereotypizováni jako geekové, se vším špatným, co k tomu patřilo. v současnosti je ten pojem přehodnocený a subkultura geeků se dočkává daleko většího uznání. místo abychom za to byli rádi, děláme vše proto to zase zvrátit. a bohužel se obávám, že se to možná daří a ten jed, který hateři šíří mezi sebou, částečně proniká za hranice fandomu a otravuje názor veřejnosti. a pohrdání jeho fanoušky může některé vést k pohrdání Star Trekem samotným. vždyť jak by mohl být jakkoliv kvalitní, když se jemu oddaní chovají jak divá zvěř? :)

na příspěvěk reagoval Jakkob

Související novinky

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (více)

Kdo natočí Rychle a zběsile 9 a 10?

Kdo natočí Rychle a zběsile 9 a 10?

27.10.2017

Stěžejním režisérem Rychle a zběsile je bezpochyby Justin Lin, který má na kontě trojku, čtyřku, pětku a šestku. Po jeho útěku ke Star Treku se o Torretovi staral James Wan, jehož sedmička se… (více)

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (více)

Nový Star Trek se zpozdí

Nový Star Trek se zpozdí

15.09.2016

Sci-fi Star Trek: Do neznáma se zařadila mezi ty lepší letošní blockbustery, a přestože vydělala méně než dva předchozí Star Treky (385 a 467 milionů dolarů vs. "jen" 319), momentálně se chystá další… (více)

Reklama

Reklama